Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 32,812 2018-12-27 2018-12-28 49721020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata A15256,A15168,A15380,A1528 fatura 22.10.2018 energji elektrike fatura tetor 2018 energji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 48,914 2018-12-27 2018-12-28 50621020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata B42882,B42899,B40807,A15202,A15212,A152131 fatura dt 30.10.2018 enerji elektrike
Prefektura e qarkut Berat (0202) Emiljano Isollari Berat 93,000 2018-12-27 2018-12-28 31010160592018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Prefektura 1016059, u prok nr 2840 dt 27.12.2018 ,fat nr 34 dt 27.12.2018 ,shpenzime per blerjen e pajisjeve kompjuterike
Shkolla "Kristo Isak" Berat (0202) KASTRIOT HOXHA(L62919002V) Berat 49,800 2018-12-27 2018-12-28 12110102412018 Libra dhe publikime profesionale Kristo Isak 1010241, Blerje libra dhe publikime profesionale, urdher prokurimi date 26.12.2018, pr verbal date 27.12.2018 fat tatimore nr 11 date 27.10.2018 flete hyrje nr 36 date 27.12.2018
Sp. Berati (0202) ALAR FOOD & SERVICE Berat 711,126 2018-12-27 2018-12-28 85210130642018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Spitali 1013064,sherbimi katering fat nr 213 dt 27.12.2018 kontrata nr 1880 dt 05.12.2018
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 107,337 2018-12-27 2018-12-28 48921020052018 Uje 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese fatura tetor 2018 uje kontrata 3138004,3138003,3137002,3137001,3136001,3133007,3133005,3131001,3130001,3126025,3126004
Prefektura e qarkut Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 22,500 2018-12-27 2018-12-28 30810160592018 Udhetim i brendshem Prefektura 1016059, dieta ,liste pagesa dhjetor 2018
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,746,000 2018-12-27 2018-12-28 85121020012018 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,shperblim PAK ,vkm754 dt 19.12.2018, NJESITE ADMINISTRATIVE
Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 205,020 2018-12-27 2018-12-28 83221670012018 Ndihme ekonomike 2167001 bashkia ure vajgurore pagese ndihme ekonomike dhjetor 2018 vkb 99 dt 17.12.2018 nja cukalat listepagesa
Bashkia Ura Vajgurore (0202) ANSIG Berat 93,800 2018-12-27 2018-12-28 80621670012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 25 dt 22.10.2018 ftesa per oferte 22.10.2018 fatura 295 dt 25.10.2018 seria 62918713 siguracion makine
Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,157,000 2018-12-27 2018-12-28 60021030012018 Pagese paaftesie Bashkia Bulqize(2103001) likujdim shperblimi i PAAK per bashkine Bulqize 2018.
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) EGLAND(J96829419D) Bulqize 444,000 2018-12-27 2018-12-28 9910130252018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Dr. Shendetit Publik (1013025) likujdim furnitorin EGLAND per PO st. 5184, UP nr.18 dt.05.12.2018,situacion dt.26.12.2018, fat. nr.67 dt.26.12.2018 seri nr.69559467.
Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 5,772,302 2018-12-27 2018-12-28 60121030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Bulqize(2103001) likujdim furnitorin SENKA per PO Pl.5182,UP nr.291/1 dt.09.11.2018,kontrate nr.7203 prot dt.24.12.2018, fature nr.160 dt.27.12.2018 serinr.68794810, Situacion pjesor nr.1 dt.27.12.2018.
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 24,000 2018-12-27 2018-12-28 9610130252018 Sherbime te tjera Dr. Shendetit Publik (1013025) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO st. 5180, UP nr.02 dt.01.03.2018,situacion dt26.12.2018, fat. nr.7047 dt.21.12.2018 seri nr.69146547.
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) "ILGERI" Bulqize 30,000 2018-12-27 2018-12-28 9810130252018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Dr. Shendetit Publik (1013025) likujdim furnitorin "ILGERI" per PO st. 5183, UP nr.09 dt.11.10.2018, fat. nr.03 dt.27.12.2018 seri nr.43107253.
Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,134,000 2018-12-27 2018-12-28 59921030012018 Ndihme ekonomike Bashkia Bulqize(2103001) likujdim shperblimi i ndihmes ekonomike 2018.
