Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) FERIT MYFTARI Gjirokaster 51,072 2018-12-27 2018-12-28 14110161062018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Ushqime, fatura nr.166,dt.08.11.2018. Urdher prokurimi nr. 30,dt.05.11.2018.
Spitali Gjirokaster (1111) Telo Taraj Gjirokaster 103,746 2018-12-27 2018-12-28 74110130182018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013018 SPITALI GJ MIREMBAJTJE ASHENSORI (SPITAL&DIALIZE) FAT NR 28 DT 27.12.2018 NR SER 54547178 KONTRATE NR 1000/3 DT 29.08.2018 PV , PREVENTIV,MARRJE DOREZIM
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) FLORAND DAJLANI Gjirokaster 24,400 2018-12-27 2018-12-28 14410161062018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Mirembajtje rrjeti informatik, fatura nr. 60, dt. 24.12.2018, nr.serie 72066811,flete hyrje nr.7, dt.24.12.2018.Urdher prokurimi nr. 401, dt. 21.12.2018.
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster (1111) ANDREA CACA Gjirokaster 12,600 2018-12-27 2018-12-28 15910290452018 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1029045 GJYK.ADMINISTR.GJ PJESE KEMBIMI BATERI FAT NR 503 DT 24.12.2018 NR SER 67437561 PV DT 24.12.2018
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 340 2018-12-27 2018-12-28 14110051242015 Elektricitet 1005124 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj. energji elektrike, kontrata L194192, dt 30.11.2018
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 909,600 2018-12-27 2018-12-28 59310111082018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ MIREMBAJTJE PAISJE DHE ORENDI FAT NR 148 DT 27.12.2018 NR SER 67416231 UP NR 34 DT 17.12.2018 FTESE OFERTE VLERESIM PERFUNDIMTAR NJOFTIM FITUES PV MARRJE DOREZIM
Dogana Gjirokaster (1111) INFRAKONSULT Gjirokaster 912,000 2018-12-27 2018-12-28 232100862018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1010086 Dogana Gjirokaster. Projektim per sinjalistike dhe rikonstruksion, fatura nr. 85, nr.serie 55306299, dt. 26.12.2018. Urdher prokurimi nr. 26, dt.18.12.2018,ftese per oferte, renditje finale.
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,500 2018-12-27 2018-12-28 17610120042018 Udhetim i brendshem 1012004 D.R.K.K GJIROKASTER DIETA LISTE PAGESE
Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 18,100 2018-12-27 2018-12-28 34821160012018 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKIA LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
Spitali Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 13,900 2018-12-27 2018-12-28 74410130182018 Sherbime telefonike 1013018 SPITALI GJ TELEFON NENTOR 2018 NR KL 31000185493-1873445-1812868-1812867-1833576 NR SER FAT 726668519-726602658-726668510-726612500-726668512
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 844,219 2018-12-27 2018-12-28 58010111082018 Karburant dhe vaj 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ KARBURANT FAT NR 499DT 24.12.2018 NR SER 72063457 FH NR 39 DT 26.12.2018 KONTR 832 PROT DT 19.06.2018
Spitali Gjirokaster (1111) EGLENTI Gjirokaster 530,304 2018-12-27 2018-12-28 74310130182018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013018 SPITALI GJ USHQIME FAT NR 173-176-177-178-184-186-187 NR SER 70235333-332-330-324-323-322-319 DT 21.12.2018 KONTR NR 1313/4 DT 20.11.2018 SHKRES MIRAT SHENDET NR 100/3111 DT 15.11.2018 UP NR 236 FH NR 30-31-32-33- DT 2112.2018
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Gjirokaster(1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 175,590 2018-12-27 2018-12-28 11210260722018 Karburant dhe vaj 1026072,Insp.Shteteror i Mjedisit,Pyjeve,Ujerave Gjirokaster. Karburant, fatura nr. 503, nr.serie 72063461,dt. 27.12.2018.Flete hyrje nr. 18, dt. 27.12.2018.Urdher prokurimi nr. 3,dt. 21.12.2018,ftese per oferte, renditje finale, njoftim f
Bashkia Libohove (1111) AMEL - E. Z Gjirokaster 215,760 2018-12-27 2018-12-28 34221160012018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2116001 BASHKIA LIBOHOVE BLERJE UNIFORMASH SHERBIMI PER SMZSH FAT NR 18 DT 17.10.2018 NR SER 47571468 FH NR 24 DT 17.10.2018 UP NR 41 DT 28.09.2018 FTESE OFERTE NJOFTIM FITUES SHKRESA NR 1877 PROT DT 11.12.2018
Bashkia Libohove (1111) M.A.K Studio Gjirokaster 146,776 2018-12-27 2018-12-28 34321160012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2116001 BASHKIA LIBOHOVE kolaudim"Rikualifikim urban qendra e qytetit Libohove " fat nr 5 dt 06.12.2018 nr ser 60711809 kontr dt 01.06.2018 up nr 8 dt 29.05.2018 akt kolaud dt 27.06.2018 Çertifik marje perkoh dorez dt 9.7.2018
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 11,000 2018-12-27 2018-12-28 14910051242018 Udhetim i brendshem 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj. Liste pagese, urdher sherbime.
