Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,000 2014-09-05 2014-09-08 58710930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 204,100 2014-09-05 2014-09-08 58510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,600 2014-09-05 2014-09-08 58610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 147,634 2014-09-04 2014-09-05 58310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 31000169743,fat dt 30.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,340 2014-09-04 2014-09-05 58010930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3488 dt 26.08.2014,seri 11520516
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 189,869 2014-09-04 2014-09-05 58410930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 31000169743,fat dt 31.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 75 d t30.08.2014,seri 05890186
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58110930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 73 dt 31.07.2014,seri 05890183
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 159,364 2014-09-02 2014-09-03 65810930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 12.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 43,750 2014-09-02 2014-09-03 65110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/16,77/14 dt 30.06.2014,fat nr 24 dt 13.08.2014,seri 5918052
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 71,000 2014-09-02 2014-09-03 65910930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/15 dt 13.06.2014,fat nr 278 dt 30.07.2014,seri 15721352
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 88,100 2014-09-02 2014-09-03 65010930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/12,77/13,77/2 dt03.03.201-21.04.2014,fat nr 23 dt 13.08.2014,seri 5918051
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 62,100 2014-09-02 2014-09-03 66010930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/14 dt 06.06.2014,fat nr 271 dt 25.07.2014,seri 15721245
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 154,204 2014-09-03 2014-09-03 575109300120141 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,085,520 2014-09-02 2014-09-03 65410930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazhdim,fat nr 24,25 dt 17.07.2014,seri 16221474,16221475,fh nr 5,6 dt 17.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,889,921 2014-09-02 2014-09-03 65210930012014 Kancelari 602 MEI tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate nr 3247/2 dt 05.06.2014,fat nr serie 119795612 dt 10.07.2014,fh nr 10 dt 10.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,012,633 2014-09-01 2014-09-02 57010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,552 2014-09-01 2014-09-02 57710930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page me kontrate gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,502,584 2014-09-01 2014-09-02 57410930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 141,385 2014-09-01 2014-09-02 57610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 803,753 2014-09-01 2014-09-02 57310930012014 Paga baze 602 MEI paga Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 929,206 2014-09-01 2014-09-02 57210930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 235,168 2014-09-01 2014-09-02 57110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,000 2014-08-25 2014-08-26 54810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 266 dt 31.07.2014,bordero korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 159,423 2014-08-25 2014-08-26 56810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.05.2014,fat nr 174 dt 08.05.2014,seri 6966774
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 100,156 2014-08-25 2014-08-26 56710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.05.2014,fat nr 3418 dt 08.05.2014,seri 15279218
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GECI Tirane 137,900 2014-08-11 2014-08-12 54610930012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602 MEI qera salle,urdher nr 257 dt 21.08.2014,fat nr 2811 dt 29.07.2014,seri 14872811
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,970,400 2014-08-11 2014-08-11 56210930012014 Sherbimet bankare 602 MEI 150.000 euor me 139.7,konsulence CEZ,urshe sek nr 267 d t01.08.2014,fat nr 0030172 dt 24.06.2014,kontrate nr 4850/1 dt 21.05.2014,autorizim nr 3082/1 d t20.05.2014,v.k.m nr 969 dt 25.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 77,818 2014-08-11 2014-08-11 56310930012014 Sherbime telefonike 600 602 MEI telefon qershor,fat nr 119621589
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,678 2014-08-11 2014-08-11 56610930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3131 dt 26.07.2014,seri 12590858
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 134,263 2014-08-05 2014-08-06 40910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 16.06.2014,pv dt 16.06.2014,fat nr 38 d t16.06.2014,seri 12812888
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 59,000 2014-08-04 2014-08-05 53410930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/14 dt 06.06.2014,fat nr 209 dt 10.06.2014,seri 15721283
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 127,612 2014-08-04 2014-08-05 53510930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H12233,fat 613209540 dt 11.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 8,400 2014-08-04 2014-08-05 53110930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI dhurata,program nr 77/12 dt 23.04.2014,fat nr 1126 d t02.07.2014,seri 16342111,fh nr 9 dt 02.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 812,519 2014-08-01 2014-08-04 53910930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 143,770 2014-08-01 2014-08-04 54210930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,768 2014-08-01 2014-08-04 53710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 863,219 2014-08-01 2014-08-04 53810930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,920 2014-08-04 2014-08-04 543110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 115,489 2014-08-01 2014-08-04 54410930012014 Te tjera transferta tek individet 606MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave