Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MONDIAL SHPK Tirane 60,000 2014-12-04 2014-12-04 80810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI qera salle,program nr 77/21 dt 03.11.2014,fat nr 79 dt 11.11.2014,seri 16790079
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-04 2014-12-04 80410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 18.11.2014,fat nr 29 dt 04.11.2014,seri 1105609
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRAL-2000 Tirane 80,400 2014-12-04 2014-12-04 80410930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje,up nr 37 dt 17.11.2014,ftese per oferte dt 19.11.2014,fat nr 428 dt 21.11.2014,seri 17867940,fh nr 19 dt 21.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VLADIMIR TOPI Tirane 2,760 2014-12-04 2014-12-04 81110930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 MEI kolaudim punimesh,up nr 31 dt 06.10.2014,ftese per oferte dt 07.10.2014,kontrate nr 5290/13 dt 29.10.2014,fat nr 6 dt 01.12.2014,seri 06690457
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 226,560 2014-12-04 2014-12-04 81710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.10.2014,fat dt 3958 dt 08.10.2014,seri 17269958,autorizim nr 5515/1 dt 18.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 660,079 2014-12-04 2014-12-04 80010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 23.10.2014,fat dt 4006 dt 23.10.2014,seri 17154206,autorizim nr 65248 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) JAB RESOURSES SH.P.K Tirane 34,370,538 2014-12-03 2014-12-04 81910930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 365 dt 05.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,030,636 2014-12-03 2014-12-04 80910930012014 Kancelari 602 MEI kancelari+leter,kontrate nr 3471/2 dt 07.07.2014,fat nr serie 6981565713 dt 07.08.2014,fh nr 12 dt 07.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,925 2014-12-04 2014-12-04 82010930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI kontroll teknik,urdher nr 6986 dt 26.11.2014,fat nr serie 118623959 dt 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 105,080 2014-12-04 2014-12-04 81610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 25.11.2014,fat dt 4170 dt 25.11.2014,seri 19005620,autorizim nr 6863 dt 19.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 351,582 2014-12-04 2014-12-04 79910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.10.2014,fat dt 4003 dt 22.10.2014,seri17154203,autorizim nr 6001/1 dt 09.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 380,082 2014-12-04 2014-12-04 81010930012014 Kancelari 602 MEI kancelari+leter,kontrate nr 3471/2 dt 07.07.2014 ne vazhdim,fat nr serie 6981566120 dt 07.08.2014,fh nr 11 dt 07.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 82,400 2014-12-04 2014-12-04 80310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI larje makine,up nr 5 dt 31.01.2014,ftese per ofert dt 03.02.2014,fat nr 1,2 dt 31.10.2014,01.12.2014,seri 000895,000898
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 118,929 2014-12-04 2014-12-04 80210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 30.10.2014,fat dt 4085 dt 30.10.2014,seri 17154285,autorizim nr 6096 dt 10.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 116,622 2014-12-04 2014-12-04 80110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.10.2014,fat dt 4004 dt 22.10.2014,seri 17154204,autorizim nr 6197 dt 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BOIKEN VERLI Tirane 126,000 2014-12-04 2014-12-04 80510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI riparime,up nr 30 dt 03.10.2014,njoftim fit dt 08.10.2014,fat nr 312 dt 26.11.2014,seri 05089312
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOZETA SINA Tirane 96,320 2014-12-04 2014-12-04 81310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 24.10.2014,fat dt 37 dt 03.11.2014,seri 6715089,autorizim nr 6343 dt 23.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTE Tirane 240,000 2014-12-03 2014-12-04 81410930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 336 dt 05.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 342,472 2014-12-04 2014-12-04 78910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.11.2014,fat dt 4167 dt 22.11.2014,seri 19005617,autorizim nr 6619 dt 06.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 1,136,400 2014-12-03 2014-12-04 81210930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 38,39,40,41 dt 27.11.2014,seri 17253988/89/90/91
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,872,689 2014-12-02 2014-12-03 79010930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 117/109
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 547,751 2014-12-02 2014-12-03 81310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI shpenzime page projekti nentor 2014 bordero bashkengjitur ,shkrese nr 131345 dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 155,830 2014-12-02 2014-12-03 79310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 86,444 2014-12-02 2014-12-03 78910930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,22891506397,fat tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 919,178 2014-12-02 2014-12-03 79110930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 140,372 2014-12-02 2014-12-03 79610930012014 Shtese page per kualifikimin 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,590,474 2014-12-02 2014-12-02 79210930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,121 2014-12-02 2014-12-02 79710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,596 2014-12-02 2014-12-02 79510930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 901,064 2014-12-02 2014-12-02 79410930012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,216 2014-12-01 2014-12-01 78810930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,500 euro me 143.1,autorizim nr 6664 dt 10.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 146,440 2014-11-26 2014-11-27 78310930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-11-26 2014-11-27 78610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,000 2014-11-26 2014-11-27 78510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 63,492 2014-11-26 2014-11-27 77810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 3865 dt 17.09.2014,seri 17269865,autorizim nr 1775/2 dt 05.01.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAHAS Tirane 2,286,890 2014-11-26 2014-11-27 78010930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 381 dt 21.11.2014,fat nr 37,29 d t22.09.2014,03.07.2014,seri 71928981,71928973,kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 2,392,036 2014-11-26 2014-11-27 77910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 380 dt 21.11.2014,fat nr 1,3 dt 03.07.2014,22.09.2014,seri 41178871,41178874,kontrate nr 3048/9
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 28,195 2014-11-26 2014-11-27 77710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 34124 dt 10.11.2014,seri 17154324,autorizim nr 16619 dt 06.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 48,262 2014-11-26 2014-11-27 77610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 147 dt 30.09.2014,seri 12839747,autorizim nr 3857 dt 20.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,990 2014-11-26 2014-11-27 78410930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave