Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) VRANA SECURITY GROUP Durres 454,709 2018-12-27 2018-12-28 18810130052018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes LIK FAT.72460573 KO.343/10 04.10.2018 ROJE / D.R.SHENDETESISE DURRES 1013005 / TDO 0707
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 66,935 2018-12-27 2018-12-28 83910111502018 Te tjera paga me kontrate 10111502018 UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES PAGUAR LEKT PART TIME LIST PAGESE
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Durres 942,000 2018-12-27 2018-12-28 58910160252018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016025 DREJT POLICISE 0707 VENDIM GJYQESOR NR 1612 DT 18.04.2018 DILAVER SINANAJ
Bashkia Durres (0707) SHAGA. Durres 1,708,740 2018-12-27 2018-12-28 121121070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik BL.PAISJE KOPSHTE CERDHJE , KONTR. 20670 DT 12.11.18 LIK FAT 2998/2 DT 27.12.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 4,689,000 2018-12-27 2018-12-28 119421070012018 Pagese paaftesie SHPERBLIM INVALIDE PUNE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) NEAL-86 Durres 4,999,550 2018-12-27 2018-12-28 118021070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK GODINA E MZSH KONTR. 12660 DT 17.7.18 LIK FAT 24 DT 19.11.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 134,361 2018-12-27 2018-12-28 39810110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE PAGESE TRANSPORT MESUESISH DHJETOR LIST PAGESE
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 489,144 2018-12-27 2018-12-28 118621070012018 Ndihme ekonomike ND EKONOMIKE DHJETOR SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Belsh (0808) T & C Elbasan 43,216 2018-12-27 2018-12-28 41421520012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Belsh sherb ekskavator kontr 27.09.2016 sit fat 537 12.10.2018 seri 52446787
Bashkia Belsh (0808) VELLEZERIT FERHATI Elbasan 117,600 2018-12-27 2018-12-28 42321520012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale te pergjithshme fat 23 18.12.2018 seri 46138973 fh 45 18.12.2018
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Elbasan / Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Elbasan (0808) CORRECTOR Elbasan 6,000 2018-12-27 2018-12-28 14210260682018 Paga baze Inspektoriati i Mjedisit dhe pyjeve ndalesa page Altin Lici
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) HAJDINI Elbasan 99,710 2018-12-27 2018-12-28 12010051222018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim A K Ugazoil U-p nr, 8 dt, 17.12.2018 p-v formati nr.4 fature nr, 664 dt, 19.12.2018 seri 62603275 fl hr, nr, 12 dt, 19.12.2018
Bashkia Belsh (0808) SULOVA NDERTIM PRODHIM Elbasan 1,536,206 2018-12-27 2018-12-28 41221520012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Belsh Ndertim ,sist rruga e Trojas UP 7 27.01.2017 pcv 21.03.2017 vend 28.03.2017 njof fit 29.03.2018 kontr 19.04.2017 fat 37 31.10.2017 seri 29577887 sit perf 31.10.2017 akt kolaud 10.11.2017akt dorz 17.11.2017
Bashkia Belsh (0808) BAFTJAR ZEKTHI Elbasan 108,000 2018-12-27 2018-12-28 41021520012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale zyre fat 3214 27.11.2018 seri 69026645 fh 38 27.11.2018
Spitali Elbasan (0808) CLIMACASA Elbasan 180,000 2018-12-27 2018-12-28 93710130162018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Civil mirmbajtje up- nr, 6 dt, 26.01.2018 p-v vendim kontrat nr, 228/4 fature nr, 256 dt, 21.12.2018 seri 65085554 situacion dt. 21.12.2018
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INSIDE COMPUTER SYSTEM Elbasan 1,003,596 2018-12-27 2018-12-28 42810110992018 Kancelari Universiteti Aleksander Xhuvani kancelari UP nr 17 dt 05.07.2018 Pv dt 31.07.2018 Vendim nr 17 dt 08.08.2018 kontrate dt 22.08.2018 ft nr 69928283 fh nr 123 dt 26.12.2018
Shk. Prof. "Sali Ceka" Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 59,626 2018-12-27 2018-12-28 16310102472018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010247 Shkolla Sali Ceka Shp.Roje Up.nr.1 dt.6.2.2018;pv.nr.2 dt.14.2.2018 fat.nr379 27.12.2018 seri 60472217
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) AGED Elbasan 1,038,024 2018-12-27 2018-12-28 64621090142018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Sherbimet publike, varre nentokesore dhe mbitokesore,up 369 dt 18.1.2018,pv 1.2.2018,vendim 369/4 dt 9.2.2018,fh 41,58,51 fature 65039769.6943661.65039595
Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 34,000 2018-12-27 2018-12-28 28621090102018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra e Artit pagese takimi kombetar i orkestrave te harqeve urdher 12 dt 28.9.2018,permbledhese Haxhi lushjani nr F90319049L
Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,099,056 2018-12-27 2018-12-28 40610160262018 Shtese page per pune jashte orarit 1016026 Drejtoria policise turne nate,ore jashre orarit Aranit Moli Nr.030002833 Permbledhese Borderoje
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ENADA - ONLINE Elbasan 10,000 2018-12-27 2018-12-28 28510130062018 Sherbime telefonike 1013006 Sherbimi Paresor sherbim interneti Up n r 11 dt 09.04.2018 Pv dt 09.04.2018 ft nr 85 seri 69924085
Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 914,569 2018-12-27 2018-12-28 40510160262018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1016026 Drejtoria policise turne nate,ore jashre orarit Aranit Moli Nr.030002833 Permbledhese Borderoje
Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 122,772 2018-12-27 2018-12-28 40310160262018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1016026 Drejtoria policise turne nate,ore jashre orarit Aranit Moli Nr.030002833 Permbledhese Borderoje
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 10,780 2018-12-27 2018-12-28 64321090142018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2109014 Sherbimet publike taxe automjeti urdher adm 17 dt 13.11.2018,fature 1800574139,1800574140 targe AA013V,AA014VL
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) LUAN SALAJ Elbasan 149,760 2018-12-27 2018-12-28 4910051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherb.Veterinar bruceloze Berat Up.nr.28 dt.17.7.2018 kont.nr.1080 dt.20.8.2018 njoft.fit.17.8.2018 pv.perf.17.8.2018 fat.nr.13 dt.27.12.2018 seri 67337704
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 76,608 2018-12-27 2018-12-28 18421090172018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Soc Balashe ushqime urdher nr 438 dt 22.01.2018 vendim nr 438/8 dt 13.02.2018 konfirmim nr 147 dt 23.01.2018 ft nr 55912014,71384654 fh 55,59
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) MERITAN HYSA Elbasan 9,000 2018-12-27 2018-12-28 16210180082018 Sherbime te printimit dhe publikimit 1018008 Drejt.SHISH-it sherb print urdh 7 21.12.2018 fat 27 27.12.2018 seri 66471474
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) ILIR GISHTO Elbasan 1,613,939 2018-12-27 2018-12-28 5210051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherbim Veterinar Gjurmim TBC Urdh.nr.8 dt.6.6.2018 pv.fit.10.7.2018 Kont.499 dt.19.07.2018 fat.nr.27 dt.14.12.2018 seri 68912060 rap.perf.
Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) ILIR GISHTO Elbasan 1,767,312 2018-12-27 2018-12-28 5310051362018 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005136 Agjensia Raj.Sherb.Veterinar e Mb.bimeve Sherbim Veterinar REV Korce Urdh.nr.6 dt.4.6.2018 pv.fit.27.7.2018 Kont.531 dt.09.08.2018 fat.nr.30 dt.14.12.2018 seri 68912064 rap.perf.
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 1,935,857 2018-12-26 2018-12-28 73021090082108 Uje QEA uje tetor nentor 2018 kontrate nr 25033 25034 25037 25038 etj sipas listes bashkangjitur
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 876,000 2018-12-27 2018-12-28 43210110992018 Sherbime te tjera Universiteti Aleksander Xhuvani mirembajtje data base UP nr 20 dt 20.07.2018 vendim nr 20 dt 25.07.2018 kontrate dt 27.07.2018 ft nr 57228176
Bashkia Elbasan (0808) Olta Sharra Elbasan 1,042,135 2018-12-27 2018-12-28 120721090012018 Bursa Bashkia Elbasan sherbim katering up 6541 dt 4.8.17,konf akti 1476/1 dt 18.8.17,pv 6.9.17,vendim 6541/9 dt 14.9.17,kontrate 22.9.2017,fature nr 336 seri 63360337
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "SHENDELLI" Elbasan 763,968 2018-12-27 2018-12-28 76421090082018 Sherbime te tjera QEA shpezime per lyerje te disa objekteve arsimore, up 5115, dt 31.7.2018,vendim 5115/4 dt 23.8.2018,kontrate 4.9.2018,fature 49 seri 44392227,situacion perfundimtar
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 40,920 2018-12-27 2018-12-28 1801090172018 Uje Qendra Sociale Balashe Elbasan uji nr kontrate 24851 ,36708 fat 230021905,230069947
Mirembajtja e terreneve Sportive (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 3,000 2018-12-27 2018-12-28 13421090192018 Sherbime telefonike Ndermarja e terreneve sportive Elbasan telefon ft nr 726442095 nr klienti 310001927892
Qendra e Trashegimise Kulturore - Bashkia Elbasan (0808) SULOLLARI-KLIMA Elbasan 237,240 2018-12-27 2018-12-28 11721090202018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Trashegimia Elbasan blerje instalim kondicioneri Up nr 9 dt 23.10.2018 Pv dt 29.10.2018 ft nr 57883959 fh nr 8 dt 30.10.2018
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 622,290 2018-12-27 2018-12-28 421090152018 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2109015 2018 SH.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan sibvension urdh 113 04.12.2018 akt rakord 04.12.2018
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ANKELITA ÇELA Elbasan 33,000 2018-12-27 2018-12-28 40310290162018 Shpenzime per honorare 1029016 Gjykata e Rrethit Elb Sherb avokatie Urdh.tit.27.12.2018 fat.nr.07 14.12.2018 seri 44769507
Klubi I Sportit (0808) ERIND PILIGRIU Elbasan 11,631 2018-12-27 2018-12-28 13621090122018 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sport Klubi Elbasan blerje medikamente Up nr 7 dt 04.10.2018 Pv dt 07.011.2018 Ft nr 49025318 fh nr 8 dt 12.11.2018
Bashkia Elbasan (0808) SOKOL LLOSHI Elbasan 81,415 2018-12-27 2018-12-28 121421090012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Elbasan Blerje dhurata ceremoniale Ft n r15 seri 14069066 fh nr 33 dt 19.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424