Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 46,980 2018-10-24 2018-10-26 59810140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise, pritje percjellje um 9970/1 dt 02.10.18,up 9970/2 dt 02.10.18,pv formul nr4/1 dt 02.10.18, ft 12 ser 60438662
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 39,000 2018-10-24 2018-10-26 59210140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise, pritje percjellje um 8996/1 dt 04.09.18,up 8996/3 dt 06.9.18,pv formul nr4/1 dt 4.9.18, ft 77 ser 60427077
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 131,000 2018-10-24 2018-10-26 59310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Bordero dt 23.10.2018, listpag dt 23.10.2018, aut.10/10 dt 10.10.18, aut 11/10 dt 10.10.18, aut 18/9 dt 18.9.18, aut 27/9 dt 27.9.18, urdher ministri 5542/13 dt 18.10.18, um 5542/12 dt 18.10.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,872 2018-10-24 2018-10-26 59910140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise Dieta rimbursim shpenzime telefoni, ft 279192419, ft 261729625, ft 22891543659, listpa bankes dt 23.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 84,023 2018-10-24 2018-10-26 58610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirembajtje e sistemit te ashensoreve. Kontrate ne vazhdim nr.4330.4 dt.16.05.2018, situacion sherbimesh dt.16.10.2018, PV marrje ne dorezim dt.16.10.2018, fature nr.222 dt.16.10.2018 serial 65085519
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,684 2018-10-24 2018-10-26 58110140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Shtator 2018, ft nr. 726329103, dt 30.09.18, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726236236, nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,400 2018-10-24 2018-10-26 58210140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise mbulim shpenzim telefoni shtator 2018, ft nr 279192732, 01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2018-10-22 2018-10-24 57410140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim pjesemarrje ne mbledhjen e KKT. Shkrese AZHT nr.2436/3 dt.04.10.2018, Bordero shperblimi dt.11.10.2018, listpagese e bankes dt.18.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 59,443 2018-10-22 2018-10-24 57710140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji shtator 2018, permbledhese dt 18.10.2018, ft seri 279192737,279192727,279192721, 279192740,279192722... dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-10-22 2018-10-24 57610140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj Shtator 2018, ft nr 261719238 dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 389,800 2018-10-22 2018-10-24 57810140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bileta avioni. Autorizim nr.9529/2 dt.21.09.2018, UP 9529/4 dt.21.09.2018, Ftese per oferte 9529/5 dt.21.09.2018, NjF 21.09.2018, Fature 6679 dt.01.10.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 121,716 2018-10-22 2018-10-24 57910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni. Autorizim nr.9350/6 dt 25.09.2018, UP 9350/8 dt 25.09.2018, ftese per ofert nr. 9350/9 dt 25.09.18, njoft fituesi 25.09.2018, fature nr 91 dt.04.10.2018 serial 63902142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 67,150 2018-10-22 2018-10-24 57510140012018 Uje Min Drejtesise shpenzim uje shtator 2018. Kontrate ne vazhdim nr.4-D-159080-1, fature nr.1809-1-1 dt.28.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,840 2018-10-22 2018-10-24 58010140012018 Te tjera transferta tek individet MKin Drejtesise fond i vecante dalje ne pension pleqerie. VKM 929 dt.17.11.2010, Urdher nr.7100 dt.03.09.2018, shkrese MFE nr.16299 dt.15.10.2018, bordero shperblimi dt.18.10.2018/, listpagese e bankes dt.18.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 78,740 2018-10-08 2018-10-10 56910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autorizim 9039 dt 30.08.18, up 9039/2 dt 30.8.18, ft oferte 9039/3 dt 30.08.18, shpallje fit 30.08.18, ft nr 380 dt 20.09.18 seri 62759324
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 35,431 2018-10-08 2018-10-10 56610140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Korrik -Gusht 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 21 seri 14007721
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 78,720 2018-10-08 2018-10-10 57210140012018 Kancelari Min Drejtesise Blerje Tonera, UP 9582/1 dt 20.9.18, ft oferte 9582/2 dt 20.9.18, njfituesi 21.9.18, pv m.dorezim 26.9.18, ft 228955184 dt 26.9.18, fh nr 68 dt 26.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 30,000 2018-10-08 2018-10-10 56510140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje, UP 9378/1 dt 13.09.18, ft ofert 9378/2 dt 13.9.18, klasifik perf dt 14.9.18, ft 30095 dt 17.9.18 seri 56773197, pv marjes dorezim dt 17.9.18 fh 65 dt 17.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 55,808 2018-10-08 2018-10-10 56810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 7950/1 dt 10.9.18, up 7950/3 dt 11.9.18, ft ofert 7950/4 dt 11.09.18, shpall.fituesi dt 11.09.18, ft nr 2875 dt 17.9.18, serial 67689175
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 215,723 2018-10-08 2018-10-10 57110140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Shtator 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft nr 4076 dt 26.9.18 seri 58055776, ft nr 4329 dt 26.9.18 serial 61415929
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 43,800 2018-10-08 2018-10-10 56710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni Autorizim nr 9111 dt 3.9.18, up nr 9111/2 dt 4.9.18, ft oferte 9111/3 dt 4.9.18, shpallje fit dt 4.9.18, ft nr 6230 dt 14.09.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,168 2018-10-08 2018-10-10 57010140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 212/s dt 25.9.18 seri 61410275
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,187 2018-10-03 2018-10-05 56410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH gusht 2018, kontrat 6492/7 dt 1.12.2016, ft nr 131,serial ( 60774037), pv realiz sherbimi dt 03.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,028,990 2018-10-01 2018-10-02 55810140012018 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,276,850 2018-10-01 2018-10-02 55510140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,175,337 2018-10-01 2018-10-02 56010140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,222 2018-10-01 2018-10-02 56110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga Shtator 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.01.10.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 13, vkm 60 dt.31.01.2018, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 582,077 2018-10-01 2018-10-02 55710140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes 1.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 429,755 2018-10-01 2018-10-02 55910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate Shtator 2018 Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 13, vkm nr 60 dt 31.01.18, vkm 277 dt 16.5.18 plan 13/ fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-10-01 2018-10-02 56210140012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 72,372 2018-10-01 2018-10-02 55610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, punonjes me kontrate, vkm 60 dt 31.1.18, punonjes plan 17/ fakt 13, vkm 277 dt 16.5.18, punonjes plan 13 / fakt 13, listpag bankes dt 01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-10-01 2018-10-02 56310140012018 Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2018-09-25 2018-10-01 55110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher nr.7078 dt.22.06.2018, autorizim 13.07.18;26.07 Permbledhese dieta dt.24.09.2018, listpagesa e bankes dt.24.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,500 2018-09-25 2018-10-01 55310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Urdher 8247 dt 24.7.18, Urdher 7078 dt 22.6.18, permbledhese dieta dt 24.09.2018, listp bankes dt 24.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,000 2018-09-25 2018-10-01 55410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher nr.8247 dt.24.07.2018, nr.7078 dt.22.06.2018, autorizim 01.08.18;22.06.18;06.08.18;05.07.18. Permbledhese dieta dt.24.09.2018, listpagesa e bankes dt.24.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,500 2018-09-25 2018-10-01 55210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit, urdher 7078 dt 22.6.18, aut 25/5 dt 25.5.18, aut 13/7 dt 13.7.18, aut 6/8 dt 6.8.18 permbledh dt 24.9.18, listp bankes dt 24.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anxhela Starja Tirane 4,290 2018-09-25 2018-09-28 55010140012018 Shpenzime per honorare Min.Drejtesise sherbim perkthimi, detyrim i prapambetur, Ditar ne 7245, Urdher Ministri 30.05.2018, ft nr 15 dt.10.02.2018 serial 11995467
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 57,951 2018-09-24 2018-09-25 54910140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji gusht 2018, permbledhese dt 24.09.2018, ft seri 227914445,227914435,227914429,227914448,227914430... dt.01.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,225 2018-09-19 2018-09-21 53410140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise sherbim telefonik, Gusht 2018,kont 04.11.2016, nr klienti 310001696716, nr klientit 110000073411 ft seri 726173340, ft seri 726106419,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-09-19 2018-09-21 53510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Korrik 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 22406506, pv dt 30.08.18, detyrim i prapambetur ditar nr.12954
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave