Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 6,217 2018-12-27 2018-12-28 50221020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata AA15309,B41131,B41100,B41111 fatura dt 26.10.2018 enerji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 56,243 2018-12-27 2018-12-28 50921020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata A41075,A15321,A41074,A15309,B40817,B41099,B90252,B42900,B42239,B41117 fatura dt 26.11.2018 energji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 17,349 2018-12-27 2018-12-28 49121020052018 Uje 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese fatura tetor 2018 uje kontrata 3115001,3110001,3103002,3103001,31710001,31314001,3122002
Sp. Berati (0202) T&T BETON Berat 767,051 2018-12-27 2018-12-28 85110130642018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Spitali 1013064,u prok nr 1668 dt fat nr 141 dt 26.12.2018 situacion sistemim hapesirave gjelberta
Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 2,844,000 2018-12-27 2018-12-28 84821020012018 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,shperblim PAK 2018, vkm nr 754 dt 19.12.2018
Nd-ja Komunale Banesa (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 94,195 2018-12-27 2018-12-28 19621020042018 Elektricitet 2102004 Nd Sherbimeve Publike 2018,energji elektrikea16154, a16622, a16816, a17017, a17018, a17072, a17073, a16407
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 30,977 2018-12-27 2018-12-28 49821020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata A15257,A15281,B41132,B40825,B41098,B40826,B41117 fatura 23.10.2018 energji elektrike fatura tetor 2018 energji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 32,374 2018-12-27 2018-12-28 50021020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrataB41106,B42900,B42787,B42239,B41279,A15321 fatura 23.10.2018 energji elektrike fatura tetor 2018 energji elektrike
Sp. Berati (0202) UNIVERS SERVIS Berat 368,122 2018-12-27 2018-12-28 84010130642018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013064 Spitali 1013064,kontrate 1336 dt 30.08.2018 fat nr 1336 dt 24.12.2018 sherbimi larjes teshave
Bashkia Ura Vajgurore (0202) SARK Berat 1,634,358 2018-12-27 2018-12-28 80421670012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 1477 dt 26.06.2018 proces verbali 08.08.2018 kontrata 11.09.2018 fatura 79 dt 17.10.2018 seria 65507079 flete hyrja 121 dt 17.10.2018 materiale
Sp. Berati (0202) NATASHA MYRTAJ Berat 11,880 2018-12-27 2018-12-28 84410130642018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Spitali 1013064,u prok 1080 dt 06.07.2018 fat nr 63 dt 20.12.2018 mbikqyrje punimesh
Bashkia Ura Vajgurore (0202) 4 S Berat 37,188 2018-12-27 2018-12-28 81621670012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 2 dt 21.02.2018 ftesa per oferte 21.02.2018 kontrata 28.02.2018 fatura 231 dhe 232 dt 30.11.2018 seria 64904231, 64904232 flete hyrja 132 dt 30.11.2018 ushqime
Inspekt.Shtet. Punes Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 29,840 2018-12-27 2018-12-28 9010102292018 Udhetim i brendshem Inspektoriati Punes 1010229, dieta dhjetor 2018
Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 117,000 2018-12-27 2018-12-28 82421670012018 Ndihme ekonomike 2167001 bashkia ure vajgurore pagese shperblimi i fundvitit per ndihmen ekonomike nja cukalat vkm 754 dt 19.12.2018
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 21,340 2018-12-27 2018-12-28 51221020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata A15167,A15166,A15310,A15607,A15216,A15221,A15307,A15201 fatura dt 29.11.2018 energji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 50,706 2018-12-27 2018-12-28 51521020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata B41133,B41129,B42882,B40804,B41111,B40807,B42899 fatura dt 30.11.2018 energji elektrike
Bashkia Ura Vajgurore (0202) Altin Rukaj Berat 254,348 2018-12-27 2018-12-28 80221670012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 1724 dt 20.07.2018 proces verbali 22.08.2018 kontrata 07.09.2018 fatura 88 dt 14.11.2018 seria 36095688 flete hyrja 131 dt 14.11.2018 maretiale per mirrembajtje
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 78,653 2018-12-27 2018-12-28 49021020052018 Uje 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese fatura tetor 2018 uje kontrata 3125001,3121002,3118006,3118004,3118003,3118002,3115002
Drejtoria Arsimore Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 206,639 2018-12-27 2018-12-28 53410110022018 Te tjera transferta tek individet 1011002 drejtoria arsimore rajonale berat pagese shperblim per dalje ne pension dhe fatkesie
Qendra Lira (0202) Taulant Çekuri Berat 19,997 2018-12-27 2018-12-28 15921020202018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Qendra Lira 2102020, Mirembajtje, urdher prokurim nr 44 date 14.12.2018, pv dt 14.12.2018, fat nr 185 dt 14.12.2018, seri 65971285 flh nr 41 dt 14.12.2018 pmd dt 14.12.2018
Bashkia Ura Vajgurore (0202) ANSIG Berat 19,140 2018-12-27 2018-12-28 80721670012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 14 dt 20.07.2018 ftesa per oferte 20.07.2018 fatura 225 dt 25.07.2018 seria 18024908 siguracion makine
Bashkia Ura Vajgurore (0202) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Berat 100,000 2018-12-27 2018-12-28 79821670012018 Sherbime te tjera 2167001 bashkia ure vajgurore pagese fatura 221 dt 22.10.2018 seria 48570571 akt marrevshja 281 dt 22.10.2018 kerkesa 2094 dt 10.09.2018 vleresim i gjendjes teknike pr mbrojyjen nga erozioni dhe rabilitim urban
Inspekt.Shtet. Punes Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 18,060 2018-12-27 2018-12-28 9110102292018 Udhetim i brendshem Inspektoriati Punes 1010229, dieta sherbimi dhjetor
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Berat (0202) Elion Zani Berat 10,000 2018-12-27 2018-12-28 16010260622018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1026062 inspektoriati i mjedisit berat pagese urdher prokurimi 13 dt 26.12.2018 proces verbali 26.12.2018 fatura 38 dt 26.12.2018 flete hyrja 22 dt 26.12.2018 tonera
Inspekt.Shtet. Punes Berat (0202) N E P T U N Berat 22,450 2018-12-27 2018-12-28 8910102292018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Inspektoriati Punes 1010229, u prok nr 5 dt 25.12.2018 fat nr 539 dt 25.12.2018 blereje materiale
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) LAVDIMIR LYBESHARI Berat 15,000 2018-12-27 2018-12-28 15210051192018 Shpenzime te tjera transporti AKU Berat 1005119, Sherbime transporti, fat nr 6 date 24.12.2018 nr serie 9567057 formular nr 5, up nr 24 dt 21.12.2018, urdher 22 dt 21.12.2018
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 43,886 2018-12-27 2018-12-28 48821020052018 Uje 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese fatura tetor 2018 uje kontrata 31730001,31700002,31770002,317800001,31780002,31720003,31650002,31770001,3142003,3142002
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 139,929 2018-12-27 2018-12-28 49421020052018 Uje 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese faturat nentor 2018 uje kontrata 3110001,3118003,3103001.3118004,3131001,3103002,3115002,3115001,3121002,3126005
Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 549,000 2018-12-27 2018-12-28 81721670012018 Pagese paaftesie 2167001 bashkia ure vajgurore pagese shperblimi i fundvitit per invalide nja ure dhe cukalat vkm 754 dt 19.12.2018
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 19,214 2018-12-27 2018-12-28 50121020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata B40822,B40823,A15607,A15307,A15201,A15166,A15167,A15310,B40821 fatura dt 27.10.2018 enerji elektrike
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 5,799 2018-12-27 2018-12-28 51321020052018 Elektricitet 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrata B41130,B90244,B40813 fatura dt 29.11.2018 energji elektrike
Drejtoria Rajonale Mjedisit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 12,460 2018-12-27 2018-12-28 6410260612018 Paga baze Drejtoria Rajonale e Mjedisit Berat 1026061 dieta dhjetor 2018
Bashkia Ura Vajgurore (0202) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Berat 294,000 2018-12-27 2018-12-28 81021670012018 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2167001 bashkia ure vajgurore pagese fatura 08 dt 02.11.2018 seria 9797738 urdher zbatimi 3169 dt 26.12.2018 per detyrim per pjesemarrje ne FD te ekipit te futbollit
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) "SHPRESA" SHPK Berat 2,502,259 2018-12-27 2018-12-28 51621020052018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese kontrat 09.02.2018 fatura 09 dt 31.10.2018 seria 58921861 sherbim gatimi konvikte
Sp. Berati (0202) SUZANA MUHAMETAJ Berat 27,000 2018-12-27 2018-12-28 84210130642018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali 1013064, uprok 2113 dt 24.12.2018 fat 9 dt 24.12.2018 blerje materiale
Sp. Berati (0202) Ylli Koka Berat 117,202 2018-12-27 2018-12-28 84610130642018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali 1013064,u prok 2105 dt 24.12.2018,p verbal dt 24.12.2018 fat nr 2 dt 24.12.2018 sistem vaditje me impjant
Gjykata e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 5,100 2018-12-27 2018-12-28 29310290122018 Shpenzime per honorare Gjykata 1029012, shpenzime psikolog ,liste pagese
Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 937,128 2018-12-27 2018-12-28 828216700120218 Te tjera transferime korrente 2167001 bashkia ure vajgurore pagese ndihme financiare per avion cela per djegiee banese sk 9025 dt 26.12.2018 listepagesa
Prefektura e qarkut Berat (0202) Emiljano Isollari Berat 99,000 2018-12-27 2018-12-28 31210160592018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Prefektura 1016059,u prok nr 2842 dt 27.12.2018 ,fat nr 376dt 27.12.2018 ,shpenzime te tjera per pajisje zyre
Bashkia Ura Vajgurore (0202) ED KONSTRUKSION Berat 1,889,023 2018-12-27 2018-12-28 80021670012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 1176 dt 15.06.2018 proces verbali 13.07.2018 kontrata 2057 dt 10.09.2018 fatura 29 dt 30.06.2018 seria 45679085 sherbim pastrimi
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424