Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,900 2018-07-27 2018-07-30 45810140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise dieta brenda vendit, te tjera, aut nr 18/5 dt 18.5.18, 22/6 dt 22.6.18, 29/6 dt 29.6.18, 18/7 dt 18.7.18, 8/6 dt 8.6.18, 14/6 dt 14.6.18, pv emergj dt 24.4.18 ft 480 dt 20.4.18, fh 32 dt 20.4.18,borddieta dt26.7.18,list 26.7
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-07-25 2018-07-30 454101400120181 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Qershor 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr 1308 seri 57484517, pv m.dorezim dt 24.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2018-06-27 2018-07-30 45710140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Autorizim nr 15/5 dt 15.5.2018, bordero dietash 26.07.2018, listpagese bankes 26.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,000 2018-07-27 2018-07-30 45910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit, um 5542/8 dt 29.6.18, autor 8219 dt 23.7.18, aut 29/6 dt 29.6.18, bordero 26.7.2018, listp dt 26.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 705,594 2018-07-27 2018-07-30 46110140012018 Kancelari Min Drejtesise Blerje leter A 3 , A4, Autoriz 2/31 dt 03.05.2018, kontrat nr 6326/7 dt 28.6.18 , pv.marrjes dorezim 4.7.18, ft nr 6951560742, fh nr 50 dt 4.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 84,000 2018-07-25 2018-07-27 45310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte detyrim i prapambetur prill-maj 2018 ( ditari nr.10007)2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224068202 dt.30.04.18, pv dt 30.04.18;fat.224068513 dt.30.05.18, pv dt.30.05.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-07-25 2018-07-27 45110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Qershor 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224068837 dt.30.06.18, pv dt 30.06.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 50,900 2018-07-23 2018-07-26 44910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni dhe sigurim shendeti, aut nr 6930/1 dr 19.6.18, udher prok. 6930/3 dt 19.6.18, ftes per ofert 6930/3 dt 19.6.18, njf 30.05.18, ft nr 5769 serial 62833669
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 16,250 2018-07-23 2018-07-26 45210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete transporti udhetimi jashte vendit, autorizim nr 6725/1 dt 18.6.18, up 6725/5 dt 19.6.18, pv kpk dt 19.6.18, ft nr 293 serial 62759232
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 56,229 2018-07-23 2018-07-26 45010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit, Qershor 2018, permbledhese dt 23.7.18, ft seri 2278635319, 2278635210, 2278635152, 2278635160, 2278635251, 2278635228, 2278635277, 2278635202, 22786335194, 2278635269, 2278378936,limiti det
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-07-17 2018-07-18 44510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Qershor 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 113 dt.02.07.2018 serial 60774016, pv realizimi 10.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 63,870 2018-07-13 2018-07-18 43910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/8 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6243/9 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.282 dt.22.06.2018 seri 62759221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 419,000 2018-07-13 2018-07-18 44210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5916/3 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr59161/4 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.18 dt.26.06.2018 seri 63902068
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 271,360 2018-07-13 2018-07-18 44110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/4 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6243/5 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.384 dt.26.06.2018 seri 58086922
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 240,000 2018-07-13 2018-07-18 44810140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje. Urdher prok 226/2 dt.23.05.2018, PV form 4/1 dt.23.05.2018, Proces verbal sherbimi dt.20.06.2018, Fature nr.79 dt.20.06.2018 serial 64824854
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 505,200 2018-07-13 2018-07-18 44310140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6725/3 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6725/4 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.286 dt.27.06.2018 seri 62759225
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 204,200 2018-07-13 2018-07-18 44410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5911/3 dt 21.06.2018, ftes per oferte nr.5911/4 dt 21.06.2018, vleresim perf APP dt.21.06.2018,fature nr.310 dt.06.07.2018 seri 62759249
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 109,000 2018-07-13 2018-07-18 43810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6733/3 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6733/4 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.16 dt.21.06.2018 seri 63902066
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 109,855 2018-07-13 2018-07-18 44010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6791/2 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6791/3 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.17 dt.22.06.2018 seri 63902067
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,812 2018-07-12 2018-07-16 43110140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim ne gazete, kotr vazhdim 91 prot 5.1.18, ft nr 308 seri 61412318
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,836 2018-07-12 2018-07-16 42910140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise , sherbim telefoni Qershor 2018, ft nr 725862790, nr klienti 310001696716, ft nr 725824476 dt 30.06.2018 nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 120,000 2018-07-12 2018-07-16 43710140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise pagese kolaudimi per rikonstruksionin e Godines se Kolegjit te Apelimit
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-07-12 2018-07-16 43010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj, ft seri 2388316251, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2018-07-12 2018-07-16 43410140012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Min Drejtesise pasaporte sherbimi T.Gogu, mandat arketimi nr 14049308359, shkrese nr 6731 dt 10.11.2017, shkrese nr 7435 dt 2.7.18, listp.bankes dt 11.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 81,440 2018-07-12 2018-07-16 42810140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Qershor 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial 262634727
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 373,200 2018-07-12 2018-07-16 42710140012018 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji elektrike Qershor 2018, kontr nr.C-110816, ft nr 254313814 dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 203,861 2018-07-12 2018-07-16 43510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Qershor 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft 2598 serial 58048498,ft 2877 serial 580480077,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,040 2018-07-12 2018-07-16 43310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 141/s serial 61410044
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 4 K TRADING Albania Tirane 24,600 2018-07-12 2018-07-16 43210140012018 Sherbime te tjera Min. Drejtesise sherbim konstatim UPS, UP nr 6732/1 dt 13.6.2018, pv kpvv dt 13.6.2018, pv sherbimi dt 21.6.18, ft nr 223993530
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,134 2018-07-10 2018-07-13 42610140012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise, raport mjekesor muaji maj 2018, Listpagese bankes 10.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ina Kajtazi Tirane 30,070 2018-07-09 2018-07-12 42210140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.27 dt.11.01.2018 serial 12455027
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 445,090 2018-07-09 2018-07-12 41710140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.02 dt.27.12.2017, serial 124442702
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 438,560 2018-07-09 2018-07-12 41910140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.77 dt.14.02.2018, serial 7902985
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VALENTINA VOKRRI Tirane 46,800 2018-07-09 2018-07-12 42310140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.1 dt.12.04.2018 serial 13750251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 264,200 2018-07-09 2018-07-12 42010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.33 dt.21.03.2018, nr.55 dt.31.03.2018, serial 11793727,11793745
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 413,360 2018-07-09 2018-07-12 41810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.30,31 dt.28,29.12.2017, serial 11777782, 11777784
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,475,070 2018-07-09 2018-07-12 42510140012018 Organizatat nderkombetare te tjera Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per Gjykaten Nderkomb. Penale (ICC) shuma 19563 Euro, kursi dt.09.07.2018 1 Euro=126.5 leke. Shkresa MEPJ nr.6759 dt.20.04.18, Urdher nr.7516 dt.04.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA BERBERI Tirane 182,380 2018-07-09 2018-07-12 42110140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.301 dt.27.12.2017 serial 12386936, nr.38 dt.27.03.2018 serial 12386978
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 599,610 2018-07-09 2018-07-12 42410140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.17 dt.05.07.2018 serial 13909570
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 431,400 2018-07-06 2018-07-10 40810140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.1 dt.07.02.2018 serial 13936001
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave