Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MONARC GROUP Tirane 50,000 2014-06-30 2014-07-01 25710930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/12 dt 23.04.2014,fat nr 255 d t06.05.2014,seri 14271127
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 9,600 2014-06-30 2014-07-01 25510930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI transferim program,up nr 23 dt 28.04.2014,njoftim dt 28.04.2014,fat nr 421 dt 29.04.2014,seri 13274855
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 5,600 2014-06-30 2014-07-01 25910930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI sig automjeti,autorizim nr 283.6 dt 06.05.2014,fat nr 389 dt 07.05.2014,seri 09732691
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 854,512 2014-06-26 2014-06-27 36910930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,Shpresa Sagajeva,vendim nr 293 dt 07.04.2011,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,462,836 2014-06-26 2014-06-27 36310930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi shoqe"BARDHI",vendim nr 1890 dt 28.09.1997,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 11,800 2014-06-26 2014-06-27 36110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,Kozata Qehaja,vendim nr 77 dt 28.05.2012,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARTIN TUSHA Tirane 21,755,900 2014-06-26 2014-06-27 36810930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi shoqe"INERTOBETON",vendim nr 591 dt 08.04.2005,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHAFER SADIKU Tirane 2,512,225 2014-06-26 2014-06-27 36010930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,Nikoll Gega,vendim nr 99 dt 08.09.2006,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) JUS Tirane 274,506 2014-06-26 2014-06-27 36610930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,Posta Shqiptare,vendim nr 689 dt 07.02.2011,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 373,376 2014-06-26 2014-06-27 36410930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Florian Miti,vendim nr 2453 dt 18.10.2011,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 19,169,691 2014-06-26 2014-06-27 353110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi ,"Vellezerit Tola",vendim nr 8454 dt 28.10.2011,nr 405 d t28.02.2012,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 1,083,740 2014-06-26 2014-06-27 35910930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Halim Zhuka,vendim nr 6617 dt 15.09.2010,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,900,800 2014-06-26 2014-06-27 35510930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Ertrit Sofroni,vendim nr 18334 dt 17.12.2013,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 57,071 2014-06-24 2014-06-25 34210930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,fat 119596358 Maj 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 279,740 2014-06-24 2014-06-25 35610930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Fatjon Halili,vendim nr 104 dt 29.03.2011,shkresa MF nr 8123/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 35,423 2014-06-24 2014-06-25 34310930012014 Sherbime telefonike 600-602 MEI telefon,fat 119570931 Prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,493,380 2014-06-24 2014-06-25 35810930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Sami Ballazhi,vendim 7727 dt 24.10.2012, nr 6899 dt 16.10.1996,shkresa MF nr 8123/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 1,903,000 2014-06-24 2014-06-25 35710930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Teuta Qatipi,vendim nr 78 dt 16.09.2010,shkresa MF nr 8123/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) NDERMARJA MEKANIKE TEKSTILIT Tirane 770,345 2014-06-24 2014-06-24 35410930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi UZI.MEK,TEKS,vendim nr 1417 dt 09.04.2002,shkresa MF nr 8123/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 538,352 2014-06-24 2014-06-24 353109300120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Alban Abazaj,vendim nr 1496 dt 01.07.2011,shkrese nr 8123/57 dt 16.06.2014 e MF
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 75,717 2014-06-20 2014-06-23 34510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/1 d t07.02.2014,fat nr 103 d t07.02.2014,seri 6758153
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 139,360 2014-06-20 2014-06-23 33810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 28.05.2014,fat nr 30 dt 03.06.2014,seri 12812880
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 87,420 2014-06-20 2014-06-23 34010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence 28.03.2014,autorizim nr 2044 dt 28.03.2014,fat nr 3465 dt 22.05.2014,seri 15279268
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 332,179 2014-06-20 2014-06-23 33510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 14.04.2014,autorizim nr 2348/1 dt 15.04.2014,fat nr 3419,3420 dt 08.05.2014,seri 15279219,15279220
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 228,228 2014-06-20 2014-06-23 33610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence 29.05.2014,autorizim nr 3364 dt 29.05.2014,fat nr 3539 dt 31.05.2014,seri 1527934
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 208,147 2014-06-20 2014-06-23 33410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.06.2014,auotrizim nr 3428 dt 02.06.2014,fat nr 3560 dt 10.06.2014,seri 15279361
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 166,645 2014-06-20 2014-06-23 35010930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat dt 31.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHKELQIM HYSEN CELA Tirane 15,000 2014-06-20 2014-06-23 33710930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI dhurata,pv emergjen dt 02.06.2014,autorizim nr 3364 dt 29.05.2014,fat nr 17 dt 30.05.2014,seri 6869614
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 105,000 2014-06-20 2014-06-23 28910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,up nr 10 dt 08.04.2014,fte ofert dt 10.04.2014,nojftim dt 14.04.2014,fat nr 3350 dt 12.04.2014,seri 12808450
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,940 2014-06-20 2014-06-20 32010930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate 159746,fat dt 23.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZALOSHNJA FJORENTINO Tirane 1,736,000 2014-06-17 2014-06-18 33210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 209 dt 29.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,169 2014-06-17 2014-06-18 31010930012014 Paga baze 600 MEI page e prapambetur,liste dt 17.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AMERIKA GRUP Tirane 3,496,652 2014-06-18 2014-06-18 330109300120141 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 198 dt 20.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 27,499 2014-06-17 2014-06-18 26110930012014 Paga baze 600 MEI mbajtur telefon,kodi 44071,fat Mars 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) "RUÇI" Tirane 1,725,565 2014-06-18 2014-06-18 33110930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 179 dt 25.04.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 188,508 2014-06-12 2014-06-13 28210930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI abonim shtypi,kontratenr 1043 dt 06.02.2014,fat nr 110,111 dt 13.03.2014,seri 12599861,12599860
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 181,158 2014-06-12 2014-06-13 31610930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat d t30.04.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 73,794 2014-06-12 2014-06-13 29110930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 2401 d t26.05.2014,seri 11519632
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPTIMA COMMUNICATION Tirane 784,616 2014-06-12 2014-06-13 32210930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh Alterenergy,urdher nr 221 dt 09.06.2014,shkrese nr 1080/1 d t27.05.2014,fat nr 176 d t03.01.2014,seri 09389227,kontrate nr 3114,shkrese 7112 dt 27.08.2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPTIMA COMMUNICATION Tirane 196,196 2014-06-12 2014-06-13 32310930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh" Alterenergy",urdher nr 218 dt 09.06.2014,shkrese nr 1085/5,fat nr 197 d t14.04.2014,seri 09389248,kontrate nr 3114,shkrese 7112 dt 27.08.2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave