Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 680109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 876/7 dt 03.04.2014,fat nr 327 dt 09.06.2014,seri 15792027
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 243,495 2014-10-13 2014-10-13 677109300120141 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 21.03.2014,pv dt 18.03.2014,fat nr 3238 dt 18.03.2014,seri 12808338
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-10-13 2014-10-13 65510930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 82 dt 30.09.2014,seri 05890194
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 679109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 875/6 dt 01.04.2014,fat nr 326 dt 09.06.2014,seri 15792026
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 21,733 2014-10-09 2014-10-10 63010930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116912322,fat dt 01.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOCO BENDO Tirane 44,200 2014-10-09 2014-10-10 69110930012014 Sherbime te tjera 602 MEI perkethime,kontrate nr 1176 dt 20.02.2014,fat nr 19 dt 27.08.2014,seri 7142917
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 31,396 2014-10-09 2014-10-10 631109300120141 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116882943 fat dt 01.06.20144
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 17,148 2014-10-09 2014-10-10 67510930012014 Kancelari 602 MEI kartvizita,up nr 28 dt 03.09.2014,ftese per oferte dt 09.09.2014,fat nr 172 dt 15.09.2014,seri 13146440,fh nr 12 dt 15.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,716 2014-10-09 2014-10-10 69210930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat nr 615566796 dt 11.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 18,073 2014-10-09 2014-10-10 63110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116934652 fat dt 01.09.20144
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2014-10-07 2014-10-08 69010930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,450 2014-10-07 2014-10-08 68810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2014-10-07 2014-10-08 68910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 74,021 2014-10-01 2014-10-02 67410930012014 Sherbime telefonike 600-602 MEI telefon,fat Korrik 2014,nr 122507898
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 234,447 2014-10-01 2014-10-01 68110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 887,909 2014-10-01 2014-10-01 68210930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,422,779 2014-10-01 2014-10-01 68410930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 143,409 2014-10-01 2014-10-01 68610930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 114,246 2014-10-01 2014-10-01 68510930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,255 2014-10-01 2014-10-01 68710930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 858,372 2014-10-01 2014-10-01 68310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,868,894 2014-10-01 2014-10-01 68010930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,430 2014-09-29 2014-09-30 56310930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,3000 euro me 143,shkrese nr 5568 dt 19.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 567,570 2014-09-29 2014-09-30 56410930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,500 $ me 113.4,shkrese nr 55241/1 dt 08.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) C.C.S. Tirane 91,176 2014-09-24 2014-09-25 60510930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje,autorizim per lidhje kontrate nr 2/11 d t29.07.2014,kontrate nr 4785/2-b dt 14.08.2014,fat nr 311 d t09.09.2014,seri 15683311,fh nr 8 dt 09.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRENALINE Tirane 297,600 2014-09-24 2014-09-24 60410930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje,up nr 19 dt 10.04.2014,ftese per oferte dt 14.04.2014,njofti fi dt 20.06.2014,fat nr 86 dt 18.06.2014,seri 15057186,fh nr 5 dt 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 137,008 2014-09-24 2014-09-24 60310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat dt 31.08.2014,seri 718343851
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,830 2014-09-16 2014-09-17 60510930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,300 euro me 142.8,autorizim nr 5156 dt 02.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 39,597 2014-09-16 2014-09-17 53510930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 538099,fat dt 01.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARMEND DEDA Tirane 325,700 2014-09-12 2014-09-15 41210930012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 MEI materiale pastrimi,up nr 27 d t19.06.2014,ftese per oferte dt 20.06.2014,njofti dt 20.06.2014,fat n 7,8 dt 27.06.2014,seri 000007,000008,fh nr 6,7 dt 27.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 223,440 2014-09-11 2014-09-12 60210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodim hoteli,shkrese nr 2161 d t22.04.2014,fat nr 166 dt 02.05.2014,seri 6976766
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 27,497 2014-09-10 2014-09-10 60110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat dt 01.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 33,377 2014-09-09 2014-09-10 60010930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat dt 01.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 11,890 2014-09-09 2014-09-10 41110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/13 dt 04.06.2014,fat nr 310 dt 06.06.2014,seri 015448548
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 74,640 2014-09-09 2014-09-10 59310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,pv emergjence dt 12.05.2014,fat nr 365 dt 12.05.2014,seri 15027316
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 172,535 2014-09-09 2014-09-10 26010930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI abonim shtypi,kontrate dt 06.02.2014 ne vazhdim,fat nr 213,214 dt 14.05.2014,seri 12593663,12593664
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,500 2014-09-05 2014-09-08 58810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2014-09-05 2014-09-08 58910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2 S 2012 Tirane 300,445 2014-09-05 2014-09-08 59110930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 246 dt 14.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MU.LEN Tirane 2,039,381 2014-09-05 2014-09-08 50110930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 237 dt 30.06.2014.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave