Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) ADRIANA GJINI Fier 99,000 2018-12-27 2018-12-28 5010102492018 Sherbime te tjera Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 materiale UP.14dt.13.11.2018 fat.117 seri 66168468 dt.21.12.2018 Fh.48 dt.21.12.2018 PVMD 21.12.2018
Bashkia Fier (0909) VICTORIA INVEST Fier 3,877,652 2018-12-27 2018-12-28 87221110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,pastrim,grumbullim dhe transp mbetje, up 36 dt 30.6.2016,pv 24.8.2016,kont 4.10.2016,sit nr 8,relacion i superv 31.8.2018 ,fat 49 seri 44158500 dt 01.10.2018,
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 25,500 2018-12-27 2018-12-28 22621110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 pagesa instrumentistave . URDH.9495 dt.19.10.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Bashkia Roskovec (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 208,980 2018-12-27 2018-12-28 109921130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MATERIALE PER XHEMAL MATO KUMAN KNTR 252 DT 26/01/2018 FAT 14 SERI 606090014
Bashkia Roskovec (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 389,820 2018-12-27 2018-12-28 110421130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MATERIALE PER RRUGEN KOMPLEKSI BLEGTORAL KNTR 251 DT 26/01/2018 FAT 9 SERI 606090011,FAT 11 SERI 606090011 DT 31/05/2018
Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) ERAKL Fier 43,200 2018-12-27 2018-12-28 9921110222018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Nd e Ujitjes dhe Kullimit 2111022 up 22 17.12.2018,fd 24 ,seri 46551424
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 567,304 2018-12-27 2018-12-28 87021110012018 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001,karburant up 4 dt 02.02.2018,njof kontr. 1196/2 dt 05.02.2018,rap permb 1196/4 dt 27.03.2018,njof fit 1196/2 dt 28.03.2018,kontrat 1196/7 dt 04.04.2018,fat 46seri 54294506 dt 30.09.2018,fh 41 dt 30.09.2018
Bashkia Patos (0909) DENISA BESHAJ Fier 145,200 2018-12-27 2018-12-28 90721120012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bshkia Patos 2112001 materiale UP.70dt.29.10.2018FO.1.11.2018 VP.23.11.2018 fat.42 seri 53468942 dt.23.11.2018 Fh.150dt.23.11.2018.
Bashkia Roskovec (0909) MURATI D Fier 2,705,934 2018-12-27 2018-12-28 110621130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve MATERIALE PER NDERTIM KUZ KURJAN KNTR 3415 DT 27/08/2018 FAT 97 SERI 56604697 FAT 98 SERI 56604698 DT 12/12/2018
Bashkia Patos (0909) ERVIN LUZI Fier 10,399 2018-12-27 2018-12-28 90421120012018 Karburant dhe vaj Bshkia Patos 2112001 gaz UP.11dt.31.1.2018FO.1.2.2018 VP.29.2.2018 kontr.9.2.2018fat.2 seri 71104602 dt.27.11.2018 Fh.153dt.27.11.2018.
Bashkia Roskovec (0909) FLORA ZOTO Fier 24,000 2018-12-27 2018-12-28 111521130012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DESHMI TRASHEGIMIE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 33 SERI 64891233 DT 07/11/2018
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) O L S I Fier 98,600 2018-12-27 2018-12-28 5110102492018 Karburant dhe vaj Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 karburant UP.7dt.13.03.2018 fat.23 seri 47411823 dt.23.12.2018 Fh.4 dt.23.12.2018
Inspekt.Shtet. Punes Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 390 2018-12-27 2018-12-28 6710102362018 Uje ISHP Fier 1010236 klienti 8920070,fat 1143533dt.30.11.2018
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) ARBEN ALLIAJ Fier 97,200 2018-12-27 2018-12-28 5210102492018 Libra dhe publikime profesionale Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 libra UP.6dt.13.03.2018 fat.16 seri 59649566 dt.19.12.2018 Fh.3 dt.19.12.2018
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 69,153 2018-12-27 2018-12-28 59210111082018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ LISTE PAGESE SHPENZIME SPECIFIKE PROJEKT SHKENCOR
Spitali Gjirokaster (1111) ALBERT GOLEMI Gjirokaster 29,333 2018-12-27 2018-12-28 74210130182018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013018 SPITALI GJ EVADIM MBETURINASH FAT NR 74 DT 27.12.2018 NR SER 72079008 KONTR NR 354/2 DT 12.04.2018
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) Çlirim Rabaj Gjirokaster 5,000 2018-12-27 2018-12-28 2861029004 Shpenzime per honorare 1029004 GJYKATE APELI GJ AVOKAT FAT NR 45 DT 17.12.2018 NR SER 69303545 URDHER PER PAGESE DT 17.12.2018
Qarku Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 102,996 2018-12-27 2018-12-28 50120110012018 Karburant dhe vaj 2011001 QARKU GJ KARBURANT DHJETOR 2018 FAT NR 476 DT 05.12.2018 NR SER 55764034 FH NR 11 DT 05.12.2018 KONTRNR REF 003 DT 15.03.2018 UP NR 1 DT 08.02.2018 FTESE OFERTE KLASIFIKIM PERFUNDIMTAR NJOFTIM FITUES
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) "ENDRI-V" SHPK Gjirokaster 110,880 2018-12-27 2018-12-28 14010161062018 Sherbim per ngrohje 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Dru zjarri per ngrohje, fatura nr.105,dt.20.11.2018.Urdher prokurimi nr. 33,dt.15.11.2018.
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 33,495 2018-12-27 2018-12-28 15010161062018 Paga baze 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Liste pagese, page, urdher sherbim dhe uniforme.
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 189,831 2018-12-27 2018-12-28 14810161062018 Paga baze 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Liste pagese, page, urdher sherbim dhe uniforme.
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 192,912 2018-12-27 2018-12-28 14910161062018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Liste pagese, page, urdher sherbim dhe uniforme.
ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 148,641 2018-12-27 2018-12-28 15310141212018 Shtese page per funksionin 1014121, ALUIZNI Gjirokaster. Paga Dhjetor 2018, liste pagese per punonjesit me kontrate.
Bashkia Libohove (1111) ZYRA REGJ.PAS. GJIROKASTER Gjirokaster 1,700 2018-12-27 2018-12-28 33621160012018 Sherbime te tjera 2116001 BASHKIA LIBOHOVE PAGESE PER HIPOTEKIM PRONASH FAT NR 4718 DT 18.12.2018 SHKRESA NR 1946 PROT DT 21.12.2018
Qarku Gjirokaster (1111) ANAKONDA SECURITY Gjirokaster 50,818 2018-12-27 2018-12-28 50520110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2011001 QARKU GJ ROJE FAT NR 332 DT 26.12.2018 NR SER 70600128 KONTR DT 08.02.2018 UP NR 2 DT 05.02.2018 VLERESIM PERFUNDIMTAR NJOFTIM FITUES
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 41,871 2018-12-27 2018-12-28 59110111082018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ LISTE PAGESE SHPENZIME SPECIFIKE PROJEKT SHKENCOR
Q.Form. Profes. Gjirokaster (1111) ANAKONDA Gjirokaster 71,760 2018-12-26 2018-12-28 20610102212018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010221 Drejtoria Rajonale Formimit Profesional, Sherbime te ruajtjes sigurise Dhjetor 2018. Fatura nr. 105, nr.serie 54545407,dt. 24.12.2018. Kontrate nr.80, dt.05.03.2018.
Qarku Gjirokaster (1111) ANTONETA CAKO Gjirokaster 142,800 2018-12-27 2018-12-28 50320110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2011001 QARKU GJ supervizim Riveshje me asfalt e rruges hyrese,fshati Asim Zeneli"fat nr 09dt 06.12.2018 nr ser 51695262 up nr 24 dt 31.08.2018 aktkoladt 26.11.2018certif marje perkohsh ne dorez 26.11.2018 kont10.09.'18
ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 56,202 2018-12-27 2018-12-28 15410141212018 Shtese page per funksionin 1014121, ALUIZNI Gjirokaster. Paga Dhjetor 2018, liste pagese per punonjesit me kontrate.
Bashkia Libohove (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 173,400 2018-12-27 2018-12-28 33921160012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKIA LIBOHOVE PAGA KRYETARE FSHATRASH TETOR NENTOR 2018 LISTE PAGESE
Dogana Gjirokaster (1111) LINEKX-1 Gjirokaster 230,233 2018-12-27 2018-12-28 23010100862018 Garanci bankare te te viteve te meparshme per takse doganore,Te Dala 1010086 Dogana Gjirokaster, Garanci doganore, deklaratat doganore
Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 61,620 2018-12-27 2018-12-28 34921160012018 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKIA LIBOHOVE NDIHME EKONOMIKE LISTE PAGESE SISTEMI
Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 168,000 2018-12-27 2018-12-28 709 224520012018 Ndihme ekonomike 2452001, Bashkia Dropull.Liste pagese,Shperblim per perfituesit e ndihmes ekonomike.
Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 3,920 2018-12-27 2018-12-28 32010160662018 Udhetim i brendshem 1016066, Prefektura. Liste pagese, urdher sherbim.
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) TRIPTIK Gjirokaster 331,402 2018-12-27 2018-12-28 57910111082018 Kancelari 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ KANCELARI FAT NR 121 DT 26.12.2018 NR SER 69069895 FH NR 38 DT 26.12.2018 SHKRESA NR 1452 PROT DT 08.11.2018
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Gjirokaster(1111) ZEQO NORA Gjirokaster 489,000 2018-12-27 2018-12-28 11610260722018 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1026072,Insp.Shteteror i Mjedisit,Pyjeve,Ujerave Gjirokaster. Mirembajtje automjeti Land Rover Defender , fatura nr. 18, nr.serie 19928480,dt.27.12.2018. Urdher prokurimi ,ftese per oferte, renditje finale,njoftim fituesi.
Spitali Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 313,440 2018-12-27 2018-12-28 74010130182018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALI GJ MIREMBAJTJE MJETE TRANSPORTI FAT NR 419,454,457,458 DT 21.11.2018 NR SER 55764022-018-011-020-057-074-002 KONTR NR 161/4 DT 13.04.2018 PV MARRJE NE DOREZIM
Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) 4 ALB Gjirokaster 2,300 2018-12-27 2018-12-28 71724520012018 Sherbime telefonike 2452001, Bashkia Dropull.Internet Nnetor 2018, fatura nr. 898, dt. 17.12.2018.kontrate nr. 1646,dt.08.12.2017.
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) VASILLAQ NASTO(L82729603T) Gjirokaster 26,500 2018-12-27 2018-12-28 29510290042018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029004 GJYKATE APELI GJ MIREMBAJTJE KONDICIONERE MATERIALE FAT NR 26 DT 26.12.2018 NR SER 62120830 FH NR 48 DT 26.12.2018 UP NR 40 DT 20.12.2018
Qarku Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 438,059 2018-12-27 2018-12-28 50720110012018 Te tjera transferta tek individet 2011001 KESHILLI I QARKUT GJ .PAGA PER NJESINE E AUTIZMIT LISTE PAGESE
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424