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Gjirokaster(1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 11,000 2018-12-27 2018-12-28 11410260722018 Udhetim i brendshem 1026072,Insp.Shteteror i Mjedisit,Pyjeve,Ujerave Gjirokaster. Urdher sherbime, liste pagese.
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) ARGJIRO GROUP Gjirokaster 138,775 2018-12-27 2018-12-28 14710161062018 Kancelari 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Kanceleri, fatura nr.2264,2291, dt. 24,26 .12.2018, nr.serie 68612637,68612714.Urdher prokurimi nr. 39,42, dt. 19, 24.12.2018.
Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 18,960 2018-12-27 2018-12-28 712224520012018 Ndihme ekonomike 2452001, Bashkia Dropull. Liste pagese, ndihme ekonomike Dhjetor 2018.
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 112,940 2018-12-27 2018-12-28 14410051242015 Udhetim i brendshem 1005124 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj. dieta, liste pagese
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) T A U L A N T I Gjirokaster 411,664 2018-12-27 2018-12-28 17510120042018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1012004 D.R.K.K GJIROKASTER ROJE FAT NR 70 DT 27.12.2018 NR SER 64074489 KONTR NR 2 DT 07.03.2018
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SOFOKLI QIRKO Gjirokaster 15,000 2018-12-27 2018-12-28 39410110112018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011011 DAR GJ MATERIALE MIREMBAJTJE KONDICIONERI FAT NR 66 DT 27.12.2018 NR SER 62135666 FH NR 29 DT 27.12.2018AKT KONSTATIM PV
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) NEW OFFICE ALBANIA Gjirokaster 83,640 2018-12-27 2018-12-28 14810051242018 Kancelari 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj, kancelari, fatura nr 1007 dt 27.12.2018, nr serial 7199641, fh nr 24 dt 27.12.2018
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ERVIN LUZI Gjirokaster 82,788 2018-12-27 2018-12-28 4470051242018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1005124,Autoriteti Kombetar i Ushqimit Gj. Blerje tonera, fatura nr. 10, dt. 26.12.2018, nr.serie 71104660.Flete hyrje nr. 22, dt. 26.12.2018. Urdher prokurimi nr. 9, dt. 20.12.2018.Ftese per oferte , renditje finale.
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ZIA MAHMUTAJ Gjirokaster 5,500 2018-12-27 2018-12-28 29310290042018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029004 GJYKATE APELI GJ MIREMBAJTJE PAISJE PRINTERI( KABELL)FAT NR 38 DT 26.12.2018 NR SER 58968738 FH NR 47 DT 26.12.2018 UP NR 41 DT 26.12.2018
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ROBERT LLAKAJ Gjirokaster 30,000 2018-12-27 2018-12-28 58410111082018. Shpenzime per pritje e percjellje 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ PRITJE PERCJELLJE PROJEKT SHKENCOR FAT 28-29-30 DT 04.11.2018 NR SER 12321364-365-367
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) Albsig Gjirokaster 25,000 2018-12-27 2018-12-28 14510161062018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016106 Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gj. Siguracion automjeti , fatura nr. 367, dt. 24.12.2018, nr.serie 66543567.Urdher prokurimi nr. 41, dt. 24.12.2018.
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 67,683 2018-12-27 2018-12-28 57610111082018 Udhetim jashte shtetit 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ DIETA LISTE PAGESE
Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 33,000 2018-12-27 2018-12-28 31810160662018 Udhetim i brendshem 1016066, Prefektura. Liste pagese, urdher sherbim.
Drejtoria Rajonale Mjedisit Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 20,760 2018-12-27 2018-12-28 5810260712018 Udhetim i brendshem 1026071,Drejtoria Rajonale e Mjedisit Gjirokaster. Liste pagese, urdher sherbime.
Bashkia Libohove (1111) INVICTUS Gjirokaster 1,300,000 2018-12-27 2018-12-28 34421160012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2116001 BASHKIA LIBOHOVE supervizim"Rikualifikim urban qendra e qytetit Libohove " fat nr 120 dt 01.11.2018 nr ser 53891770 kontr dt 31.08.2017 up dt 01.08.2017 akt kolaud dt 27.06.2018 Çertifik marje perkoh dorez dt 9.7.2018
Bashkia Libohove (1111) EGLENTI Gjirokaster 22,327,958 2018-12-27 2018-12-28 34521160012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2116001 BASHKIA LIBOHOVE likujd pjesor fat nr 167 dt 16.11.2018 nr ser 7023531 rikonstruk shkolle 9-vjeçare avni rustemi kontr dt 11.09.2018 up nr 22 dt10.7.2018 shkresa nr1976prot dt 11.12.2018
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ANAKONDA Gjirokaster 191,772 2018-12-27 2018-12-28 29410290042018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029004 GJYKATE APELI GJ ROJE FAT NR 106 DT 26.12.2018 NR SER 54545408 KONTR NR 255 DT 15.02.2018 NJOFTIM FITUES BULETIN NR 5 DT 05.02.2018
Bashkia Gjirokaster (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 48,360 2018-12-27 2018-12-28 54121150012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2115001 Bashkia Gjirokaster, materiale zyre, fatura nr 144 dt 26.12.2018, nr serial 67416227, fh nr 35 dt 26.12.2018
Qarku Gjirokaster (1111) REAN 95 Gjirokaster 42,500 2018-12-27 2018-12-28 50420110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2011001 QARKU GJ kolaudim Riveshje me asfalt e rruges hyrese,fshati Asim Zeneli"fat nr59dt 26.11.2018 nr ser 61264489 up nr 29 dt 30.10.2018 aktkoladt 26.11.2018certif marje perkohsh ne dorez 26.11.2018
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Gjirokaster(1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 22,000 2018-12-27 2018-12-28 11310260722018 Udhetim i brendshem 1026072,Insp.Shteteror i Mjedisit,Pyjeve,Ujerave Gjirokaster. Urdher sherbime, liste pagese.
Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 440,000 2018-12-27 2018-12-28 38410160282018 Te tjera transferta tek individet 1016028 POLICIA GJ TERHEQJE ME ÇEK NR 0020362 NGA ESMERALDA VEIZI ID I56030071C
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ANAKONDA Gjirokaster 594,499 2018-12-27 2018-12-28 58210111082018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ ROJE CIVILE, 2018 FAT NR 73 DT27.12.2018 NR SER 54545409 KONTR NR 741 PROT DT 28.05.2018
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BESNIK SKENDULI Gjirokaster 2,700 2018-12-27 2018-12-28 47310290192018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029019 GJYKATE E RRETHIT GJ MIREMBAJTJE FAT NR 531 DT 26.12.2018 NR SER 68603428 PROKURIM ME VLERE NEN 100000
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ALKETA LAZO Gjirokaster 138,960 2018-12-27 2018-12-28 58310111082018 Kancelari 1011108 UNIVERSITETI EQREM ÇABEJ GJ KANCELARI PROJEKT SHKENCOR FAT 436 ,454 DT 21.12.2018 NR SER 67422128.67422110 FH NR 4-5 DT 21.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424