Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 52,260 2018-11-16 2018-11-20 62910140012018 Uje 1014001 Min Drejtesise Uje Tetor 2018, kontr vazhdim nr 4-D-159080-1, Ft nr 1808-159080-1-1 seri 263540890
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-11-16 2018-11-20 637110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Tetor 2018, kontrate ne vazhdim 473/4 dt 24.3.17, urdher 8605 dt 03.08.18 (grupi te punes), fat. 1545 serial 65769555, pv m.dorezim dt 09.11.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SPRINT DISTRIBUTION Tirane 66,031 2018-11-13 2018-11-15 62210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min Drejtesise blerje grila. UP nr.9841/1 dt.27.09.2018, ftese per oferte nr.9841/2 dt.27.09.2018, shpallje fituesi dt.28.09.2018, PV dt.02.10.2018, Fature 80 dt.02.10.18 serial 65338532, FH 70 dt.02.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A.S.G. Tirane 674,500 2018-11-13 2018-11-15 62310140012018 Sherbime te tjera Min Drejtesise mjete me qera per delegacionet e ministerialit. UP nr.9873/1 dt.28.09.18, PV form 4/1 dt.01.10.18, kontrate sherbimi 9873/2 dt.01.10.18, PV sherbimi dt.15.10.18, fature 1081 dt.15.10.18 serial 64707282
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 268,440 2018-11-13 2018-11-15 62410140012018 Sherbime te tjera Min Drejtesise organizim ceremonie per nenshkrim marrveshje. UP 9970/4 dt.02.10.2018, PV form 4/1 dt.03.10.18, PV sherbimi dt.24.10.18, fature 738 dt.24.10.2018 serial 65404628, FH 75 dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 50,800 2018-11-12 2018-11-15 62510140012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise siguracione TPL. UP nr.9873/5 dt.10.10.2018,ftesa per oferte nr.9873/6 dt.10.10.2018, shpallje fituesi 11.10.2018, fature 782 dt.12.10.2018 serial 58873743,PV dt.12.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 51,750 2018-11-05 2018-11-08 62010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzim pritje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr ,13, 244, 344, serial 59208940, 67867183, 67867083
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,894 2018-11-05 2018-11-08 60910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenz Telefoni, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft serial 261145923, 261158592
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DAJTI EKSPRES Tirane 69,854 2018-11-05 2018-11-08 61910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aktivitet, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 56271997
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 72,835 2018-11-05 2018-11-08 61610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime pritje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 66194322, 66194334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 600 2018-11-05 2018-11-08 61210140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Uje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft kseri 254886141
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 2,733 2018-11-05 2018-11-08 61110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft k1326 serial 68436826, Ft D3475 seri 68436625
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENO BARJAMI Tirane 4,500 2018-11-05 2018-11-08 62110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Printim Kartevizita, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr 74 seri 67759024
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 2,516 2018-11-05 2018-11-08 61810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 58297649
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LURJANA SUBASHI Tirane 10,874 2018-11-05 2018-11-08 61510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Qera ambjenti, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft 57 seri 27239058
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 7,996 2018-11-05 2018-11-08 61010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aparat Celulari, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr 903 seri 68927903
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 6,621 2018-11-05 2018-11-08 61410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Servis Automjetesh, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 121529880
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 5,267 2018-11-05 2018-11-08 61710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Internet, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 256063566, seri 259505356
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anton Prenga Tirane 10,216 2018-11-05 2018-11-08 61310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Darke pune, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft 599 seri 67474542
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,282,925 2018-11-01 2018-11-02 60310140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, bordero dt.31.10.2018, Listpagese bankes dt.01.11.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-11-01 2018-11-02 60510140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, bordero 31.10.2018, Listpagese bankes dt.01.11.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,396,093 2018-11-01 2018-11-02 60010140012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, Bordero dt.31.10.2018, listpagese e bankes dt.01.11.2018 nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,887,774 2018-11-01 2018-11-02 60210140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, Bordero dt.31.10.2018, Listpagese bankes dt.01.11.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 427,046 2018-11-01 2018-11-02 60710140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga me kontrate tetor 2018, VKM 60 dt.31.01.2018, VKM 277 dt.16.05.2018, listpagesa 31.10.2018, listpagesa e bankes 31.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 633,441 2018-11-01 2018-11-02 60110140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, Bordero dt.31.10.2018 Listpagese bankes 1.11.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-11-01 2018-11-02 60410140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Tetor 2018, bordero dt.31.10.2018, Listpagese bankes dt.01.11.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 302,469 2018-11-01 2018-11-02 60810140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga me kontrate tetor 2018, VKM 60 dt.31.01.2018, VKM 277 dt.16.05.2018, listpagesa 31.10.2018, listpagesa e bankes 31.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,078 2018-11-01 2018-11-02 60610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga me kontrate tetor 2018, VKM 60 dt.31.01.2018, VKM 277 dt.16.05.2018, listpagesa 31.10.2018, listpagesa e bankes 31.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 242,400 2018-10-24 2018-10-29 59710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete transporti udhetimi jashte vendit, autorizim nr 10314/1 dt 12.10.18, up 10314/3 dt 12.10.18, ft oferte 10314/4 dt 12.10.18, njoft fit dt 12.10.18, ft 419 serial 66856615
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,486 2018-10-24 2018-10-29 59510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit,bordero dt23.10.18, listpages bankes dt 23.10.2018, um 5542/12 dt 11.10.18, um 5542/13 dt 18.10.18, um 5542/11 dt 27.9.18, um 5542/10 dt 19.9.18, aut 18/9 dt 18.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 100,176 2018-10-25 2018-10-29 58710140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. Kontrate ne vazhdim nr.4329/2 dt.04.06.18, PV dorez 09.10.2018, fat 220 dt.09.10.2018 serial 65085517
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 10,398,356 2018-10-25 2018-10-29 58910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise situacion punimesh " Pershtatje emergjente e ambjenteve te Ministrise se Drejtesise. U.P. nr.4468 dt.19.04.18, njoft fituesi nr.4468.8 dt.06.08.18, kontr. nr.4468.13 dt.06.08.18, urdher gr.punes 4468.14 dt.06.08.18, sit.18.10
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 759,563 2018-10-25 2018-10-29 58810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise hartim projektzbat.per rehabilit. e arkives se MD. UP 4644.5 dt.18.07.18,ftese per oferte 4644.6 dt.18.07.18, vleresim perf. APP dt.20.07.18, kontr. nr.4644.8 dt.06.08.18, Urdher nr.4644.11 dt.24.09.18, PV 08.10.18,fat.105 1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,250 2018-10-24 2018-10-29 59410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit UM 5542/11 dt 27.09.18, list bankes dt 23.10.18, bordero dt 23.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,200 2018-10-24 2018-10-29 59610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, bordero dt 23.10.18, listp bankes dt 23.10.18, um 5542/1 dt 27.9.18, aut 18/9 dt 18.9.18, um 5542/7 dt 14.6.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-10-25 2018-10-29 59010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.494 dt.25.09.18 serial 55559772, PV marrje dorezim sherbimi dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-10-25 2018-10-29 59110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.507 dt.22.10.18 serial 55559786, PV marrje dorezim sherbimi dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 81,000 2018-10-24 2018-10-26 58410140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Drejtesise sherbi larje tapetash, up 9842/3 dt 28.9.18, pv kpvv 28.9.18, ft nr 22 serial 51248072, pv m.dorezim dt 8.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-10-24 2018-10-26 58310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Shtator 2018, kontrat vazhdim 473/4 dt 24.3.17, urdher 8605 dt 03.08.18 (grupi te punes), ft 1514 serial 62968572, pv m.dorezim dt 23.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-10-24 2018-10-26 58510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Shtator 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 60774048), pv realizimi 01.10.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave