Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 240,576 2014-05-02 2014-05-02 22110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SOT NEWS Tirane 5,000 2014-04-30 2014-04-30 20810930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI shpenzime publikim gazete kontrata dt 28.2.14 ft 651 dt 26.3.14 seri 07841692 shpallje gazete nr 61/3 dt 25.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 20,000 2014-04-30 2014-04-30 20610930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kont25 dt 5.3.14 shk 340/6 dt 28.2.14,ft 164 d 6.3.14 s 13819027,kont 60 dt 24.3.14 shkr 449/6 d20.3.14 ft 218 dt 25.3.14 s 13819081
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-04-30 2014-04-30 20910930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim gazete kon 5.2.14 shkr 1941/5 dt 10.1.14 ft 122 d20.3.14 s14319672,kont 5.2.14 shk 2075/8 d 14.1.14 ft 121 d 20.3.14 s 14319671,kon 5.2.14 shk 2074/6 dt 14.1.14 ft 120 d 20.3.14 s14319670
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-04-30 2014-04-30 20510930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 6 dt 31.3.14 ft 252 dt 2.4.14 s 13819115 shkresa 876/7 dt 26.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 30,000 2014-04-30 2014-04-30 20710930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kont 89 dt28.2.14,shkr215/4 d25.2.14,ft128 d1.3.14s13602543,kont 85 d27.2.14 shk 336/6 dt 25.2.14 nr 335/6,dt25.2.14,n340/1 d25.2.14,ft126 d 1.3.14s13602541 kon 93 d 5.3.14 shk 340/6 dt 28.2.14 ft 137 d 17.3.14 s13602553
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 36,000 2014-04-25 2014-04-25 20010930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate ft 179 s13602598 dt 14.4.14 kont 110 dt 19.3.14 shkresa 445/7 dt 17.3.14,ft 175 s3602594 kont 118 dt 26.3.14 shk 760 dt 24.3.14, 759/6 24.3.4, shk 877/7 24.3.14, ft 173s13602592 kont122 21.3.14 shk452/6 19.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-24 18910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese per kkt shkresa 529/8 dt 15.4.14 listprezenca 8.4.14 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-04-23 2014-04-24 10110930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 35 dt 12.2.14 ft 90 dt 13.2.14 s 13178853 shkresa 2107/6 dt 10.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 48,000 2014-04-24 2014-04-24 17810930012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MEI ,shpenzime blerje pjese automjeti pv emergence 7.4.14 ft 343 dt 3.4.14 seri 07955444
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-04-23 2014-04-24 10810930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 65 dt 15.1.14 ft 72 dt 31.1.14 s 12775984 shpallje gazete 1941/5 dt 10.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-04-23 2014-04-24 10310930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 84 dt 27.2.14 ft 145 dt 28.2.14 s 13819008 shkresa 335/6 dt 25.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-04-23 2014-04-24 10410930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 36 dt 12.2.14 ft 88 dt 13.2.14 s 13178851 shkresa 2134/6 dt 10.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-04-23 2014-04-24 10010930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 83 dt 27.2.14 ft 147 dt 28.2.14 s 13819010 shkresa 340/11 dt 25.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-04-23 2014-04-24 19010930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim per kkt shkresa 529/8 dt 15.4.14 listprezenca 8.4.14 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 12,000 2014-04-23 2014-04-24 10510930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 67 dt 16.1.14 ft 73 dt 31.1.14 s 12775985 shpallje gazete 2075/8 , 2074/6 dt 14.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 10,500 2014-04-24 2014-04-24 17810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI ,shpenzime pritje program 77/8 dt 20.3.14 ft 158 dt 25.3.14 seri 13769695
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-24 10610930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI ,publikim kontrate 77 dt 12.2.14 ft 100 dt 17.2.14 s 13602515 shpallje gazete 2136/6,2107/6,2134/6 dt 10.2.14 dt 10.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 213,142 2014-04-22 2014-04-22 18610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , bilete avioni ft 274 dt 8.3.14 seri 13057863 pv emergjence dt 21.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 135,582 2014-04-22 2014-04-22 18710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , bilete avioni ft 3219 dt 12.3.14 seri 12808319 pv emergjence dt 17.3.14 pv 12.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-22 2014-04-22 18110930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese KKT shkresa 407 dt 20.3.14 listprezenca dt 7.3.14 bordero per pagesat
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,400 2014-04-22 2014-04-22 17910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese pedagogesh(anetaret e komitetit ad-hoc) shkresa 1328/4 dt 5.3.14 listpagesa mars 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2014-04-22 2014-04-22 17810930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim per pagese pedagogesh(anetaret e komitetit ad-hoc) shkresa 1328/4 dt 5.3.14 listpagesa mars 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-04-22 2014-04-22 17710930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatimne burim shkresa 407 dt 24.3.14 listprezenca dt 7.3.14 bordero per pagesat
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 162,892 2014-04-21 2014-04-21 18510930012014 Elektricitet 1093001 MEI , shpenzime energjie ft 609684839 dt 12.4.14 kontrata h112233
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 180,028 2014-04-21 2014-04-21 18410930012014 Elektricitet 1093001 MEI , shpenzime energjie ft 608517523 dt 8.3.14 kontrata h112233
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,672 2014-04-17 2014-04-17 13010930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI , shpenzime poste ft 2029 dt 26.3.14 s 11519754
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ME - AL Tirane 1,377,986 2014-04-16 2014-04-17 17610930012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231 MEI , rikonstruksion up 8 dt 13.2.14 ft 11218655 dt 20.3.14kontrate dt 10.3.14 nj.fituesi 403/87.3.14 situacion dt 20.3.14 akt marje ne dorezim dt 2.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 62,193 2014-04-17 2014-04-17 12710930012014 Elektricitet 1093001 MEI , shpenzime energjie ft 606950899 dt 30.1.14 kontrata a13062 janar 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 33,420 2014-04-17 2014-04-17 18210930012014 Uje 602 MEI , shpenzime ujift 1403-159746-1-1 dt 25.3.14 kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 31,013 2014-04-17 2014-04-17 14410930012014 Sherbime telefonike 602 MEI shpenzime cel ft 116840773 dt 1.3.14 kod perdoruesi 44071
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 72,625 2014-04-17 2014-04-17 12910930012014 Elektricitet 1093001 MEI , shpenzime energjie ft 605719632 dt 30.12.13 kontrata a13062
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,500 2014-04-11 2014-04-11 17510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI shpenzime dieta urdher 159 dt 3.4.14 bordero prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 85,860 2014-04-09 2014-04-10 14510930012014 Te tjera transferta tek individet 602 MEI shpenzime shperblim dalje ne pension, Bujar Leka , Urdh 86 dt 27.2.14,L pag dt 2.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 70,000 2014-04-09 2014-04-10 16110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI shpenzime shpenzime pritje, Ft 22/1, S5918045 dt 3.3.14, program 77/1 dt 8.1.14, prog 77/2 dt 31.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,500 2014-04-10 2014-04-10 17110930012014 Udhetim i brendshem 600 MEI shpenzime dieta urdher 157 dt 3.4.14 list pagese dt 3.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,540 2014-04-09 2014-04-10 16310930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI shpenzime tatim ne burim, Urdh 86 dt 27.2.14,LPag dt 2.4.14, tatim ne burim 10%
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,823 2014-04-07 2014-04-08 16010930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page mars 2014 liste pagese,bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MEDITERAN TRAVEL & TOURS (GENCI CANO) Tirane 109,269 2014-04-08 2014-04-08 13610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , bilete avioni ft 36 dt 30.12.12 seri 6788236 urdher 1359 dt 4.12.13 pv emergjence dt 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,430 2014-04-07 2014-04-08 16010930012014 Sherbimet bankare 602 MEI shpenzime dieta valute 3000eu*143lek autorizim per sherbim jashte shtetit nr 2106 dt 31.3.14. autorizim dt 7.4.14 permbledhese dt 7.4.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave