Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,993,238 2014-08-01 2014-08-04 53610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 44,799 2014-08-04 2014-08-04 535110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 530899,fat Prill,Maj 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2 S 2012 Tirane 300,445 2014-08-01 2014-08-04 50410930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 246 dt 14.07.2014.
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,562,054 2014-08-01 2014-08-04 54010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 109,405 2014-08-01 2014-08-04 54110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 606MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) NAIM&MEALDI Tirane 1,478,700 2014-07-31 2014-08-01 50010930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 236 dt 30.06.2014.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GERTI HIMA Tirane 120,650 2014-07-31 2014-08-01 39010930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/9 dt 21.03.2014,fat nr serie 7125351,7125352 dt 29.03.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PC STORE Tirane 87,000 2014-07-29 2014-07-30 28810930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 MEI pajisje,up nr 10 dt 12.03.2014.ftese per oferte dt 14.02.2014,njoftim dt 14.02.2014,fat nr 383 dt 24.02.2014,seri 13362887,fh nr 1 dt 24.02.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 8,988 2014-07-29 2014-07-30 28310930012014 Kancelari 602 MEI materiale,up nr 17 dt10.03.2014,ftese per oferte dt 11.03.2014,njoftim fituesi dt 11.03.2014,fat nr 53 dt 12.03.2014,seri 13146021,fh nr 2 dt 12.03.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 26,400 2014-07-29 2014-07-30 41310930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbime,up nr 26 dt 16.06.2014,ftese per oferte dt 17.06.2014,njoftim fitu dt 17.06.2014,fat nr 41 dt 07.07.2014,seri 15267543
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 62,400 2014-07-29 2014-07-30 28910930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI materiale,up nr 11 d t24.02.2014,ftese per oferte dt 25.02.2014,vleresim oferte dt 27.02.2014,fat nr 127 d t08.04.2014,seri 13160400,fh nr 5 dt 08.04.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 184,488 2014-07-29 2014-07-30 42010930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,up nr 4 d t29.01.2014,njofti fit dt 12.05.2014,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014,fat nr 68 dt 30.06.2014,seri 05890177
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 50,000 2014-07-25 2014-07-29 53110930012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602 MEI shpenzime pritje, program 77/15 date 13.06.14, fature 231 dt 25.06.14 sr 15721205
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SOT NEWS Tirane 5,000 2014-07-25 2014-07-29 36810930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI shpenzime publikim gazete, kontr 14.4.14, ft 666 dt 25.4.14, sr 07841708, shpallje 758/6 date 14.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 38,000 2014-07-25 2014-07-29 53010930012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602 MEI shpenzime pritje, program 77/10 date 21.03.14, fature 202 dt 5.06.14 sr 15721276
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 385,200 2014-07-21 2014-07-22 37010930012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 MEI shpenzime rip paisje, kontr 3640/1 dt 11.6.14, autoriz, 3640 dt 11.06.14, fit 30.05.14, vleres perf 30.05.14, ft 1124 dt 16.06.14, sr 11876428
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 25,320 2014-07-21 2014-07-22 40410930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate 159746,fat dt 24.06.14, ft 1406,
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 82,002 2014-07-21 2014-07-22 40810930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI poste ft 2762 dt 26.06.14 sr 11510587, kontr vazhdim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 210,790 2014-07-21 2014-07-22 41010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime bilete, ft 3351 dt 4.4.14 sr 12808451, pv 02.04.14, pv emergj 4.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 115,489 2014-07-17 2014-07-17 40510930012014 Te tjera transferta tek individet 602 MEI page shkresa dapit 1651/1 dt 14.11.2013, urdher min 122 dt 26.1.13, liste pagese qershor 2014,
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2014-07-17 2014-07-17 41510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta liste pagese qershor 2014, urdher tit 4285 dt 17.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,078,320 2014-07-17 2014-07-17 36910930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate 29.05.2014 ft 02 dt 29.05.14, sr 14808502, fh 4 dt 29.05.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 214,881 2014-07-08 2014-07-10 28410930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,shtese kontrate dt 28.02.2014,njoftim dt 28.02.2014,fat nr 43 d t31.03.2014,seri 11949149,fh nr 3 dt 31.03.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,000 2014-07-07 2014-07-08 401109300120141 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 187 dt 06.05.2014,232 dt 26.06.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) LILIANA DIBRA Tirane 78,312 2014-07-08 2014-07-08 13210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,pv emergjence dt 20.12.2013,fat nr 9 dt 16.12.2013,seri 000414,shkrese MF nr 8798/1 dt 19.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 601,260 2014-07-07 2014-07-08 40110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendime gjyqi Gjergji Thomai,vendm nr 1831 dt 26.03.2013,shkrese MF nr 8123/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 175,000 2014-07-07 2014-07-08 40010930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 187 dt 06.05.2014,232 dt 26.06.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,000 2014-07-07 2014-07-08 403109300120141 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 187 dt 06.05.2014,232 dt 26.06.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,000 2014-07-07 2014-07-08 40210930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 187 dt 06.05.2014,232 dt 26.06.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) LILIANA DIBRA Tirane 47,138 2014-07-08 2014-07-08 17010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,pv emergjence dt 20.12.2013,fat nr 10 dt 16.12.2013,seri 000415,shkrese MF nr 8798/1 dt 19.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 135,676 2014-07-04 2014-07-07 36510930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H11233,fat dt 13.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 720 2014-07-04 2014-07-07 37210930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI posta,fat nr 99 dt 30.04.2014,seri 12599669
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,660 2014-07-01 2014-07-02 38010930012014 Kancelari 602 MEI blerje bilance,pv emergjence dt 20.02.2014,fat nr 116 dt 20.02.2014,seri 000682,fh nr 1 dt 20.02.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 143,770 2014-07-01 2014-07-01 38610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,901 2014-07-01 2014-07-01 38710930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 866,649 2014-07-01 2014-07-01 38210930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 807,567 2014-07-01 2014-07-01 38310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 154,204 2014-07-01 2014-07-01 38510930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 232,953 2014-07-01 2014-07-01 38110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page qershor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 40,800 2014-06-30 2014-07-01 25110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjllje,up nr 16 d t07.03.2014,ftese per ofert dt 18.03.2014,fat nr 62 dt 26.03.2014,seri 13276162
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave