Transaksion Thesari 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,006,810 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,503,958,638,568.00 1,006,810 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Qarku Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 153,000 2018-12-27 2018-12-28 22520460012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K.Qarkut ant keshillatre Shtat-Dhjet 18, Vend KQ nr 28 dt 21.12.2017, Konf Pref 1991/1 dt 27.12.2017
Bashkia Peshkopi (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,251,688 2018-12-27 2018-12-28 95321060012018 Ndihme ekonomike 2106001 Bashkia komp energji nentor 2018 VKB 142 dt 27.12.218, konf Pref 2090/1 dt 27.12.2018
Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 61,500 2018-12-27 2018-12-28 21920460012018 Udhetim i brendshem K.Qarkut dieta nentor 2018, sipas listepageses bashkangjitur
Qendra Ekonomike Kultures (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 253,808 2018-12-27 2018-12-28 9121060082018 Sherbimet bankare 2106008 Qendra Kultures pagese art pjesemarres Dibra ne fest. Cek 00472274 dt 27.12.2018
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 130,120 2018-12-27 2018-12-28 1811010062018 Paga me kontrate per pune sezonale Tatimet Punonjes me kontrate lista bashkengjitur,VKM 709 dt 23.11.18
Qarku Diber (0606) MEBA 96 Diber 300,900 2018-12-27 2018-12-28 22120460012018 Karburant dhe vaj K.Qarkut karburant, fat 431 dt 03.09.18, Fat 512 dt 01.10.2018, fat 592 dt 01.11.2018
Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 196,666 2018-12-27 2018-12-28 40510110072018 Shpenzime te tjera transporti 10110072018 DR.ARSIMORE PAGESE TRANSPORT MESUESISH LIST PAGESE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 310,698 2018-12-27 2018-12-28 86410170312018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Durres 113,040 2018-12-27 2018-12-28 58810160252018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016025 DREJT POLICISE 0707 TARIFE PERMBARIMORE VENDIM GJYQESOR NR 1612 DT 18.04.2018 DILAVER SINANAJ FATURA 35 DT 24.12.2018
Bashkia Durres (0707) K.M.K Durres 921,736 2018-12-27 2018-12-28 118221070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIK I RRJETIT ELEKTRIK SHKOLLA HASAN KOCI ,KONTR. 13462 DT 30.7.18 LIK FAT 1 DT 23.11.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Shijak (0707) A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP Durres 200,000 2018-12-27 2018-12-28 66321080012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 BL. PAISJE MAGAZINE DHE GUZHINE, KONTR. 3525 DT 4.10.18
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 281,300 2018-12-27 2018-12-28 118721070012018 Ndihme ekonomike ND EKONOMIKE DHJETOR SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 35,020 2018-12-27 2018-12-28 121221070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOLAUDIM SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Klubi I Shumesporteve (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 340 2018-12-27 2018-12-28 16621070092018 Elektricitet 2107009 ENERGJI TETOR PER KONTR. A108837 / KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA / 2107009 / DEGA E THESARIT DURRES 0707/
Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) G B Civil Engineering Durres 890,000 2018-12-27 2018-12-28 33610050682018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005068/DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT FAT 84 MBIKQYRJE OBJEKT PASTRIM PRROI DRACIT
Ndermarrja Rruga (0707) ALB KORCA 2002 Durres 302,242 2018-12-27 2018-12-28 39221070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 45/9 DT 03.05.2018 FATURA 273 DT 03.12.2018
Bashkia Durres (0707) K.M.K Durres 1,437,058 2018-12-27 2018-12-28 117921070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore NDERTIM I NYJEVE SANITARE KONTR. 12682 DT 17.7.18 LIK FAT 20 DT 23.11.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 28,000 2018-12-27 2018-12-28 20521070192018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 2107019 2107019/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES FAT 10311 SERIA 57065487 MEDIKAMENTE
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Sinani Trading Durres 66,754 2018-12-27 2018-12-28 50021070082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK FAT.12 KO.16194 17.09.2018 USHQIME / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 10,544 2018-12-27 2018-12-28 87110170312018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 6,385,355 2018-12-27 2018-12-28 34010050682018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005068/DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT FAT 64 ARGJINATUR MBROJTESE KATUNDI RI LUZNI KONTRAT 458/6 SITUAC PERF 27.12.2018 AKT KOLAUDIMI 27.12.2018
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 2,424,973 2018-12-27 2018-12-28 49221070082018 Elektricitet 2107008 LIK EN.EL. TETOR -NENTOR 2018 SIPAS PERMBLEDHESES / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KANTIERI I NDERTIMIT DHE RIPARIMIT TE ANIJEVE Durres 2,446,212 2018-12-27 2018-12-28 87910170312018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike LIK FAT.43301711 KO.755/2 19.03.2018 RIPARIM ANIJE / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Ndermarrja Rruga (0707) VARAKU E Durres 95,040 2018-12-27 2018-12-28 38021070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 291/7 DT 17.10.2018 FATURA 58,59,60,61 DT 08.11.2018
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 295,247 2018-12-27 2018-12-28 86810170312018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK SIPAS LISTEPAGESES / REP.USHTARAK 2001 1017031 / TDO 0707
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Sinani Trading Durres 178,729 2018-12-27 2018-12-28 49421070082018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK FAT.4 KO.16194 17.09.2018 USHQIME / Q.E.ARSIMIT 2107008 / TDO 0707
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Durres 34,500 2018-12-27 2018-12-28 24010120032018 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1012003 DREJT RAJ KULT KOMBETARE 0707 BLERJE TONERA URDH PROK 39 DT 24.12.2018 FATURA 56181445 DT 26.12.2018
Drejtoria Arsimore Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 130,000 2018-12-27 2018-12-28 40010110072018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 10110072018 DR.ARSIMORE PAGESE VEPRIMTARI OLIMPIADE PAGESE
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 12,036 2018-12-27 2018-12-28 59410160252018 Shtese page per pune jashte orarit 1016025 DREJT POLICISE 0707ORE SUPLEM SIPAS BORDEROSE
Bashkia Durres (0707) ZEQIRI Durres 150,000 2018-12-27 2018-12-28 120721070012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM FONDI BL. KAMION AGREGAT KONTR. 15457 DT 28.8.18 , MARRJE NE DOREZIM DT 6.9.17 , SHKRESE 7915/1 DT 7.11.18, AFATI I GARANCISE 1 VIT /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Prokuroria e rrethit Durres (0707) ALBULENA LEKA Durres 20,000 2018-12-27 2018-12-28 31310280062018 Shpenzime per honorare TDO 0707/ PROKURORIA RRETHIT 1028006 -/ LIKUIDIM EKSPERTI FAT64183214
Klubi Futbollit Teuta (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 379,846 2018-12-27 2018-12-28 14921070102018 Elektricitet 2107010 LIK.EN.EL. KO.A9435 FAT.30291427,303547224 tetor -nentor /KLUBI FUTBOLLIT TEUTA 2107010 / TDO 0707
Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BASHA & I Durres 86,400 2018-12-27 2018-12-28 59710160252018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016025 DREJT POLICISE 0707 TARIFE PERMBARIMORE VENDIM GJYQESOR NR 1333 DT 07.12.2015 BAKI GJERGJI FATURA 123 DT 14.12.2018
Ndermarrja Rruga (0707) FEDERATA SINDIK.NDERT-DRURIT TE SHQIPERISE Durres 48,900 2018-12-27 2018-12-28 37921070142018 Paga baze 2107014 NDERM RRUGA 0707 NDALESE PAGE PER SINDIKATEN GUSHT-NENTOR 2018
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MEDI - TEL Durres 137,664 2018-12-27 2018-12-28 18910130052018 Sherbime te tjera LIK FAT.69146574 / D.R.SHENDETESISE DURRES 1013005 / TDO 0707
Bashkia Durres (0707) Xhorxhi Karaj Durres 20,000 2018-12-27 2018-12-28 120821070012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BL. PAISJE HIDRAULIKE LIK FAT 6 DT 24.12.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 12,780 2018-12-27 2018-12-28 119021070012018 Ndihme ekonomike ND EKONOMIKE DHJETOR NJA MANZE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 42,000 2018-12-27 2018-12-28 120221070012018 Ndihme ekonomike SHPERBLIM ND. EKONOMIKE NJA KATUNDI I RI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
Ndermarrja Rruga (0707) ALB KORCA 2002 Durres 251,160 2018-12-27 2018-12-28 39121070142018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107014 NDERM RRUGA 0707 BLERJE ASFALTOBETON KONTRATA 45/9 DT 03.05.2018 FATURA 271,272 DT 07.11.2018
Bashkia Shijak (0707) MEGA-PLAST-2L Durres 69,600 2018-12-27 2018-12-28 65821080012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 BL. ARTIKUJ INDUSTRIAL ,KONTR. 3206 DT 10.9.18 LIK FAT 923 DT 4.10.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424