Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) NDERMARJA MEKANIKE TEKSTILIT Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 6510930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi uzina mekanike tekstilit, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 6210930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi k.qehajaj, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,139 2014-03-06 2014-03-06 9010930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 5210930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi shoq. bardhi, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 5310930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Teuta Qatipi , URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MEHMET CERRAGA Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 5110930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi podgorica, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 5710930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi fatjon halili, URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 6410930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Posta Shqiptare , URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 5410930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Shpresa Sarajeva, URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 6010930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Alban Abazaj, URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-05 6610930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi Sami Ballazhi, URDH .78 dt 12.2.14 muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,065,344 2014-03-03 2014-03-04 8410930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur np 116/107
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 647,484 2014-03-03 2014-03-04 8510930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 764,675 2014-03-03 2014-03-04 8110930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 73,377 2014-03-03 2014-03-04 8610930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,509,696 2014-03-03 2014-03-04 8210930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur np 116/90
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 153,796 2014-03-03 2014-03-04 8010930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,069 2014-03-03 2014-03-04 8810930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur np 116/90
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 245,789 2014-03-03 2014-03-04 8710930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 172,972 2014-02-27 2014-02-28 4210930012014 Unspecified 1093001 602 MEI , shpenz energjie ft 606186378 dt 12.1.14 kontrata h 112233
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 96,868 2014-02-27 2014-02-28 4310930012014 Unspecified 1093001 602 MEI , shpenz energjie ft 606948122 dt 30.1.14 kontrata h 112233
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 188,379 2014-02-27 2014-02-28 4510930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz TELEFON FATURE janar 2014 ft 716941589 dt 31.1.14 nr klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,950 2014-02-27 2014-02-28 3310930012014 Unspecified 602 MEI tatim ne burim anetaret e komitetit ad hoc 10% tatim ne burim listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 608 2014-02-27 2014-02-28 3910930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz cel janar 2014 ft 117768103 dt 2.2.14 kodi abonentit 1006397
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 430,030 2014-02-25 2014-02-26 6810930012014 Unspecified 602 MEI shpenzime dieta valute 3000eu*143.2lek autorizim per sherbim jashte shtetit nr 1209 dt 24.2.14 autorizim dt 25.2.14 permbledhese dt 25.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,711 2014-02-25 2014-02-26 3810930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 141,546 2014-02-18 2014-02-19 3610930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz POSTE FATURE NR 1076 DT 26.1.2014 - 11522150
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 58,260 2014-02-18 2014-02-19 3710930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz uje kodi 3-A-159746-1, FAT 1401-159746-1-1, DATE 25.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SOT NEWS Tirane 64,000 2014-02-04 2014-02-05 3010930012014 Unspecified 602 MEI shpenzime publikim gazete kontrata dt 27.12.13 ft 632 dt 7.1.14 seri 07841671 shpallje gazete nr 2058/2 27.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 26,340 2014-02-04 2014-02-05 3210930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime telefoni e.cipa ft 00000001171564733 dt 1.1.14 ft 00000001174051597 dt 1.12.13 kodi abonentit 538099
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 572 2014-02-04 2014-02-05 3310930012014 Unspecified 602 MEI shpenzime celulari ft 117742566 dt 2.1.14 abonenti 1006397
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 73,377 2014-02-03 2014-02-04 2510930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,736,951 2014-02-03 2014-02-04 2710930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur np 116/90
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,742 2014-02-03 2014-02-04 3210930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 540,839 2014-02-03 2014-02-04 2610930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 661,394 2014-02-03 2014-02-04 2910930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 127,456 2014-02-03 2014-02-04 3010930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 216,521 2014-02-03 2014-02-04 310930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,159,812 2014-02-03 2014-02-03 2810930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur np 116/90
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 104,000 2014-01-25 2014-01-27 3010930012014 Unspecified 602 MEI ,publikim kontrate 43 dt 25.12.13 ft 22 dt 30.12.13 s 12706025 shpallje gazete 1964/2 , 1987/2 dt 26.12.13
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave