Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Zyra Punesimit Gjirokaster (1111) XHEVAT KAÇI Gjirokaster 94,500 2018-12-27 2018-12-28 6121010101952018 Sherbime te tjera 1010195 Zyra e Punesimit Gj. Sherbime per mirembajtjen e arshives, up nr 17 dt 11.12.2018, fatura nr 15 dt 18.12.2018, nr serial 7757269, preventiv punimesh dt 11.12.2018, situacion dt 18.12.2018
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Libohove (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 1,253,503 2018-12-27 2018-12-28 0421160052018 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2116005 ,Ujesjelles kanalizime Libohove. Energji kontrata nr. N 66106,fatura nr. 290881071,290141519,289320642.
Qarku Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 45,863 2018-12-27 2018-12-28 50620110012018 Te tjera transferta tek individet 2011001 KESHILLI I QARKUT GJ .PAGA PER NJESINE E AUTIZMIT LISTE PAGESE
Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 292,104 2018-12-27 2018-12-28 71424520012018 Karburant dhe vaj 2452001, Bashkia Dropull.Karburant , fatura nr. 500,nr.serie 7206345,dt. 26.12.2018.Flete hyrje nr. 102,dt.26.12.2018.Kontrate nr. 567/1.dt.27.03.2018.
Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 301,404 2018-12-27 2018-12-28 54221150012018 Ndihme ekonomike 2115001 Bashkia Gjirokaster, ndihma ekonomike Dhjetor2018, liste pagese
Qarku Gjirokaster (1111) BILIBASHI Gjirokaster 193,800 2018-12-27 2018-12-28 50220110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2011001 QARKU GJ Riveshje me asfalt e rruges hyrese,fshati Asim Zeneli"fat nr91dt 12.12.2018 nr ser 69300360 situacioni perfund kontr nr ref 02 dt 27.08.2018 aktkoladt 26.11.2018certif marje perkohsh ne dorez 26.11.2018 up nr 2 dt 22.6.'18
Dogana Gjirokaster (1111) MAGIC SOFT 2011 Gjirokaster 80,000 2018-12-27 2018-12-28 23110100862018 Garanci bankare te te viteve te meparshme per takse doganore,Te Dala 1010086 Dogana Gjirokaster, Garanci doganore, deklaratat doganore
Dogana Gjirokaster (1111) ARGJIRO GROUP Gjirokaster 9,000 2018-12-27 2018-12-28 22910100862018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010086 Dogana Gjirokaster. Kartolina per festat e fundvitit, fatura nr. 2258, nr.serie 68612631,dt.22.12.2018.
Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) ASTRIT KOLLI Gjirokaster 99,000 2018-12-27 2018-12-28 32110160662018 Libra dhe publikime profesionale 1016066, Prefektura. kARTOLINA,FATURA NR. 532,DT.12.12.2018, NR.SERIE 68993688. Flete hyrje nr. 15,dt. 14.12.2018.
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 33,540 2018-12-27 2018-12-28 14510051242015 Udhetim i brendshem 1005124 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj. dieta, liste pagese
Zyra Arsimore Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 137,616 2018-12-27 2018-12-28 19410111002018 Pensione per moshe madhore 1011100 Shperblim dalje ne pension bordero dhjetor 2018,urdher nr.115 date 01.11.2018
Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 22,540 2018-12-27 2018-12-28 47410130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.59551 date 13.12.2018,flet hyrje nr.197 date 13.12.2018,kontrate nr.167/2 date 31.10.2018
Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 1,658,520 2018-12-26 2018-12-28 269521140012018 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.8 date 31.10.2018,amendament shtese kontrate nr.2040 dt:01.09.2015 dhe kontrate nr.2481 dt:01.10.2015,urdher nr.194 date 13.12.2017,fat nr.8 date 31.10.2018
Bashkia Gramsh (0810) 'METEO" SH.P.K Gramsh 588,685 2018-12-27 2018-12-28 270721140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.125 dt 16.05.2018,vend nr,1 dt 14.06.2018,raport permb,vedn fitu nr.94 dt 27.06.2018,preventiv,situaicon perfun,fat nr.41 dt 15.11.2018,kont nr.4610 dt 17.07.2018,akt kolaudim dt 27.09.2018,akt marr dorez dt 01.10.2018
Sp. Gramsh (0810) CFO PHARMA Gramsh 360 2018-12-27 2018-12-28 47710130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.288560 date 27.12.2018,flet hyrje nr.204 date 27.12.2018,kontrate nr.170/3 date 17.05.2018
Sp. Gramsh (0810) CFO PHARMA Gramsh 1,625 2018-12-27 2018-12-28 48010130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.288556 date 27.12.2018,flet hyrje nr.203 date 27.12.2018,kontrate nr.163/2 date 17.05.2018
Sp. Gramsh (0810) CFO PHARMA Gramsh 2,560 2018-12-27 2018-12-28 47810130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.288563 date 27.12.2018,flet hyrje nr.205 date 27.12.2018,kontrate nr.160/14 date 17.05.2018
Sp. Gramsh (0810) CFO PHARMA Gramsh 34,340 2018-12-27 2018-12-28 47910130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.288570 date 27.12.2018,flet hyrje nr.206 date 27.12.2018,kontrate nr.168/7 date 17.05.2018
Sp. Gramsh (0810) CFO PHARMA Gramsh 8,294 2018-12-27 2018-12-28 47510130692018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.286710 date 26.12.2018,flet hyrje nr.199 date 26.12.2018,kontrate nr.161/5 date 17.05.2018
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) KLINIKA ITALIANE, Sant'Antonio Gramsh 99,960 2018-12-27 2018-12-28 16310130282018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013028 up nr.22 date 14.12.2018,preventiv,fat nr.381 date 24.12.2018
Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,264,811 2018-12-27 2018-12-28 68221170012018 Sherbim per ngrohje 1812.2117001,Sa likujd.shpenz.per blerje dru zjarri,sipas u-prok.nr.61,dt.05.09.2018.VKM.NR.438,dt.08.06.2016 ,sipas VKB NR.53 DT.25.12.2017 DHE MIRATIM PREFEKTI NR.3/50 dt.11.01.2018.Vendim.565/1dt21.09.2018Bashkia HAS
Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 4,198,415 2018-12-27 2018-12-28 68321170012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Sa lik.kont.nr.2410 dt.18.12.2018 "Rikonst,shkolla 9-vjecare Tregetan",fat nr.47 seri 55307500 dt.27.12.2018,Situacioni nr.1 dt.27.12.2018 Bashkia HAS
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 766,098 2018-12-27 2018-12-28 3721170022018 Subvencione te tjera 1812.2117002 SA likujdojme paga punonjesish per muajin NENTOR-2018 sipas listepageses dhe bordoros se bankes ,Nderrmarja e UJESJELLESIT SH.A HAS
Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 7,831,902 2018-12-27 2018-12-28 68721170012018 Ndihme ekonomike 1812.2117001,Sa likujdojme pagesen e nd ekonomike ,muaji dhjetor-2018.per Qendren,NJA.Golaj,Gjinaj,Fajza,sipas vendimit te DREJT.RAJONALE.KUKES nr.436 DT.27.12.2018..Bashkia HAS
Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 276,000 2018-12-26 2018-12-28 67721170012018 Ndihme ekonomike 1812.2117001,Sa likujdojme Nd ekonomike 6%(shperblim ) muaji DHJETOR- 2018 sipas VDR KUKES 2018/11 dt 08.12.2018 dhe vkm dt 19.12.2018 per Qendren, NjA Golaj, Fajza, Gjinaj,Bashkia HAS
Bashkia Krume (1812) DARDANIA HAS Has 460,800 2018-12-27 2018-12-28 68421170012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812.2117001,Sa likujdojme fat.nr.181 seria 67629741 dt.20.11.2018,per blerje dhe vendosje te tubave te brinjezuar per ujerat Helshan dhe Gajrep,sipas u-prok nr.77 dt.12.11.2018,situacion,P-V i marrjes ne dorezim dt.20.11.2018.. Bashkia HAS
Sp. Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 132,680 2018-12-27 2018-12-28 33210130702018 Shtese page per pune jashte orarit 1812.1013070.Sa paguajme diference page per thirrje jashte orari per periudhen 01-30 nentor-2018,sipas listepageses dhe bordoros se bankes Spitali HAS
Bashkia Krume (1812) DARDANIA HAS Has 693,467 2018-12-27 2018-12-28 68521170012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1812.2117001,Sa likujdojme fat.nr.36 seria 36412898dt.27.11.2018,per Nderhyrje dhe mirembajtje te ambjeteve te brendeshme te shk.9-vjecare Vlahen,sipas u-prok nr.78 dt.13.11.2018,situacion .sipas vkb.nr.53 dt.25.12.2017. Bashkia HAS
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 53,320 2018-12-27 2018-12-28 16010130292018 Udhetim i brendshem 1812.1013029,Sa likujdojme djeta e muajit dhjetor-2018 per punonjesit e D.SH.P sipas listepageses dhe bordoros se bankes,sipas VKM nr.997 dt.10.12.2010. .Drejtoria e Shendetit Publik HAS
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 33,925 2018-12-27 2018-12-28 4021170022018 Subvencione te tjera 2117002 SA LIK ENERGJI,ELEKT MUAJI NENTOR-2018,PER KONT.H115913,FAT.303611964 DT.30.11.2018,NDERRMARJA E UJESJELLESIT SH.A.HAS
Gjykata e rrethit Kavaje (3513) D&J Kavaje 143,400 2018-12-27 2018-12-28 28510290212018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA SA LIKUIDOJME PAISJE TE TJERA ZYRE UP 18 DT 03.12.2018 FAT 34 DT 24.12.2018 SERI 57015984 PROCV MARRJE NE DOREZ DT 24.12.2018 FH 17 DT 24.12.2018
Bashkia Rogozhine (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 2,292 2018-12-27 2018-12-28 120121190012018 Sherbime telefonike BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 726259813 DT 30.09.2018
Shk. Profes."Agrobiznes" Kavaje (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 15,657 2018-12-27 2018-12-28 11110102722018 Elektricitet 1010272 AGROBINESI LIKJDIM FATURE NR 303602352 DT 25.11.2018 NR KONTRATE E023031
Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 983,640 2018-12-27 2018-12-28 122321190012018 Pagese paaftesie BASHKIA RROGOZHINE PAAFTESI E KOMPESIM ENERGJI VKB NR 64+65 DT 20.11.2018 KON PREF NR 4941/1 DT 21.11.2018 LEKAJ
Bashkia Kavaja (3513) KASTRATI Kavaje 63,125 2018-12-27 2018-12-28 175021180012018 Karburant dhe vaj BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PJESERISHT KARBURANT KONTR 1909/4 DT 28.08.2018 FAT 78 DT 31.10.2018 SERI 69044578 FH 46 DT 31.10.2018 UP 10 DT 07.06.2018 PROT 1909
Shk. Profes."26 Marsi" Kavaje (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 32,262 2018-12-27 2018-12-28 7010102712018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme SHKOLLA 26 MARSI LIKJDIM FATURE NR 42 DT 21.12.2018 NR SERIE 66500993, FATUR NR 43 DT 21.12.2018 NUMER SERIE 605000994
Bashkia Rogozhine (3513) HASTOÇI Kavaje 1,100,032 2018-12-27 2018-12-28 122521190012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROGOZHINE LIK FAT NR 10SERI 26300833DT 10.04.2017 SIT NR 1 MARS 2017 UP NR 234 DT 24.01.2017KONT NR 952 DT 16.03.2017 RIK MAGJISTRALIT KRYESOR TE RRJETIT TE BRENSHEM TE UJS.RROG LOTI IME KOD M063819 DIFERENC FAT
Sp. Kavaje (3513) FUFARMA Kavaje 28,537 2018-12-27 2018-12-28 51210130712018 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIK FAT NR 84320 SERI 237260574DT 10.09..2018 HYRJE NR 121DT 10.09..2018 TE UP NR 34 DT 04.09.2018 ILAC E MAT MJEKSOR
Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 12,880 2018-12-27 2018-12-28 175821180012018 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE KOMPENS ENERGJIE NENTOR 2018 VKB 125 DT 22.12.2018 KONF 5367/1 DT 24.11.2018 NJESIA ADMIN HELMAS
Bashkia Kavaja (3513) ALBANIAN COURIER Kavaje 17,870 2018-12-27 2018-12-28 176321180012018 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME SHERBIM POSTARE FAT 1010049124 SERI 235264094 DT 31.10.2018 KONTRATE BASHKEPUNIMI 5346 DT 29.12.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424