Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Sp. Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 197,019 2018-12-27 2018-12-28 210130862018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 10130682018 SPITALI RAJONAL DURRES LIK MBIKQYRJE KONT NR 2793/7 DT 07.12.2018 MBIKQ PUNIME PER RIK I GODINES SE PEDIATRISE FAT NR 25 DT .DT 21.12.2018
Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 299,384 2018-12-27 2018-12-28 39710110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE PAGESE TRANSPORT MESUESISH DHJETOR LIST PAGESE
Bashkia Shijak (0707) G.S.E. SECURITY Durres 687,547 2018-12-27 2018-12-28 65921080012018 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 BL.KAMERA SIGURIE ,KONTR. 3128 DT 4.9.18, LIK FAT 695 DT 17.12.18
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 91,800 2018-12-27 2018-12-28 38621070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 119 DT 19.11.2018
Gjykata e rrethit Durres (0707) MURATI BA Durres 20,000 2018-12-27 2018-12-28 56210290152018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029015 GJYKATA E RRETHIT 0707 / shpz per miremb e obj ndertim . nr fat 42 dt 26.12.2018
Bashkia Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 7,516,135 2018-12-27 2018-12-28 117021070012018 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR NJA SUKTH SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Klubi I Shumesporteve (0707) BANKA CREDINS Durres 1,551,000 2018-12-27 2018-12-28 16121070092018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TRAJTIM USHQIMOR SIPAS LISTEPAGESES / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 118,800 2018-12-27 2018-12-28 38321070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 91 DT 14.11.2018
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 55,023 2018-12-27 2018-12-28 59310160252018 Shtese page per pune jashte orarit 1016025 DREJT POLICISE 0707ORE SUPLEMENT SIPAS BORDEROSE
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 213,137 2018-12-27 2018-12-28 40310110072018 Te tjera transferta tek individet 10110072018 DR.ARSIMORE SHPERBLIM PENSIONI LIST PAGESE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 28,633 2018-12-27 2018-12-28 86610170312018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 201,800 2018-12-27 2018-12-28 87610170312018 Te tjera transferta tek individet LIK. SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BASHA & I Durres 331,056 2018-12-27 2018-12-28 59610160252018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016025 DREJT POLICISE 0707 TARIFE PERMBARIMORE VENDIM GJYQESOR NR 1333 DT 07.12.2015 BAKI GJERGJI FATURA 122 DT 14.12.2018
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) Gjergj Buça Durres 60,000 2018-12-27 2018-12-28 22410100472018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim LIK FAT.23 / DR.RAJ.TATIMORE DURRES 1010047 / TDO 0707
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) Selvije Abasllari Durres 394,680 2018-12-27 2018-12-28 20310160862018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence 0707 SHTEPIA PUSHIMI 1016086 LIK FAT06 PAJISJE GUZHINE
Gjykata e rrethit Durres (0707) ALKETA KAJMAKU Durres 12,000 2018-12-27 2018-12-28 56110290152018 Shpenzime per honorare 1029015 GJYKATA E RRETHIT 0707 PAGESE AVOKATI FATURA NR 39 DT 26.12.2018
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) "DEGERT AUTO" SHA Durres 25,800 2018-12-27 2018-12-28 49310170312018 Pjese kembimi, goma dhe bateri LIK FAT.255491686 / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Prokuroria e rrethit Durres (0707) ARTUR SULÇE Durres 148,400 2018-12-27 2018-12-28 31010280062018 Shpenzime per honorare TDO 0707/ PROKURORIA RRETHIT 1028006 -/ LIKUIDIM EKSPERTI FAT58794342
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 152,400 2018-12-27 2018-12-28 38221070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 81,83 DT 13.11.2018
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 582,000 2018-12-27 2018-12-28 119621070012018 Pagese paaftesie SHPERBLIM INVALIDE NJA KATUNDI I RI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) ZYRA E PERMBARIMIT Durres 18,000 2018-12-27 2018-12-28 118521070012018 Paga baze DETYRIM ARDIAN JOSIFI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 19,408 2018-12-27 2018-12-28 86910170312018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KANTIERI I NDERTIMIT DHE RIPARIMIT TE ANIJEVE Durres 711,326 2018-12-27 2018-12-28 87810170312018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike LIK FAT.43301713 KO.755/2 19.03.2018 RIPARIM ANIJE / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Ndermarrja Rruga (0707) Shkëlqim Kurti Durres 65,999 2018-12-27 2018-12-28 39521070142018 Sherbime te tjera 2107014 NDERM RRUGA 0707 SHERBIM F&V DHOMA ELEKTRICISTEVE URDH PROK 45 DT 07.11.2018 FATURA 260 DT 13.11.2018
Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 26,629,497 2018-12-24 2018-12-28 65121080012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 RINDERTIM I SHK 9-VJECARE MUHARREM DOLLAKU ,KONTR. 3447 DT 27.9.18 LIK FAT 65 21.12.18 SIT NR 1
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,918,540 2018-12-27 2018-12-28 116921070012018 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR NJA KATUNDI I RI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) ZYRA E PERMBARIMIT Durres 30,000 2018-12-27 2018-12-28 118421070012018 Paga baze DETYRIM DENADA PROKO SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Shtepia e foshnjes Durres (0707) GJOKA + A Durres 394,922 2018-12-27 2018-12-28 20321070192018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2107019 2107019/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES FAT 290ROJE SERIA 57056313
Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 693,454 2018-12-27 2018-12-28 40110110072018 Te tjera transferta tek individet 10110072018 DR.ARSIMORE SHPERBLIM PENSIONI LIST PAGESE
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Durres (0707) Arlinda Baçi Durres 10,080 2018-12-27 2018-12-28 13410290442018 Kancelari 1029044 GJYKATA ADMINISTRATIVE 0707 / BL KARTOLINA NR FAT 42 DT 24.12.2018
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) Hilmi Derraj Durres 16,300 2018-12-27 2018-12-28 36100600952018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1006095 HEKURUDHA SHQIPTARE KUALIDIM PUNIMESH MBROJTJA E URES SE DROJES FAT NR 4 DT 23.11.2018
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 100,000 2018-12-27 2018-12-28 84210111502018 Te tjera transferta tek individet 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR TARIFE SHKOLLIMI 2018-2019 LIST PAGESE
Gjykata e rrethit Durres (0707) FIQERETE XHUMRA Durres 125,000 2018-12-27 2018-12-28 55610290152018 Blerje dokumentacioni 1029015 GJYKATA E RRETHIT 0707 PAGESE AVOKATI FATURA 40 DT 24.12.2018
Klubi I Shumesporteve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 340 2018-12-27 2018-12-28 16921070092018 Elektricitet 2107009 ENERGJI NENTOR PER KONTR. A21722 / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Gjykata e rrethit Durres (0707) Alban Metra Durres 12,000 2018-12-27 2018-12-28 55710290152018 Shpenzime per honorare 1029015 GJYKATA E RRETHIT 0707 PAGESE AVOKATI FATURA 32DT 24.12.2018
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) ADRIAN DEMA Durres 100,800 2018-12-27 2018-12-28 22610100472018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme LIK FAT.66 / DR.RAJ.TATIMORE DURRES 1010047 / TDO 0707
Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) B-VAAL ENGINEERING Durres 343,116 2018-12-27 2018-12-28 33810050682018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005068/DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMITFAT 28 MBIKQYRJE OBJ ARGJINATURE MBROJTESE KATUNDI RI LUZNI
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 42,500 2018-12-27 2018-12-28 83310111502018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR ANETARET E BORDIT LIST PAGESE
Bashkia Shijak (0707) MEGA-PLAST-2L Durres 636,600 2018-12-27 2018-12-28 65721080012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 BL. ARTIKUJ INDUSTRIALE ,KONTR. 3206 DT 10.9.18, LIK FAT 920 DT 10.9.18
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 37,620 2018-12-27 2018-12-28 38121070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 66,72 DT 12.11.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424