Sp. Delvine (3704) JODY-KOMPANY Delvine 466,200 2018-12-27 2018-12-28 21810130662018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore likujdojme faturen nr 80 dt 26.12.2018 up nr13 dt 11.12.2018 Spitali Delvine
Bashkia Finiq (3704) A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION Delvine 2,998,800 2018-12-27 2018-12-28 51823260012018 Shpenz. per rritjen e AQT - autobuze Lik faturen nr 941 data 06.11.2018 UP Nr 17 dt 30.04.2018 blerje mjet transporti bashkia Finiq
Sp. Delvine (3704) BIOMETRIC ALBANIA Delvine 55,000 2018-12-27 2018-12-28 21810130662018 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik nga spit dl fat nr dat 26.12.2018 kontrata nr 278 dat 02.03.2018
Dogana Kapshtice (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 19,420 2018-12-27 2018-12-28 19010100852018 Udhetim i brendshem DOGANA KAPSHTICE BORDERO DIETAT NENTOR-DHJETOR 2018
Bashkia Bilisht (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 1,083,710 2018-12-26 2018-12-28 73521050012018 Elektricitet 2105001 BASHKIA DEVOLL PAGESE OSHEE PER MUAJIN NENTOR 2018 NR KONTR C073251-C073231 DT 31.11.2018
Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 17,425 2018-12-27 2018-12-28 74921050012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ MUAJI NENETOR 2018
Dogana Kapshtice (1505) KASTRATI Devoll 649,834 2018-12-27 2018-12-28 18410100852018 Sherbim per ngrohje DOGANA KAPSHTICE PAGESE PER SHPENZIME NGROHJE NR FAT 47 DT 19.12.2018 NR KONTRATE 2366/1 DT 16.07.2018
Bashkia Bilisht (1505) MERITA HAXHI Devoll 49,900 2018-12-27 2018-12-28 75921050012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA DEVOLL PAGESE PER MERITA HAXHI PER BLERJE MATERIALE PER FUNK E PAISJEVE TE ZYRES PC NR FAT 22 DT 26.11.2018 UP 3512/1 26.11.2018 FLETE KERKESE 3512 DT 26.11.2018 AKT MARJEJE 3498/3 DT 26.11.2018
Bashkia Bilisht (1505) ARTYKA II Devoll 4,262,321 2018-12-27 2018-12-28 75721050012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA DEVOLL PAGESE PER ARTYKA 2 PER PERMISIM I KUSHTEVET TE KOMUNITETIT KOM.ROM.SIT1 DHE 5% GARANCI NR KONTARTE 37 DT 27.12.2018 SITUACION PERFUNDIMTAR AKT MARRJE NE DOREZIM 27.12.2018 NR FAT 37 DT 27.12.2018
Sp. Devoll (1505) ELVIS ZYFI Devoll 179,000 2018-12-27 2018-12-28 32310130672018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI DEVOLL PAGESE ELVIS ZEFI PER SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN E MJETEVE TE TRANSPORIT NR KONTRATE 1155 DT 26.12.2018 NR FAT NR 5 DT 27.12.2018
Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 223,720 2018-12-27 2018-12-28 74821050012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ MUAJI NENETOR 2018
Sp. Devoll (1505) MEDI - TEL Devoll 355,968 2018-12-27 2018-12-28 32110130672018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI DEVOLL PAGESE MEDI -TEL SHPK PER SHPENZIME PER MENAXHIM I MBETJEVE SPITALORE NR KONTRATE 1156 DT 26.12.2018 NR FAT NR 6925 DT 26.12.2018
Bashkia Bilisht (1505) ALMONDA PASHOLLI Devoll 65,950 2018-12-27 2018-12-28 75821050012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA DEVOLL PAGESE PER ALMONDA PASHOLLI PER BLERJE AKTIVITET PER FESTAT E 28-29 NENTORIT NR FAT 07 DT 26.11.2018 UP 3498/1 26.11.2018 FLETE KERKESE 3498/1 DT 26.11.2018 AKT MARJEJE 3498/3 DT 26.11.2018
Dogana Kapshtice (1505) VICTORIA - AL Devoll 25,200 2018-12-27 2018-12-28 18510100852018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DOGANA KAPSHTICE PAGESE PER VICTORIA AL SHPK SHPENZIME PER SHERBIME RIMBUSHJE ,DHE KUALIDIM FIKSE ZJARRI NR FAT 830 DT 24.12.2018 UP 11 DT 26.11.2018
Bashkia Bilisht (1505) BANKA E TIRANES Devoll 126,000 2018-12-27 2018-12-28 74721050012018 Ndihme ekonomike BASHKIA DEVOLL BORDERO SHPERBLIM NDIHME EKONOMIKE MUAJI DHJETOR 2018
Bashkia Bilisht (1505) NATASHA DUSHKU Devoll 95,000 2018-12-27 2018-12-28 75421050012018 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER NATASHA DUSHKU PER BLERJE AKTIVITET FEST FOLK NR FAT 09DT 07.12.2018 UP 3622/1 07.12.2018 FLETE KERKESE 3622 DT 07.12.2018 AKT MARJEJE 3622/2 DT 07.12.2018
Qarku Diber (0606) "JASHARI" SHPK Diber 48,510 2018-12-27 2018-12-28 22020460012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim K.Qarkut mat pastrimi fat 120 dt 13.12.2018, UP 35 dt 12.12.2018
Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 7,400 2018-12-27 2018-12-28 31310160242018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016024 Dr. Policise uniforma, sipas urdher nr 215 dt 25.09.2018
Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 1,013,000 2018-12-27 2018-12-28 25610130152018 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali ilace kontr 86-93 dt 17.02.17, fat 2439-2443 dt 15.12.2017, FH 36,74 dt 15.12.2017
Bashkia Peshkopi (0606) RIDJAN REXHEPI Diber 283,600 2018-12-27 2018-12-28 951 2106001 2018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence 2106001 Bashkia 2106001 Bashkia pajisj elektr cerdhet, Kontr 31/6 dt 19.06.18, UP 31/1 dt 07.06.2018, fat 7 dt 04.07.18, FH 50 dt 04.07.18
Bashkia Peshkopi (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 28,914 2018-12-27 2018-12-28 95721060012018 Paga baze 2106001 Bashkia paga sherbimet Nentor 2018 sipas listes bashkengjitur
Qarku Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 102,000 2018-12-27 2018-12-28 22420460012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K.Qarkut ant keshillatre Shtat-Dhjet 18, Vend KQ nr 28 dt 21.12.2017, Konf Pref 1991/1 dt 27.12.2017
Bashkia Peshkopi (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,118,340 2018-12-27 2018-12-28 95421060012018 Ndihme ekonomike 2106001 Bashkia Ndihme Ekonomike nentor 2018, VKB 141 dt 24.12.2018, Konf 2089/1 dt 27.12.2018
Qarku Diber (0606) DIFEKU Diber 23,400 2018-12-27 2018-12-28 22220460012018 Sherbim per ngrohje K.Qarkut gaz ngrohje, UP 36 dt 13.12.2018, fat 4 dt 14.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424