Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-09-19 2018-09-21 53710140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Gusht 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr.1378 seri 62968537 , pv m.dorezim dt 12.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-09-19 2018-09-21 53610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Gusht 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 22406506, pv dt 30.08.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,320 2018-09-19 2018-09-21 54210140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim posta sekrete, gusht 2018 ft nr. 187/s seri 61410147
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 53,490 2018-09-19 2018-09-21 53210140012018 Uje 1014001 Min Drejtesise Uje Gusht 2018, kontr vazhdim nr 4-D-159080-1, Ft nr 1808-159080-1-1 seri 263123246
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anxhela Starja Tirane 13,000 2018-09-19 2018-09-21 54510140012018 Shpenzime per honorare Min.Drejtesise sherbim perkthimi, detyrim i prapambetur, Ditar ne 7245, Urdher Ministri 30.05.2018, ft nr 12 seri 11995464
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 189,003 2018-09-19 2018-09-21 54110140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar Gusht 2018, kontr nr 91/1 dt 5.1.2018, ft nr 2615 seri 58048815. ft 3834 ser 58055934
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,230 2018-09-19 2018-09-21 54310140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi diference 2017 Ilir Shuraja, det i prapambetur ditar nr 7245, u.ministri 6210 dt 30.5.18, permbledhese qershor 2018, listpagese dt 18.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-09-19 2018-09-21 53010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Korrik 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr.1332 seri 57484545, pv m.dorezim dt 24.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 181,760 2018-09-19 2018-09-21 54010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autorzim 8857 dt 17.8.18, up 8857/1 dt 17.8.18, ft ofert 8857/2 dt 17.8.18, njf 17.08.2018, ft nr 535 seri 65405375
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 89,001 2018-09-19 2018-09-21 54610140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. hyrjes nga buleva, diference fature, up 2/7 dt 27.4.18, njf 2/16 dt 11.5.18, kont 2/17 dt 11.5.18, situac 12.5.18-21.5.18, ft 66 ser 47642016, urdh zbat kontrat 2/21 dt 11.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 41,250 2018-09-19 2018-09-21 53910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autoriz nr8035 dt 17.07.2018, UP 8035/2 dt 17.7.2018, ft ofert 8035/3 dt 17.7.18, njoft fit 17.7.2018, ft nr 39 seri 63902439
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-09-19 2018-09-21 53310140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj Gusht 2018, ft nr 261692430 dt.01.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 490,957 2018-09-19 2018-09-21 53110140012018 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji elektrike Gusht 2018, kontr nr.C-110816, ft nr 288648899 dt 31.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,166 2018-09-14 2018-09-20 52910140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Korrik 2018, kontrat 6492/7 dt 1.12.2016, ft nr 129 seri ( 60774035), pv realiz sherbimi dt 14.08.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,269,850 2018-09-19 2018-09-20 54810140012018 Sherbimet bankare Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.7950 dt 10.09.2018, kursi 1euro/126,95 lek, 10.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E RREGJISTR. TE PASURIVE TIRANE Tirane 7,700 2018-09-11 2018-09-14 52810140012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Drejtesise sherbim regjistrim kalim pronesie. VKM 518 dt.20.09.2017, Urdher 5619.2 dt.18.10.2017, Shkrese 7111.1 dt.24.10.2017 Fature 35750 dt.17.04.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-09-03 2018-09-04 52710140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Gusht 2018, Listpagese bankes dt.31.08.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 116,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-09-03 2018-09-04 52610140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Gusht 2018, Listpagese bankes dt.31.08.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,208,234 2018-09-03 2018-09-04 52210140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Gusht 2018, Listpagese bankes dt.31.08.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,322,371 2018-09-03 2018-09-04 51910140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji gusht 2018, Listpagese bankes dt.31.08.2018 nr punonjesve plan 149 / fakt 116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 476,365 2018-09-03 2018-09-04 52110140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Gusht 2018, Listpagese bankes 31.08.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,234,169 2018-09-03 2018-09-04 52410140012018 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Gusht 2018, Listpagese bankes dt.31.08.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,558 2018-09-03 2018-09-04 51810140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit, Korrik 2018, permbledhese dt 30.8.18, ft seri 2278890252, 2278890245 dt 01.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 422,898 2018-09-03 2018-09-04 52510140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga Gusht 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.07.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 14, vkm 60 dt.31.01.2018, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 391,391 2018-09-03 2018-09-04 52310140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga gusht 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.08.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 14, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 116,840 2018-09-03 2018-09-04 52010140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji gusht 2018, punonjes me kontrate, vkm 60 dt 31.1.18, punonjes plan 17/ fakt 14, vkm 277 dt 16.5.18, punonjes plan 13 / fakt 13, listpag bankes dt 31.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 1,096,830 2018-08-28 2018-08-31 50910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.31.07.2018, ft nr 88 dt 31.7.18, serial 65573788, fh nr 55 dt 31.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2018-08-29 2018-08-31 51610140012018 Sherbime te tjera Min Drejtesise shperblim i KKT, Korrik 2018, E.Gjonaj, shkrese nr 1898/3 dt 14.8.18, listprez e anet. te KKT dt 26.7.18, listpag e bankes dt 29.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 201,600 2018-08-29 2018-08-31 51210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti kontrat 3442/7 dt 14.5.18, auto 3442/10 dt 4.6.18, urdher 3442/9 16.5.18, akt kolaud dt 30.7.18, ft 226139758, 226139757, 226139759,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 102,720 2018-08-29 2018-08-31 51310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti, kontrate nr 3442/7 dt 14.05.18, autorizim nr 3442/10 dt 4.6.18, urdher 3442/9 dt 16.5.18, akt kolaudimi dt 31.7.18, ft 226139773, 226139774, 226139775
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 43,141 2018-08-28 2018-08-31 51510140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit, Korrik 2018, permbledhese dt 28.8.18, ft seri 2278890369, 2278890260, 2278890203, 2278890211, 2278890302, 2278890278, 2278890328, 2278890310, dt 01.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,857 2018-08-29 2018-08-31 51710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim ne gazete, Korrik 2018, kotr vazhdim 91 prot 5.1.18, ft nr.369 dt 1.8.18, seri 61412279
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 123,996 2018-08-28 2018-08-31 50810140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. Kontrate 3977/3 dt 2.5.18 , urdh 3977/5 dt 29.5.18, pv m dorezim 30.7.18, sit.sherbimi 30.7.2018, ft nr 83 serial 58474330
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VI-ES Tirane 31,140 2018-08-27 2018-08-29 51110140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min. Drejtesise, Materiale Elektrike, up 8221/1 prot dt 24.07.2018, ftes of 8221/2 dt 24.7.2018, klas app. 25.7.18, ft nr 35 seri 22615221, pv m.dorezim dt 03.08.18, fh nr 57 dt 03.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 24,954 2018-08-27 2018-08-29 50610140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, Korrik 2018, kod.abonentit 2388316251, serial 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,747 2018-08-27 2018-08-29 50710140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik, Korrik 2018, ft nr. 725996116, dt 31.7.18, nr klientit 310001696716,ft nr.725939933 nr.klientit 110000073411 kont 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 102,830 2018-08-27 2018-08-29 51010140012018 Kancelari Min. Drejtesise, blerje tonera, up 7911/1 prot dt 12.07.2018, ftes of 7911/2 dt 12.7.2018, klas app. 13.7.18, ft nr 25 seri 62275159, pv m.dorezim dt 18.7.18, fh nr 54 dt 18.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 489,519 2018-08-27 2018-08-29 51410140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise Energji Elektrike Korrik 2018, ft seri 287490289
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 56,130 2018-08-27 2018-08-29 50510140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Korrik 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 262783284
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 6,583 2018-08-03 2018-08-10 48610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Sherbim Interneti, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave