Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 8,030 2018-08-03 2018-08-08 50010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Paisje Fonie, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VIRGGJINUSHE PELUSHI Tirane 1,640 2018-08-03 2018-08-08 47510140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise blerje materiale, UP nr.5633 dt.21.05.2018, PV KPBV dt.13.07.2018, PV marrje ne dorezim dt.15.07.2018, Fat. 63671803 dt.15.07.2018, FH 53 dt.15.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 37,500 2018-08-03 2018-08-08 48910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime Pritje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 3,617 2018-08-03 2018-08-08 49710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,739 2018-08-03 2018-08-08 49510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenz Telefoni, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 99,990 2018-08-03 2018-08-08 47710140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bilete avioni. Autorizim nr.6703/1 dt.06.07.2018, UP 6703/3 dt.06.07.2018, Ftese per oferte 6703/4 dt.06.07.2018, NjF 06.07.2018, Fature 5942 dt.19.07.2018 serial 65941542
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 8,831 2018-08-03 2018-08-08 49010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aparat Celulari, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDUART VATHI Tirane 413,000 2018-08-03 2018-08-08 49410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Blerje Libra, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,710,014 2018-08-03 2018-08-08 50210140012018 Sherbimet bankare Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per pjesemarrje ne Programin e Drejtesise te BE per vitin 2018. Memorandum ligji 11/2017, Urdher 7812/1 dt.30.07.2018 shuma 37260 Euro kursi dt.03.08.18 1Euro =126.4 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-08-03 2018-08-08 50410140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Qershor 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 11 seri 14007711
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 11,200 2018-08-03 2018-08-08 48510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Karburant, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 25,785 2018-08-03 2018-08-08 49810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime priteje , Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 14,500 2018-08-03 2018-08-08 49910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Karburant, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,704 2018-08-03 2018-08-08 47910140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 165/s serial 61410122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 237,398 2018-08-03 2018-08-08 47810140012018 Posta dhe sherbimi korrier Sherbim postar korrik 2018, Kontrate 91/1 dt.05.01.2018, fature nr.3363 serial 580550633,nr.3128 dt.26.07.2018 serial 58055328
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 27,650 2018-08-03 2018-08-08 48110140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise, Pritje percjellje, up 7966/5 dt 16.7.2018, f4 dt 16.7.18, um 7966/1 dt 16.7.18, pv.m dorezim dt 16.7.18, ft nr 17 serial 60427217
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 34,473 2018-08-03 2018-08-08 48310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzim Telefoni Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 23,612 2018-08-03 2018-08-08 49310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS hostim, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 18,996 2018-08-03 2018-08-08 48810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime Pritje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 70,271 2018-08-03 2018-08-08 47410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirmbajtje e sistemit te ashensorit, up 433/1 dt 30.04.2018, ft ofert 4330/2 dt 30.4.18, vl.app 2.5.18, kont 4330/4 dt 16.5.18, urdh 4330/5 29.5.18, pvm.dorz 13.7.18, situac dt 13.7.18, ft 79 seri 58474326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 299,880 2018-08-03 2018-08-08 48010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni, aut 7867 dt 11.7.18, U.Prok. nr 7867/1 dt 11.07.2018, ftes per oferte nr.7867/2 dt 11.07.2018, vleresim perf APP dt.11.07.2018,fature nr.452 dt.23.07.2018 seri 65405142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 7,140 2018-08-03 2018-08-08 47610140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje, Urdher nr.7966 dt.16.07.2018, UP 7966/3 dt.16.07.2018, PV KPBV dt.16.07.2018, PV marrje ne dorezim dt.17.07.2018,Fature 442 dt.17.07.2018 serial 62351596
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,000 2018-08-03 2018-08-08 50110140012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher 7527 dt.04.07.2018, Shkresa MF 13682/1 dt.30.07.2018, Listpagesa dt.03.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENO BARJAMI Tirane 3,166 2018-08-03 2018-08-08 48410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Printim-Fotokopje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 4,361 2018-08-03 2018-08-08 48710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 667 2018-08-03 2018-08-08 49210140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Toner, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 14,400 2018-08-03 2018-08-08 50310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise Kolaudimi i punimeve per rikonstruksioni i hyrjes kryesre te kolegjit te apelit, urdher prok 6 dt 4.5.18, njf 19.6.18, kontra kolaudimi 6/10 dt 20.06.2018, ft 152 seri 21278614, raport grupit te punes zbatim kontrat 3.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 1,650 2018-08-03 2018-08-08 49110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Uje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALKET KETA Tirane 9,166 2018-08-03 2018-08-08 49610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH Projekti Euralius V, marrveshje kuader IPA, kontrate grant nr.CRIS IPA 2018 395-806 Shkrese dt.20.07.2018 fature dt.06.07.2018 serial 6341533
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 116,840 2018-08-01 2018-08-02 466110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji korrik 2018, punonjes me kontrate, vkm 60 dt 31.1.18, punonjes plan 17/ fakt 12, vkm 277 dt 16.5.18, punonjes plan 13 / fakt 13, listpag bankes dt 31.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,200,621 2018-08-01 2018-08-02 46810140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,248,286 2018-08-01 2018-08-02 47010140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 482,673 2018-08-01 2018-08-02 46710140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes 01.08.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-08-01 2018-08-02 47310140012018 Paga baze Min Drejtesise, paga muaji korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 371,691 2018-08-01 2018-08-02 47110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga korrik 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.07.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 12, vkm 60 dt.31.01.2018, plan 17/ fakt 12 vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 309,716 2018-08-01 2018-08-02 46910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga korrik 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.07.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 12, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 8,992,035 2018-07-31 2018-08-02 45510140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Drejtesise, rikonstrk i K.A dhe KP hyrja nga bulevardi, up 2/7 dt 27.4.18, njf 2/16 dt 11.518, kontr. 2/17 dt 11.5.18, situac 12.5.18, ft nr 66 serial 47642016 lik.pjeosor, urdher gr.punes 2/21 dt 11.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 596,457 2018-07-30 2018-08-01 46410140012018 Kancelari Min Drejtesise materiale kancelarie. Marrveshje kuader M.B. nr.2/20, 2/21 27.04.18, autorizim MB nr. 2/27,2/29 dt.03.05.18, kontrate nr.6326/8 dt.28.06.18, Pv marrje dorezim 06.07.18, fat.228949526,22894953 dt.05.07.18, FH 51,52 dt.06.07.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 120,000 2018-07-26 2018-07-30 45610140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e punimeve te hyrjes kryesore te Kolegjit te Apelit . UP nr.4 dt.27.04.2018, kontrate nr 4/9 dt 11.05.2018, fature nr.45 dt.27.06.2018 serial 58662608 raport permb dt 16.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 71,280 2018-07-27 2018-07-30 46210140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje.Urdher Ministri 6685 dt 1306.2018, pv sherbimi 28.06.2018, ft nr 68 serial 43095419
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave