Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 3,483,750 2018-12-27 2018-12-28 42610110992018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Universiteti Aleksander Xhuvani roje Up nr 42 dt 23.11.2017 Pv dt 28.12.2017 vendim nr 42 dt 23.01.2018 kontrate dt 24.01.2018 ft nr 60472206
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 21,900 2018-12-27 2018-12-28 76221090082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA produkte ushqimore up 230 dt 11.1.2018,pv 9.2.2018,vendim 230/5 dt 20.2.2018 kontrate 26.2.2018 fh 239,241 fature 64122394,395
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) KLIMA GAZ Elbasan 8,000 2018-12-27 2018-12-28 42110110992018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Universiteti Aleksander Xhuvani materiale e sherbime Up nr 55 dt 19.12.2018 Pv dt 19.12.2018 ft nr 35420982 fh nr 120 dt 20.12.2018
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 11,126 2018-12-27 2018-12-28 18621090172018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Soc Balashe ushqime up 5362 dt15.8.2018,pv 28.8.2018,vendim 5362/12 dt 6.9.2018,kontr 12.9.2018, fature 55912016,71384655 fh 7,10 dt 27.11.2018
I.E.D.P Elbasan (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 10,349 2018-12-27 2018-12-28 16810141042018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit IEVP Elbasan taks vjetore fature nr, 1800573090
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) C.C.S. Elbasan 38,160 2018-12-27 2018-12-28 11810051222018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim A K U paga gazoil per ngrohje u-p nr, 7 dt, 12.12.2018 p-v format5 fature nr 68103105 seri 68103105 fl hr, dt.14.12.2018
Bashkia Belsh (0808) MUCA Elbasan 434,760 2018-12-27 2018-12-28 41721520012018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashkia Belsh orendi zyre UP 17 14.11.2018 njof fit 17/5 21.11.2018 fat 1239 13.12.2018 seri 60241239 fh 41 13.12.2018
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 3,000 2018-12-27 2018-12-28 64221090142018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2109014 Sherbimet publike tarife kontrolli fizik fature 277120853,277120841 shasia ZCFA1ED1102365989,ZCFA1ED1102386824, URDHER 17 DT 13.11.2018
Bashkia Elbasan (0808) TELEKOM ALBANIA Elbasan 13,599 2018-12-27 2018-12-28 119621090012018 Sherbime telefonike Bashkia Elbasan shperblim tel tetor nentor ft nr 2792264679 2792519973
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) Elsa Gjeli Elbasan 6,000 2018-12-27 2018-12-28 40010290162018 Shpenzime per honorare 1029016 Gjykata e Rrethit Elb Sherb avokatie Urdh.tit.27.12.2018 fat.nr. 49 20.12.2018 seri 59894049
I.E.D.P Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 57,960 2018-12-27 2018-12-28 16710141042018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit IEVP Elbasan siguracion mjeti u-p nr, 1918/1 p-v fature seri 1585888,1585886
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 206,160 2018-12-27 2018-12-28 64021090142018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Sherbimet Publike siguracion makine up 8 dt 29.1.2018,pv 3.2.2018 fature 6178806-6178813
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,069 2018-12-27 2018-12-28 74721090082018 Sherbime te tjera QEA 0.6% sherbim postar fature 909 seri 58049787 akt marveshje 4653 dt 2.6.2017
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 1,067,666 2018-12-27 2018-12-28 64521090142018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Sherbimet Publike blerje materiale ndertimi, up 718 dt 5.2.2018,pv 27.2.2018,vendim 748/4 dt 7.3.2018, kontrate 15.3.2018,fh 56 dt 22.10.2018,fature 56118328
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 96,000 2018-12-27 2018-12-28 74621090082018 Sherbime te tjera QEA mirmbajtje kaldaje, up 58 dt 16.11.2018,pv 3 dt 16.11.2018 fature 48 seri 52159997
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) KRISTAQ SKENDERI Elbasan 19,710 2018-12-27 2018-12-28 5110051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherbim Veterinar Gjurmim TBC fazaII Urdh.nr.12 dt.20.12.2018 fat.400 dt.27.12.2018 seri 70305375
Zyra Punesimit Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 5,000 2018-12-27 2018-12-28 62810101882018 Udhetim i brendshem 1010188 Zyra Punes Dieta permbl bord
Spitali Elbasan (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 10,700 2018-12-27 2018-12-28 9411013062018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013016 Spitali Civil kolaudim i ambjenteve urdher 1056 kontrat 1056 shkres 100/61 fature nr, 2 dt18.12.2018seri 53103713
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) Tushe Toromani Elbasan 74,040 2018-12-27 2018-12-28 28910130062018 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1013006 Sherbimi Paresor sherbim mjetesh transporti up 45 dt 26.12.2018 urdher adm 27.12.2018 fature 9 seri 66594559
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 9,780 2018-12-27 2018-12-28 43010110992018 Sherbime te tjera Universiteti Aleksander Xhuvani mirembajtje web site UP nr 9 dt 28.05.2018 Pv dt 28.05.2018 Kontrate dt 29.05.2018 ft nr 57228177
Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 4,480 2018-12-27 2018-12-28 17710102462018 Udhetim i brendshem 1010246 Shkolla Ali Myftiu Transp.arsimt.Shk.Halit Berzeshta Permbledhese borderoje Bukuroshe Kumona BB825408
Qarku Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 171,414 2018-12-27 2018-12-28 42520480012018 Te tjera transferta tek individet 2048001 Keshilli Qarkut paga permbl borderoje Merita Mema Nr.02463296
Insp.Shtet. Punes Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 60,000 2018-12-27 2018-12-28 14810102352018 Sherbime te printimit dhe publikimit 1010235 Insp Shtet Punes Shp.print.e publik. Urdh.nr.4 dt.26.12.2018 pv.26.12.2018 fat.nr.230 dt.26.12.2018 seri 70404050
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 339,684 2018-12-27 2018-12-28 75721090082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA produkte ushqimore up 230 dt 11.1.2018,pv 9.2.2018,vendim 230/5 dt 20.2.2018 kontrate 26.2.2018 fh 198,202,208,209,212,221,228 fature 64122369,372,376,377,379,384,388
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 112,200 2018-12-27 2018-12-28 4610051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Paga Orogr.Rraca Xhersej Permbledhese borderoje Kozeta Xibraku nr.33289004 Urdh.nr.125 dt.27.12.2018
Bashkia Elbasan (0808) InfoSoft Office Elbasan 3,894,858 2018-12-27 2018-12-28 121021090012018 Kancelari Bashkia Elbasan blerje bojra dhe kancelari Up nr 1937 dt 28.03.2018 pv dt 23.07.2018 kontrate dt 09.08.2018 ft nr 228951807 fh nr 13 dt 09.08.2017 ft nr 228955060 fh nr 20 dt 24.09.2018
Spitali Elbasan (0808) AGRI CONSTRUKSION Elbasan 77,139 2018-12-27 2018-12-28 93810130162018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013016 Spitali Civil rikonstruksion i ambjenteve vendosje rezonance u-p nr, 20 dt, 02.03.2018 p-v vendim nr, 20 kontrat shkres 100/76 fature nr, 34 seri 53710245 situacion dt, 18.12.2018
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 21,660 2018-12-27 2018-12-28 75121090082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA bulmet up 285 dt 15.1.2018 pv 29.1.2018,vendim 285/4 dt 6.2.2018,kontrate 12.2.2018,fh 217,222,226 fature 64122382,64122385,387
Zyra Punesimit Elbasan (0808) KELMEND DALIPI Elbasan 6,120 2018-12-27 2018-12-28 62710101882018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1010188 Zyra Punes shpenz materiale urdh 14 24.12.2018 fat 108 24.12.2018 seri 72158908 fh 8 24.12.2018
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 774,750 2018-12-27 2018-12-28 5410051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Demshperblime per fermeret Permbledhese borderoje Kozeta Xibraku nr.33289004 Urdh.nr.131 dt.27.12.2018
Mirembajtja e terreneve Sportive (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 3,762 2018-12-27 2018-12-28 13521090192018 Elektricitet 2109019 Ndermarja e terreneve sportive Elbasan energji kontrate nr A024301
Shk. Prof. "Sali Ceka" Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 720 2018-12-27 2018-12-28 16210102472018 Udhetim i brendshem 1010247 Shkolla Sali Ceka transp ars Permbledhese borderoje Bukuroshe Kumona BB8253408
Teatri "Skampa" (0808) SHOQATA "RESS-EGNATIA" Elbasan 700,000 2018-12-27 2018-12-28 30321090102018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra e Artit likujdim koncerti Gala 2018 urdher 13 dt 9.11.2018, pv 16.11.2018,vendim 16.11.2018,kontrate 16.11.2018.fature 43 seri 6404743
I.E.D.P Elbasan (0808) Artur Shermadhi Elbasan 99,000 2018-12-27 2018-12-28 17010141042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative IEVP Elbasan riparime u-p nr, 1946 p-v fature nr 11 dt, 27.12.2018 seri 14068711 situacion
Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,764,838 2018-12-27 2018-12-28 121121090012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan kryetare fshatrash korrik tetor me permbledhese Alketa Merkja H45825072F
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 12,000 2018-12-27 2018-12-28 64421090142018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2109014 Sherbimet publike taxe automjeti urdher adm 17 dt 13.11.2018,fature 277128613,277128602 targe AA013V,AA014VL
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 46,300 2018-12-27 2018-12-28 16310180082018 Elektricitet 1018008 Drejt.SHISH-it Energji Kontr.A020045
Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 269,664 2018-12-27 2018-12-28 120921090012018 Uje 2109001 Bashkia Elbasan uje kontrate nr 12880 12896 17418 16498 12874 etj sipas listes bashkangjitur
Bashkia Belsh (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 205,605 2018-12-27 2018-12-28 42221520012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Belsh Rikualifikimi urban pedonales dhe korsia e bicikletave liqeni Belsh kontrat 125/7 dt. 18.07.2017 UP125/2 25.05.2017 vendim 06.07.2017 njoft fit 14.07.2017 kont 18.07.2018 sit perf 01.12.2017 seri 44153479 akt kolaud 26.01.2018
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 11,880 2018-12-27 2018-12-28 11910051222018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes A.K.U.roje objekti kontrat 374/1 dt. 26.02.2018 U-p nr1 dt. 21.02.2018njoftim fituesi fature nr, 370 dt, 26.12.2018 seri 60472208
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424