Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Shk.Prof. "Rakip Kryeziu" Fier (0909) DISPOSITION Fier 98,400 2018-12-27 2018-12-28 9510102502018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shk.Prof."Rakip Kryeziu" Fier 1010250 mirembajtje UP.35dt.11.12.2018 FO.17.12.2018VP.26.12.2018 fat.109 seri 69387959 dt.26.12.2018 Fh.71 dt.26.12.2018.
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) LUSHAKU-09 Fier 30,000 2018-12-27 2018-12-28 45521110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND. E SHERBIMIT PUBLIK FIER FAT 290 DT 09/11/2018 SERI 65557490
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 1,812,751 2018-12-27 2018-12-28 46721110062018 Karburant dhe vaj KARBURANT NENTOR 2018 ND. E SHERB PUBLIKE FIER KNTR 1196/10 DT 04/04/2018 FAT 578 DT 30/11/2018 SERI 68274627
Bashkia Roskovec (0909) MUSTAFAJ/F Fier 316,259 2018-12-27 2018-12-28 109821130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TUBO BETONI PER KUZ BASHKIA RROSKOVEC KNTR 818 DT 10/03/2017 FAT 810 DT 19/12/2018 SERI 55264810
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) P A J A Fier 99,850 2018-12-27 2018-12-28 5310102492018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 promovim shkolle UP.9dt.03.04.2018 fat.6237 seri 211526237 dt.21.12.2018 Fh.6 dt.21.12.2018 PVMD 21.12.2018
Drejtoria Arsimore Fier (0909) ERXHIN BORIÇI Fier 15,000 2018-12-27 2018-12-28 36410110092018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale HARDISK PER DREJT ARSIMORE FIER AFT 182 SERI 43138432 DT 15/11/2018
Inspekt.Shtet. Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 85,750 2018-12-27 2018-12-28 6510102362018 Udhetim i brendshem Insp.Shtet.Punes Fier 1010236 dieta Dhjetor 2018 listepagesa
Drejtori Rajonale Kujd.Social Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 13,292 2018-12-27 2018-12-28 11410131282018 Udhetim i brendshem D.R.K.S Fier 1013128 pagesa dieta Flamur Bufi
Qendra Ekonomike Kultures (0909) SHOQATA"SINFOART" Fier 400,000 2018-12-27 2018-12-28 23321110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 aktivit.Nentori i Festave 2018 URDH.9952dt.26.10..2018 VKA.5 dt.31.05.2018 fat.12 seri 12988266 dt.04.10.2018
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) i - FIRE Fier 99,900 2018-12-27 2018-12-28 4810102492018 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 materiale UP.8dt.16.03.2018 fat.115 seri 68010115 dt.12.12.2018 Fh.47 dt.12.12.2018 PVMD 12.12.2018
ALUIZNI - Drejtoria Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 35,635 2018-12-27 2018-12-28 11010141192018 Posta dhe sherbimi korrier Dr Aluiznit Fier 1014119 nr fature 429,seri 61424429
ISHSH Rajonal Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 323,560 2018-12-27 2018-12-28 6710131122018 Udhetim i brendshem I.Sh.Sh.Rajonal Fier 1013112 pagesa dieta Ermira Gjeçi
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) KOLA INVEST Fier 4,068,840 2018-12-27 2018-12-28 47121110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TUBO BETONI ND. E SHERB PUBLIKE FIER KNTR 4530/6 DT 21/06/2018 FAT 09 DT 26/12/2018 SERI 70721709
Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 26,208 2018-12-27 2018-12-28 111121130012018 Shpenzime te tjera transporti TRANSPORT I NXENESVE BASHKIA RROSKOVEC
Qarku Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 176,871 2018-12-27 2018-12-28 20020490012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Qarku Fier 2049001 pegese per VGJ.nr.3963 Urdh.14/2 dt.27.12.2018 listepagesa
Qendra Ekonomike Kultures (0909) ARBEN ALLIAJ Fier 79,099 2018-12-27 2018-12-28 22221110042018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme D A K Fier 2111004 materiale UP.9 dt.18.10.2018 fat.41 seri 59649691dt.23.10.2018 fh.7 dt.23.10.2018
Spitali Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 5,100 2018-12-27 2018-12-28 78310130172018 Udhetim i brendshem DIETA SPITALI FIER TETOR 2018
Inspekt.Shtet. Punes Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 49,740 2018-12-27 2018-12-28 6410102362018 Kancelari Insp.Shtet.Punes Fier 1010236 UP.7 dt.21.12.2018 kancelari fat.1229 seri 70259875 dt.21.12.2018 fh.7 dt.21.12.2018
Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 110,560 2018-12-27 2018-12-28 77810130172018 Ilaçe dhe materiale mjeksore OKSIGJEN PER SPITALIN FIER KNTR 1329 DT 26/04/2018 FAT 6760 DT 26/12/2018 SERI 701190463
Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) BEGA - 07 Fier 718,800 2018-12-27 2018-12-28 30810130072018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore D Sh P Fier 1013007 up 45 1076/1 prot 11.12.2018,fo 1076/2 11.12.2018,njf 1076/4 17.12.2018,kontr 1076/5 17.12.2018,akt-kolad,amd 1076/8 26.12.2018,fd 75 ,seri 66723619,sit punimesh 26.12.2018
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) TOP-OIL Fier 1,330,625 2018-12-27 2018-12-28 13521110082018 Karburant dhe vaj Nd Pastrimit Fier 2111008 up 50 26.10.2018,njk 9928/2 29.10.2018rp 21.11.2018,njf 9928/5 3.12.2018,kontr 9928/6 17.12.2018,amd 603 26.12.2018,fd 79 ,seri 61444779,fh 50 26.12.2018
Drejtoria Rajonale AKU Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 28,000 2018-12-27 2018-12-28 12010051232018 Udhetim i brendshem A K U Fier 1005123 pagesa dieta Shaze Bleco
Bashkia Fier (0909) BEAN Fier 10,090,197 2018-12-27 2018-12-28 87621110012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 35 30.6.2016,njk 30.6.2016,pv 7.8.2016,kontrat 34/231/2016 21.10.2016,amendament shtese 30.12.2016,sit perfund,memo dshp 12.5.2018,akt-kolaud ,çertif md ,fd 7 15.5.2017,seri 24055158
Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 156,756 2018-12-27 2018-12-28 36210110092018 Shpenzime te tjera transporti TRANSPORT I MESUESVE MUAJI NETOR 2018 DREJT ARSIMORE FIER
Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 560 2018-12-27 2018-12-28 91021120012018 Posta dhe sherbimi korrier 2112001 Bashkia Patos posta Nentor 2018 fat.11 seri 20551311 dt 27.11.2018
Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) Tele.co.Albania Fier 4,199 2018-12-27 2018-12-28 9421110222018 Sherbime te tjera Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022, internet,up 3 dt 28.02.2018,pv 05 dt 03.2018,kontrat 05.03.2018,fat 1420 seri 68512176 dt 21.11.2018
Bashkia Roskovec (0909) KUJTIM KAPO Fier 103,092 2018-12-27 2018-12-28 111821130012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 6 SERI 36859420 DT 17/12/2018
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) ENGJELL HAZIZAJ Fier 91,200 2018-12-27 2018-12-28 5410102492018 Udhetim i brendshem Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 transport nxenesish UP.1dt.10.01.2018 fat.18 seri 59318018 dt.19.12.2018
Ndërrmarrja e Mirëmbajtjes Urbane dhe Rurale (0909) / Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) JULJAN BEHARAJ Fier 77,000 2018-12-27 2018-12-28 42421120022018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2112002 Nd.Regullim Teritorit Patos paisje up.20 dt.10.09.2018 fo.10.09.2018 kont.26.11.2018 far382 seri 68263932 dt.26.11.2018 fh.62 dt.26.11.2018
Bashkia Patos (0909) DHIMITRAQ KOSTA Fier 40,000 2018-12-27 2018-12-28 90821120012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bshkia Patos 2112001 libreza UP.71dt.29.10.2018FO.1.11.2018 VP.8.11.2018 fat.39 seri 62544904 dt.08.11.2018 Fh.146dt.08.11.2018.
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) LUSHAKU-09 Fier 6,900 2018-12-27 2018-12-28 46421110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND. E SHERBIMIT PUBLIK FIER FAT 286DT 26/11/2018 SERI 65557486
Bashkia Patos (0909) Alketa Hasanaj Fier 8,400 2018-12-27 2018-12-28 90521120012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bshkia Patos 2112001 materiale pv.27.11.2018at.31 seri 61796734 dt.27.11.2018
Bashkia Roskovec (0909) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Fier 3,500 2018-12-27 2018-12-28 111421130012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMPEMPENSIM PER LIBRA TE NX TE KL 5A RROSKOVEC
Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLES KANALIZIME ROSKOVEC Fier 4,137 2018-12-27 2018-12-28 112821130012018 Uje 3% AGJENT TATIMOR SIPAS KNTR BASHK RROSK
Bashkia Roskovec (0909) Aldi Lulaj Fier 120,000 2018-12-27 2018-12-28 111721130012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BOJ PRINTERI BASHKIA RROSKOVEC FAT 1857 DT 17/10/2018 SERI 682601110
Bashkia Roskovec (0909) Besmir Grembi Fier 20,000 2018-12-27 2018-12-28 111621130012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RAPORT MJEDISOR PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 2 SERI 67889452 DT 15/10/2018
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 170,000 2018-12-27 2018-12-28 22921110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 pagesa aktivit.Kruetaret e Bashkise FIER URDH.9452dt.19.10.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 29,750 2018-12-27 2018-12-28 22821110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 pagesa aktiv Inagurim Garerise URDH.288 dt.21.5.2018 VKA.5 dt.31.5.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 510,000 2018-12-27 2018-12-28 23621110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 pagesa aktiv Rregjisor Gezim Kame URDH.9952 dt.26.10.2018 VKA.5 dt.31.5.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 171,969 2018-12-27 2018-12-28 90121120012018 Karburant dhe vaj 2112001 Bashkia Patos karburant Nentor 2018 UP.11dt.1.3.2018 FO.10.4.2018 VP.10.4.2018 Kontr.503/11 dt.23.4.2018 fat.5seri 261587005dt 30.11.2018 Fh.163 dt.30.11.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424