Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 4,080 2014-01-25 2014-01-27 2510930012014 Unspecified MEI , shpenz uje kodi 3-A-159746-1, FAT 1312, DHJETOR 2013 DATE 31.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 210,291 2014-01-25 2014-01-27 2410930012014 Unspecified MEI , shpenz TELEFON FATURE DHJETOR 2013 DATE 31.12.2013, KONTRATE VAZHDIM FATURE NR 716734754, NR KLIENTIT 310001696743
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 127,152 2014-01-25 2014-01-27 2610930012014 Unspecified MEI , shpenz POSTE DHJETOR FATURE NR 4664 DT 26.12.2013 - 11512780, KONTRATE NE VAZHDIM
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 35,000 2014-01-25 2014-01-27 2810930012014 Unspecified 602 MEI ,publikim ft 383 dt 26.12.13 s 11212036 shpallje gazete 1852/2 dt 16.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOHA JONE Tirane 91,000 2014-01-25 2014-01-27 2710930012014 Unspecified 602 MEI ,publikim shpallje gazete 1987/2, 1964/2 dt 26.12.13 ft 248, 249 dt 30.12.13 s 88619656, 88619655
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9310930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi l.leli urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9610930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi m.jaupi urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 75,294 2014-01-23 2014-01-24 10710930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi TATIM NE BURIM PER urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ERMIR GODAJ Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10210930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi f.rogu urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 42,365 2014-01-23 2014-01-24 10410930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi e.shani urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BLEK-K Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9410930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi r.boci urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10610930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi i.shijaku urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9110930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi L SHEHU urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOZETA CAKA Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9510930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi m.bimo urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10010930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi a.kasemi urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PETANI BAILIFF'S OFFICE Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9810930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi a.DUKA urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 47,058 2014-01-23 2014-01-24 9010930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi XHENGO urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10310930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi l.delia urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10510930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi A.RUSI urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9710930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi g.shyti urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) IGLI GUGASHI Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 10110930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi v.hasani urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9210930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi s malasi urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2014-01-22 2014-01-23 2310930012014 Unspecified 602 MEI tatim per pagese petagogu bordero 22.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2014-01-22 2014-01-23 2210930012014 Unspecified 602 MEI pagese petagogu shkresa 178/2 dt 16.1.14 bordero 24.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,550 2014-01-22 2014-01-23 2110930012014 Unspecified 602 MEI pagese petagogu shkresa 178/2 dt 16.1.14 bordero 20.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-01-22 2014-01-23 2010930012014 Unspecified 602 MEI shpenzime dieta shkresa 1897 dt 27.12.13 bordero 20.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,601 2014-01-17 2014-01-20 1610930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur dt 17.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 431,231 2014-01-14 2014-01-14 1510930012014 Unspecified 602 MEI shpenzime dieta valute urdher 15 dtterheqje 3000 euro*143.6 lek autorizim dt 14.1.14 permbledhese dt 14.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EDLIRA JAKUPI(L31511001C) Tirane 22,755 2013-12-26 2014-01-14 8410930012013 Unspecified 602 MZHETS blerje kancelari up 123 9.12.13 njoftim fituesi dt 11.12.13 ft 897, 898 dt 13.12.13 seri 6113897, 61138898 fh 3 dt 26.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 521,074 2013-12-30 2014-01-10 105310930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,A.HILA urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,342 2013-11-30 2014-01-10 8210930012013 Unspecified 1093001 602 MZHETS energji ft dt 31.10.13, dt 30.11.13 kontrata k139643
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 195,663 2013-12-31 2014-01-10 8310930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,A.RUSI urdher 174 dt 26.12.13, ndalur 10%tatim ne burim liste pagese 31.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 75,987 2013-12-31 2014-01-10 8310930012013 Unspecified 602 MZHETS telefon ft dt 31.12.13 nr.klienti 110000008983, 310001926313, 310001693695
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 568 2013-09-30 2014-01-10 8210930012013 Unspecified 1093001 602 MZHETS energji kukes ft dt 30.9.13, kontrata k139643
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,479 2014-01-09 2014-01-10 1010930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur shkresa 27/12 dt 27.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,772,307 2014-01-09 2014-01-10 310930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur np plan/fakt 116/85
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,119,619 2014-01-09 2014-01-10 410930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,313 2014-01-09 2014-01-10 110930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 656,893 2014-01-09 2014-01-10 510930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 141,739 2014-01-09 2014-01-10 610930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave