Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) KELMEND DALIPI Elbasan 118,752 2018-12-27 2018-12-28 18010102462018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010246 Shkolla Ali Myftiu materiale urdh 20 17.12.2018 fat 109 26.12.2018 seri 72158909 fh 35 26.12.2018
Bashkia Elbasan (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 32,900 2018-12-27 2018-12-28 118621090012018 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan sherbime te tj Pv dt 25.09.2018 ft nr 29 dt 20.12.2018 seri 12705569
ALUIZNI - Drejtoria Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 48,016 2018-12-27 2018-12-28 19010141142018 Te tjera paga me kontrate 1014114 Aluizni Paga kontrate Valmira Beqiri Nr.I45513078I Permbledhese borderoje
Insp.Shtet. Punes Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 60,000 2018-12-27 2018-12-28 14910102352018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010235 Insp Shtet Punes Mirm.paisje Urdh.nr.5 dt.27.12.2018 pv.27.12.2018 fat.nr.231 dt.27.12.2018 seri 70404501
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 17,952 2018-12-27 2018-12-28 75421090082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2109008 QEA fruta perime ,veze UP 266 12.01.2018 pcv 26.01.2018 vend 266/4 06.02.2018 kontr 12.02.2018 fat 64122389,391,393, fh 229,233,237
Klubi I Sportit (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 10,968 2018-12-27 2018-12-28 13821090122018 Uje Sport Klubi uje Kontrate nr 200120997 seri 230019062 230057741
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) FITORE / ELBASAN Elbasan 95,400 2018-12-27 2018-12-28 64921090142018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Sherbimet publike, mirmbajtje magazine dhe oficine up 16 dt 1.8.2017 pv 13.12.2017,akt kolaudimi 26.12.2017 fature 49931625
Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLES KANALIZIME ROSKOVEC Fier 180,321 2018-12-27 2018-12-28 112721130012018 Uje NENTOR 2018 BASHKIA RROSKOVEC SIPAS AKT RAKORDIMIT DT 26/12/2018
Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 30,000 2018-12-27 2018-12-28 9132120012018 Kompensime speciale te tjera Bshkia Patos 2112001 pagese per fitues olompiade Urdh.61 dt.7.12.2018 listepagesa
Drejtoria Arsimore Fier (0909) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Fier 208,100 2018-12-27 2018-12-28 36610110092018 Paga baze SHTATOR,TETOR NENTOR 2018 DREJTORI ARSIMORE FIER ARSIMI BAZE+I MESEM
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 814,310 2018-12-27 2018-12-28 5410102492018 Uje Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 uje klienti 8920004 akt-rakordim dt.27.12.2018
Bashkia Roskovec (0909) ASI-2A CO Fier 479,988 2018-12-27 2018-12-28 110221130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore HIDROIZILIM I TARACAVE PER SHKOLLAT 9 VJECARE B. RROSK FAT 113 SERI 65516113 DT 27/1182018,UP 141 DT 04/10/2018
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) LUSHAKU-09 Fier 6,900 2018-12-27 2018-12-28 46321110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND. E SHERBIMIT PUBLIK FIER FAT 31 DT 23/11/2018 SERI 68272481
Spitali Fier (0909) EUROMED Fier 13,770 2018-12-27 2018-12-28 78010130172018 Ilaçe dhe materiale mjeksore MAT MJEKIMI PER SPITALIN FIER KNTR 2739 DT 16/10/2018 FAT 1247 DT 21/12/2018 SERI 67483539
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) GENERAL BETON Fier 800,280 2018-12-27 2018-12-28 45321110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIREMBAJTJE PER ND. E SHERBIMIT PUBLIK FIER FAT 22 DT 31/10/2018 SERI 58950572
Bashkia Patos (0909) "DRICONS" Fier 403,700 2018-12-27 2018-12-28 91421120012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2112001 Bashkia Patos supervizionim punimesh UP.2 dt.23.1.2018F.O 25.01.2018 VP.dt.27.2.2018kont.27.02.2018 fat.263 seria 672412121 dt.16.102018 sit.perf.15.10.2018akt-kolaud.pvd.18.10.2018
Shk.Prof. "Petro Sota" Fier (0909) Thellenxe Alihoxha Fier 288,000 2018-12-27 2018-12-28 5110102492018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Shk.Prof."Petro Sota " Fier 1010249 materiale UP.15dt.20.11.2018 FO.13.12.2018 VP.26.12.2018fat.8seri 63714408 dt.27.12.2018 Fh.49dt.27.12.2018
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) LUSHAKU-09 Fier 24,000 2018-12-27 2018-12-28 46521110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND. E SHERBIMIT PUBLIK FIER FAT 350 DT 27/11/2018 SERI 68273150
Drejtoria Arsimore Fier (0909) ERXHIN BORIÇI Fier 32,000 2018-12-27 2018-12-28 36310110092018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIM I PAISJEVE ELEKTRONIKE DREJT ARSIMORE FIER FAT 197 SERI 43138447 FDT 27/12/2018
Bashkia Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 2,656,399 2018-12-27 2018-12-28 87721110012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 permiresim kushte banimi UP.40dt.03.8.2018 Njoft.kontr.03.08.2018 PV.27.9.2018 VP.5.10.2018 Kontr.7349/6 dt.18.10.20418Fat.76 seri 44392245 dt.27.12.2018 sit nr.2
Drejtoria Arsimore Fier (0909) FED.SIND.ARSIM.&SHKENC.SHQIP.(F.S.A.SH.) Fier 116,500 2018-12-27 2018-12-28 36510110092018 Paga baze SHTATOR,TETOR NENTOR 2018 DREJTORI ARSIMORE FIER ARSIMI BAZE+I MESEM
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 113,971 2018-12-27 2018-12-28 23121110042018 Udhetim jashte shtetit D A K Fier 2111004 dieta URDH.8962/1dt.03.10.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 70 2018-12-27 2018-12-28 9021110222018 Posta dhe sherbimi korrier Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022 fature 4041,seri 61424041
Qendra Ekonomike Arsimit (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 119,880 2018-12-27 2018-12-28 25921110182018 Blerje dokumentacioni Q E A Fier 2111018 up 22 18.12.2018,fo 18.12.2018,njf 18.12.2018,fd 1225,seri 70259871,fh 58 20.12.2018
Bashkia Patos (0909) DISPOSITION Fier 88,800 2018-12-27 2018-12-28 89921120012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bshkia Patos 2112001 materiale UP.74dt.14.11.2018FO.15.11.2018 VP.26.11.2018 fat.103 seri 69387953 dt.26.11.2018 FH.152 dt.26.11.2018
Bashkia Roskovec (0909) ARBEN ÇEPELE Fier 185,382 2018-12-27 2018-12-28 111021130012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME PER KOPESHTIN BASHK RROSK KNTR 3156 DT 03/08/2018 FAT 5 SERI 12247227 DT 01/11/2018
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A R B E R I A SH.A. Fier 4,040,714 2018-12-27 2018-12-28 46621110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIREMBAJTJE PER ND. E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER KNTR 2161/6 DT 28/05/2018,FAT 07 DT 05/11/2018 SERI 29606318
Bashkia Fier (0909) VICTORIA INVEST Fier 2,052,000 2018-12-27 2018-12-28 87321110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,pastrim,grumbullim dhe transp mbetje, up 36 dt 30.6.2016,pv 24.8.2016,kont 4.10.2016,sit nr 8,relacion i superv 31.8.2018 ,fat 15 seri 44158415 dt 19.10.2018,
Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) NAIM HYSI Fier 285,600 2018-12-27 2018-12-28 9621110222018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022, internet,up 19 17.12.2018,fo 17.10.2018,pv 29.10.2018,kontrat 396 dt 29.10.2018,fd 170 ,seri 66366220,fh 20 dt 6.11.2018
Bordi i Kullimit Fier (0909) ARDMIR Fier 591,436 2018-12-27 2018-12-28 57510050702018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MBINGRITJE EMERGJENTE ARGJ E LUMIT SHKUMBIN KNTR 650/11 DT 14/12/2018 FAT 218 DT 26/12/2018 SERI 68372319
Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) NERITAN ÇUKO Fier 350,000 2018-12-27 2018-12-28 30910130072018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna D Sh P Fier 1013007 pagesa ekzekutim vendim gjyqesor autorizim ministri 472 31.10.2016,Tana Tapia
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 85,000 2018-12-27 2018-12-28 22521110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 pagesa Aktoreve TK. URDH.9495 dt.19.10.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Drejtoria e SHIK Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 460 2018-12-27 2018-12-28 13710180092018 Posta dhe sherbimi korrier SHISH.Fier 1018009 posta Dhjetor fat.260 seri 61424260dt.24.12.2018
Qendra Ekonomike Kultures (0909) QENDRA ZH.E.M.N. Fier 400,000 2018-12-27 2018-12-28 23021110042018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D A K Fier 2111004 aktivit.poen tourizem URDH.2028/3dt.20.3..2018 VKA.5 dt.31.05.2018 fat.21 seri 219201872 dt.05.06.2018 listepagesa Mimoza Moçi
Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) INA BARJAMAJ Fier 28,000 2018-12-27 2018-12-28 31010130072018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna D Sh P Fier 1013007 pagesa ekzekutim vendim gjyqesor autorizim ministri 509 4.7.2018,Oltion Isufaj
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) KOLA INVEST Fier 899,280 2018-12-27 2018-12-28 46821110062018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TUBO BETONI ND. E SHERB PUBLIKE FIER KNTR 4530/6 DT 21/06/2018 FAT 04 DT 30/11/2018 SERI 707217704
Qendra Ekonomike Arsimit (0909) Sinani Trading Fier 397,800 2018-12-27 2018-12-28 26721110182018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 detyrime te prapambetura,up 2 5.1.2018,pv 6 dt 9.10.2015,kont 2/1 7.1.2015,fd 841,seri 10344841,fh 66 7.1.2018
Bashkia Roskovec (0909) MUSTAFAJ/F Fier 300,312 2018-12-27 2018-12-28 109721130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TUBO BETONI PER KUZ BASHKIA RROSKOVEC KNTR 818 DT 10/03/2017 FAT 809 DT 18/12/2018 SERI 55264809
Qarku Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 532,870 2018-12-27 2018-12-28 20120490012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Qarku Fier 2049001 pegese per keshilltare Korrik-Dhjetor 2018 listepagesa
Drejtori Rajonale Kujd.Social Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,720 2018-12-27 2018-12-28 11510131282018 Udhetim i brendshem D.R.K.S Fier 1013128 pagesa dieta Flamur Bufi
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424