Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ENERGY-ENVIROMENTAL CONSULTING GROUP Tirane 2,287,716 2014-06-12 2014-06-13 32010930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh" Alterenergy",urdher nr 220 dt 09.06.2014,kontrate nr 3114/1 shkrese nr 1077/1 d t27.05.2014,fat nr 17 dt 03.01.2014,seri 86993388
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ENERGY-ENVIROMENTAL CONSULTING GROUP Tirane 362,880 2014-06-12 2014-06-13 32110930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh" Alterenergy",urdher nr 219 dt 09.06.2014,kontrate 3114/1,shkrese nr 1080/4 d t29.05.2014,fat nr 21 dt 14.04.2014,seri 86993393
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 37,599 2014-06-11 2014-06-12 31210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,126 2014-06-11 2014-06-12 31110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,874 2014-06-11 2014-06-12 30910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page maj 2014 liste pritje bordero bashkengjitur shkrese dapit nr 1651/1 d t14.11.2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 144,244 2014-06-12 2014-06-12 29010930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 17.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,610 2014-06-11 2014-06-12 31310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 37,696 2014-06-11 2014-06-12 31410930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,777,150 2014-06-09 2014-06-10 30510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherb.konsulenc(BDO LLP) urdh.sek.pergjith.216 d 5.6.14,autoriz7196 dt 30.8.14,ft 1248599 dt 6.2.14 up163 d15.3.13 nj.fit 2657/12 d5.7.13,kontr6977/1 dt 29.8.13 transf 161952euro*140.5lek national westminter bank,st james pcdly
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BDO ALBANIA Tirane 3,371,021 2014-06-09 2014-06-10 30610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherb.konsulence urdh.sek.pergj. 216 dt 5.6.14 autoriz 7196 dt 30.8.13 dt 19 dt 2.5.14 seri 86599292 urd.prok 163 dt 15.3.13 nj.fit 2657/12 dt 5.7.13 kont 6977/1 dt 29.8.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,876,860 2014-06-09 2014-06-10 30710930012014 Sherbimet bankare 602 MEI sherb.konsulencCEZ(DERAINS&GH ur.sek.perg.215 d5.6.14,ft0030151.d21.5.14,kon4850/1aneks kon.d21.5.14,autor.3082/1 d20.5.14 120000eur*140.5lek,vkm969 25.10.14 bnp paribas av.kleber iban:fr7630004025870001016411833 rib 33 france
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,430 2014-06-05 2014-06-05 30210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime dieta valute 3000eu*143lek autorizim per sherbim jashte shtetit nr 3428 dt 2.6.14 autorizim terheqje valute dt 5.6.14 permbledhese dt 5.6.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,768 2014-06-02 2014-06-02 29610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 120,954 2014-06-02 2014-06-02 30010930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,499,981 2014-06-02 2014-06-02 29910930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page majl 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,966,962 2014-06-02 2014-06-02 29510930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 143,770 2014-06-02 2014-06-02 30110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 802,347 2014-06-02 2014-06-02 29810930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 930,932 2014-06-02 2014-06-02 29710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 116,713 2014-05-21 2014-05-21 25810930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page shkresa dap 1651/1 dt 14.11.13 urdh min 122 dt 26.11.13 a.vokopola, e.berkli bordero prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 38,320 2014-05-21 2014-05-21 25010930012014 Uje 602 MEI , shpenzime ujift 1404-159746-1-1 dt 25.4.14 kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHAGA. Tirane 2,799,600 2014-05-13 2014-05-14 19510930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MEI blerje paisje zyre ft 963 dt 17.4.14 seri 12978563 kont 297/7 dt 8.4.14 nj.fituesi 7.4.14 up 10.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,730 2014-05-12 2014-05-12 24610930012014 Sherbimet bankare 602 MEI shpenzime dieta valute 3000eu*143.1lek autorizim per sherbim jashte shtetit nr 2749 dt 2.5.14 autorizim dt 12.5.14 permbledhese dt 12.5.14.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 182,469 2014-05-12 2014-05-12 24210930012014 Sherbime telefonike 602 MEI , shpenz telefoni ft 717350273 dt 31.3.14 nr klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BOIKEN VERLI Tirane 63,000 2014-05-08 2014-05-09 23410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI , shpenzime program sofwareF5, njoftin fituesi 21.4.14, vleresim perfund 22.4.14, ftesa oferte 21.4.14, urdher prokur 20 date 17.4.14, ft 78 date 22.4.14 seri 05089278
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 20,400 2014-05-08 2014-05-08 23510930012014 Kancelari 602 MEI , shpenzime blerje karte vizita, up 21 date 21.4.2014, ftesat ofert 22.04.2014, ft 1074 date 02.05.2014 seri 13470959, fh 8 date 24.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 40,428 2014-05-08 2014-05-08 24010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , shpenzime blerje bilete ft 162 dt 07.4.14, seri 6976762 pv emergjence 07.04.14,
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 91,806 2014-05-07 2014-05-08 24410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , bilete avioni ft 1 s 12812851 dt 2.5.14 pv emergjence dt 2.5.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHKELQIM HYSEN CELA Tirane 15,000 2014-05-08 2014-05-08 24110930012014 Sherbime te tjera 602 MEI , shpenzime blerje dhurata, program pritje 2100/2 date 31.3.14, autorizim 2100, ft 6 dt 04.04.2014 seri 6869610
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 33,250 2014-05-08 2014-05-08 23210930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime telefoni e.cipa ft 0000000117924936 dt 1.4.14, ft 00000001178946198 dt 1.3.14, ft 00000001178650691 dt 1.2.14 kodi abonentit 538099 ft 00000001174051597 dt 1.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 61,932 2014-05-08 2014-05-08 23110930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI , shpenzime poste ft 2048 dt 26.4.14 s 11519773
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQ "ARGJIRO" Tirane 30,000 2014-05-05 2014-05-06 22910930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI , shpenzime pritje program 77/9 dt 21.3.14 ft 85 dt 1.4.14 seri 03599390
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,002,474 2014-05-02 2014-05-02 22010930012014 Shtese page per pune jashte orarit 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,157 2014-05-02 2014-05-02 22810930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page pun me kontrate prill 2014 bordero bashkengjitur np kont 4/3
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,582,774 2014-05-02 2014-05-02 22510930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 155,970 2014-05-02 2014-05-02 22610930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 145,418 2014-05-02 2014-05-02 22710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 826,615 2014-05-02 2014-05-02 22410930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 946,878 2014-05-02 2014-05-02 22310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 74,269 2014-05-02 2014-05-02 22210930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave