Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 741,696 2018-12-27 2018-12-28 38421070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 108,109,110 DT 16.11.2018
Klubi I Shumesporteve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 340 2018-12-27 2018-12-28 16421070092018 Elektricitet 2107009 ENERGJI TETOR PER KONTR. A39078 / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) Baftjar Murati Durres 45,600 2018-12-27 2018-12-28 22910100472018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike LIK FAT.23 / DR.RAJ.TATIMORE DURRES 1010047 / TDO 0707
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) TrakMar Durres 1,805,400 2018-12-27 2018-12-28 25910161012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit LIK FAT.783 KO.2 19.11.2018 / D.V.KUFI-MIGRACIONIT 1016101 / TDO 0707
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 421,416 2018-12-27 2018-12-28 38721070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 120 DT 20.11.2018
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 34,744 2018-12-27 2018-12-28 83710111502018 Bursa 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR BURSAT PER STUDENTET LIST 2018
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 4,275,000 2018-12-27 2018-12-28 84110111502018 Te tjera transferta tek individet 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR TARIFE SHKOLLIMI 2018-2019 LIST PAGESE
Bashkia Durres (0707) GURI NDERTIM / TIRANE Durres 2,890,282 2018-12-27 2018-12-28 118121070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBYLLJE KANALI RRG DIBRA KONTR. 15146 DT 29.8.18 LIK FAT 54 DT 3.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ERGES MAT Durres 1,762,508 2018-12-27 2018-12-28 20610160862018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 SHTEPIA PUSHIMI 1016086 LIK FAT29 RIKONSTR BAR PISTA KONTR 731 DT 16.11.2018
Klubi I Shumesporteve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 175,660 2018-12-27 2018-12-28 16221070092018 Elektricitet 2107009 ENERGJI TETOR PER KONTR. A21719 / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SUPPORT - 07 SH.P.K Durres 68,400 2018-12-27 2018-12-28 87210170312018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit LIK FAT.122 / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 450,000 2018-12-27 2018-12-28 119821070012018 Pagese paaftesie SHPERBLIM INVALIDE NJA MANZE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 24,292 2018-12-27 2018-12-28 84010111502018 Paga baze 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR DIFERENCE PAGE LIST PAGESE(MITT MEMA)
Bashkia Shijak (0707) Lindita Metolli (K61806512K) Durres 350,001 2018-12-27 2018-12-28 66121080012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 QERA AMBJENTI TETOR -DHJETOR
Zyra Punesimit Durres (0707) FAFA Durres 51,600 2018-12-27 2018-12-28 42410101862018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative SHPZ .PER REST. FAT NR 53 DT 24.12.2018/ ZYRA E PUNES / KOD 1010186 / TDO 0707
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Sinani Trading Durres 120,583 2018-12-27 2018-12-28 49921070082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK FAT.11 KO.16194 17.09.2018 USHQIME / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Bashkia Shijak (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,185,766 2018-12-27 2018-12-28 67021080012018 Pagese paaftesie 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 PAAFTESI DHE IVALID PUNE DHJETOR 2018 NJ.AD. GJEPALE LIST PAGESE
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 1,169,208 2018-12-27 2018-12-28 39021070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 127,128,,129,130 DT 22.11.2018
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Sinani Trading Durres 266,863 2018-12-27 2018-12-28 49821070082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK FAT.10 KO.16194 17.09.2018 USHQIME / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 24,300 2018-12-27 2018-12-28 39110110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE RAJONALE DURRES PAGESE DIF VESHTIRSI RRUGE LIST PAGESE
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 179,273 2018-12-27 2018-12-28 39610110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE LARGESI RRUGE LIST PAGESE
Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 75,000 2018-12-27 2018-12-28 120321070012018 Ndihme ekonomike SHPERBLIM ND. EKONOMIKE NJA SUKTH SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Shijak (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 305,700 2018-12-27 2018-12-28 67121080012018 Ndihme ekonomike 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 ND. EKONOMIKE DHJETOR NJA GJEPALAJ SIPAS LISTEPAGESES
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 432,787 2018-12-27 2018-12-28 40410110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE PAGESE TRANSPORT MESUESISH LIST PAGESE
Qendra Ditore Moshuarve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 340 2018-12-27 2018-12-28 16421070172018 Elektricitet 2107017 ENERGJI NENTOR PER KONTR. A36626 /QENDRA DITORE TE MOSHUARVE / 2107017 /DEGA E THESARIT DURRES 0707
Klubi I Shumesporteve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 340 2018-12-27 2018-12-28 16721070092018 Elektricitet 2107009 ENERGJI NENTOR PER KONTR. A108837 / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Gjykata e rrethit Durres (0707) MURATI BA Durres 320,800 2018-12-27 2018-12-28 55510290152018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029015 GJYKATA E RRETHIT 0707 / shpz per miremb e obj ndertim . nr fat 42 dt 26.12.2018
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,592,152 2018-12-27 2018-12-28 117421070012018 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR NJA ISHEM SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,069,095 2018-12-27 2018-12-28 117121070012018 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR NJA MANZE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) K.M.K Durres 2,740,200 2018-12-27 2018-12-28 117821070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK RRG VESA KONTR. 20286 DT 6.11.18 LIK FAT 19 DT 26.11.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 28,800 2018-12-27 2018-12-28 33910050682018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005068/DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT FAT 22 DT 27.12.2018 KOLAUDIM ARGJINATURE MBROJTESE KATUNDI I RI LUZNI
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 171,000 2018-12-27 2018-12-28 120121070012018 Ndihme ekonomike SHPERBLIM ND. EKONOMIKE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 12,000 2018-12-27 2018-12-28 120621070012018 Ndihme ekonomike SHPERBLIM ND. EKONOMIKE NJA ISHEM SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,166,000 2018-12-27 2018-12-28 117221070012018 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR NJA RRASHBULL SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 220,408 2018-12-27 2018-12-28 40210110072018 Te tjera transferta tek individet 10110072018 DR.ARSIMORE SHPERBLIM PENSIONI LIST PAGESE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 671,950 2018-12-27 2018-12-28 83510111502018 Bursa 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR BURSAT E STUDENTEVE LIST PAGESE
Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GJOKA + A Durres 297,189 2018-12-27 2018-12-28 33710050682018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005068/DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT FAT 275 ROJE
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) TEUTA PRINT Durres 66,000 2018-12-27 2018-12-28 22510100472018 Blerje dokumentacioni LIK FAT.414 / DR.RAJ.TATIMORE DURRES 1010047 / TDO 0707
Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 20,000 2018-12-27 2018-12-28 39510110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE LARGESI RRUGE LIST PAGESE
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Sinani Trading Durres 396,470 2018-12-27 2018-12-28 50121070082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK FAT.13 KO.16194 17.09.2018 USHQIME / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424