Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Mirembajtja e terreneve Sportive (0808) SOKOL RROKAJ Elbasan 76,200 2018-12-27 2018-12-28 13221090192018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Ndermarja e terreneve sportive Elbasan hidroizolim tarrace Up dt 25.10.2018 Pv 25.10.2018ft nr 124 dt 07.11.2018
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 53,568 2018-12-27 2018-12-28 28810130062018 Sherbime te tjera 1013006 Sherbimi Paresor trajtim mjete spitalore urdher adm 24.12.2018, fature 5996 dt 24.12.2018 seri 64108497
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) Xhevdet Pajova Elbasan 33,000 2018-12-27 2018-12-28 40410290162018 Shpenzime per honorare 1029016 Gjykata e Rrethit Elb Sherb avokatie Urdh.tit.27.12.2018 fat.nr.19 27.12.2018 seri 63956319
Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) DRITAN BICA Elbasan 10,000 2018-12-27 2018-12-28 11910061592018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Qendra e grumbullimit Trajtim Kimikate materiale pastrimi urdh tit 97 26.10.2018 fat 27 26.10.2018 seri 69938757 fh 10-11 26.10.2018
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 139,322 2018-12-27 2018-12-28 43310110992018 Udhetim jashte shtetit Universiteti Aleksander Xhuvani udhetime e dieta jasht vendit urdher nr 139 dt 27.12.2018 me permbledhese Filip Qosja nr 033378638
Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 103,700 2018-12-27 2018-12-28 66421100012018 Shpenzime per honorare 2110001 Bashkia Cerrik 2110001 shpenzime per honerare per ekip e peshngritjes urdher i brenshem 383 permbledhse
Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 348,371 2018-12-27 2018-12-28 40210160262018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1016026 Drejtoria policise turne nate,ore jashre orarit Aranit Moli Nr.030002833 Permbledhese Borderoje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 VELLEZERIT Elbasan 938,820 2018-12-27 2018-12-28 74321090082018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QEA komplete carcafesh, up 36 dt 12.9.2018,pv 6 dt 13.11.2018,kontrate 14.11.2018,fature 308 seri 54670308, fh 100 dt 19.11.2018
Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 1,341,873 2018-12-27 2018-12-28 118421090012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan anetare te keshillit bashkiak me permbledhese
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) EDUART BICI Elbasan 24,000 2018-12-27 2018-12-28 40210290162018 Shpenzime per honorare 1029016 Gjykata e Rrethit Elb Sherb avokatie Urdh.tit.27.12.2018 fat.nr. 71 21.12.2018 seri 59885367
Spitali Elbasan (0808) FITORE / ELBASAN Elbasan 114,672 2018-12-27 2018-12-28 94410130162018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1013016 Spitali Civil sportel prites e sherbimi u-p nr, 72 dt, 17.12.2018 p-v shkrese 100/342 fature nr, 30 dt. 26.12.2018seri 49931657 fl hr, nr, 15 dt, 26.12.2018
Spitali Elbasan (0808) TOWER Elbasan 26,640 2018-12-27 2018-12-28 94010130162018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013016 Spitali Civil rikonstruksion supervizor e ndertim i murit u-p nr, 15 dt. 23.03.2018 njoftim fituesi p-v kontrat nr, 677 shkres 100/61 relacion perfundimtar fature nr, 261 seri 39779711
Spitali Elbasan (0808) D E L T A Elbasan 119,000 2018-12-27 2018-12-28 94610130162018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1013016 Spitali Civil blerje materiale spitalore u-p nr, 69 dt. 03.12.2018 p-v kontrat fature nr, 1774 dt. 10.12.2018 seri 63994726 fl hr, nr, 14 dt. 10.12.2018
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) RIA - 2000 Elbasan 359,129 2018-12-27 2018-12-28 63721090142018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Sherbimet publike blerje goma, up 4255 dt 27.6.2018, pv 12.7.2018,vendim 4255/4 dt 20.7.2018,fh 39 dt 8.8.2018, fatura 223975699
I.E.D.P Elbasan (0808) ELTON GJYLENA Elbasan 99,600 2018-12-27 2018-12-28 16910141042018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave IEVP Elbasan riparime u-p nr, 1945 p-v fature nr 18 dt, 27.12.2018 seri 8380723 situacion
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) ILIR GISHTO Elbasan 72,907 2018-12-27 2018-12-28 4810051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherbim Veterinar LSD Korce Urdh.nr415 dt.5.6.2018 pv.fit.6.7.2018 Kont.486 dt.09.07.2018 fat.nr.26 dt.14.12.2018 seri 68912059 rap.perf.
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 9,780 2018-12-27 2018-12-28 43110110992018 Sherbime te tjera Universiteti Aleksander Xhuvani mirembajtje emaili UP nr 8 dt 28.05.2018 Pv dt 28.05.2018 Kontrate dt 29.05.2018 ft nr 57228178
Insp.Shtet. Punes Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 11,000 2018-12-27 2018-12-28 14510102352018 Shpenzime per hotele 1010235 Inspektoriati Shteteror i Punes Shp.udhetimi U.tit.shk.249 dt.17.12.2018 Permbledhese borderoje Mirela Tavanxhiu 027192196
Teatri "Skampa" (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,000 2018-12-27 2018-12-28 28721090102018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra e Artit pagese takimi kombetar i orkestrave te harqeve urdher 12 dt 28.9.2018,permbledhese Haxhi lushjani nr F90319049L
Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 59,626 2018-12-27 2018-12-28 18010102462018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2018 Shkolla Ali Myftiu Roje up.nr.1 dt.5.2.2018;pv.1 dt.12.2.2018;pv.2 dt.14.2.2018;Kont.nr.30 dt.16.2.2018;fat.nr380 27.12.2018 seri 60472218
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) KRISTAQ SKENDERI Elbasan 435,612 2018-12-27 2018-12-28 4710051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherbim Veterinar REV Urdh.nr.20 dt.4.6.2018 pv.fit.19.7.2018 Kont.1070 dt.23.07.2018 fat.nr.398 dt.26.12.2018 seri 70305374 rap.perf.26.12.2018
Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,800 2018-12-27 2018-12-28 14810500092018 Udhetim i brendshem 1050009 Drejt Statistikes Dieta Permbl bord Fatmir Belba 028261615 Urdh.tit.
Drejtoria Rajonale Mjedisit Elbasan (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 8,736 2018-12-27 2018-12-28 10710260672018 Kancelari Drejtoria Rajonale e Mjedisit Kanceleri Urdh.nr.9 dt.24.12.2018 urdh.tit.26 dt.24.12.2018pv.26.12.2018 fat.nr.701 dt.27.12.2018 seri 72765701 fh.nr.9 dt.27.12.2018
Bashkia Belsh (0808) VELLEZERIT FERHATI Elbasan 120,000 2018-12-27 2018-12-28 42421520012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale te pergjithshme fat 24 18.12.2018 SERI 46138974 FH 46 18.12.2018
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,390,788 2018-12-27 2018-12-28 43510110082018 Udhetim i brendshem 1011008 Drejtoria Arsimore Elbasan Shp.Transp.nxenesit Shtator -Tetor 2018 Nentor Dhjetor 2018 Permbl bord. Ledia Saliu BB8953245
Insp.Shtet. Punes Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 44,000 2018-12-27 2018-12-28 14710102352018 Udhetim i brendshem 1010235 Inspektoriati Shteteror i Punes Shp.udhetimi U.tit.shk.249 dt.17.12.2018 Permbledhese borderoje Mirela Tavanxhiu 027192196
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) KASTRATI Elbasan 253,304 2018-12-27 2018-12-28 18221090172018 Karburant dhe vaj Qendra Soc Balashe karburant up 450 dt 23.1.2018,vendim 450/5 dt 28.2.2018,konf 276/1 dt 20.2.2018,kontr 2.3.2018,fature 69045888 fh20 dt 15.10.2018
Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 713,110 2018-12-27 2018-12-28 66221100012018 Elektricitet 2110001 Bashkia Cerrik 2110001 sipas akt rakordimit
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) HALIT CANI Elbasan 91,707 2018-12-27 2018-12-28 28610130062018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013006 Sherbimi Paresor ekzekutim vendimi gjyqesor, urdher sekuestro 12-18 dt 22.6.2018,urdher adm 26.11.2018,autoriz 452 dt 12.6.2018,vend 1299 dt 28.3.2018,(Dashurie Banushi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FREDI ELECTRONIC Elbasan 162,000 2018-12-27 2018-12-28 73121090082018 Sherbime te tjera QEA up 46 dt 2.10.2018,urdher 76 dt 21.9.2018,pv vlersimi 12.10.2018,njoftim fituesi 17.10.2018,kontrate 18.10.2018,fature 60962172
I.E.D.P Elbasan (0808) ALEKSANDER HOXHA Elbasan 118,560 2018-12-27 2018-12-28 16610141042018 Sherbime te tjera IEVP Elbasan riparime u-p nr, 1943 p-v fature nr 93 dt, 26.12.2018 seri 49024486 situacion
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) COPIER COMPUTER CENTER Elbasan 50,000 2018-12-27 2018-12-28 29910160622018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016062 Prefektura Elbasan mirembajtje Up nr 36 dt 19.12.2018 Pv dt 19.12.2018 ft nr 66 seri seri 69995066
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 104,160 2018-12-27 2018-12-28 11710051222018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative A K U paga materiale u-p nr, 9 p-v fature nr, 96 dt, 20.12.2018 seri 69439000 fl hr, nr, 13
Zyra Punesimit Elbasan (0808) PIRRO VERUSHI Elbasan 19,700 2018-12-27 2018-12-28 62610101882018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010188 Zyra Punes shpenz mirmb paisje zyre UP 607 27.11.2018 pcv 27.11.2018 fat 40 11.12.2018 seri 11411996
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 297,193 2018-12-27 2018-12-28 30010160622018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1016062 Prefektura Elbasan roje up nr 28prot 154 vend nr 154/14 formular sig kont fat nr 366 seri 60472204 pv 154/6 dt 01.02.2018
Spitali Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 28,440 2018-12-27 2018-12-28 94210130162018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013016 Spitali Civil siguracion makine u-p nr, 71 dt, 17.12.2018 p-v njoftim fituesi fature nr, 1585937 seri 180400035 dt.24.12.2018
Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 2,240 2018-12-27 2018-12-28 17810102462018 Udhetim i brendshem 1010246 Shkolla Ali Myftiu Transp.arsimt.Shk.Halit Berzeshta Permbledhese borderoje Bukuroshe Kumona BB825408
ALUIZNI - Drejtoria Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 98,243 2018-12-27 2018-12-28 19110141142018 Te tjera paga me kontrate 1014114 Aluizni Paga kontrate Valmira Beqiri Nr.I45513078I Permbledhese borderoje
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) ZAMIRA QAZIMI Elbasan 115,235 2018-12-27 2018-12-28 18721090172018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Soc Balashe ushqime urdher nr 438 dt 22.01.2018 vendim nr 438/4,5,6 dt 13.02.2018 ft seri 66468981,66468983fh nr 60,61
Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 15,513 2018-12-27 2018-12-28 40410160262018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1016026 Drejtoria policise turne nate,ore jashre orarit Aranit Moli Nr.030002833 Permbledhese Borderoje
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424