Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 100,124 2014-04-07 2014-04-08 14210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 112,702 2014-04-07 2014-04-08 15010930012014 Te tjera transferta tek individet 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero muaji mars, liste pritje Alian Vokopola, Elona Berkli
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 62,344 2014-04-07 2014-04-07 12910930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI , shpenz energjie ft 608153201 dt 2.3.14 kontrata a13062
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 375,991 2014-04-02 2014-04-03 12510930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI , blerje karburant ft 219 dt 19.3.14 seri 13026390 fh 2 dt 19.3.14 shtese kontrate dt 28.2.14 buletin app dt 17.3.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 155,970 2014-04-02 2014-04-02 13910930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 738,457 2014-04-02 2014-04-02 14010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,006,106 2014-04-02 2014-04-02 14110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur np 116/110
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 74,269 2014-04-02 2014-04-02 13610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,509,916 2014-04-02 2014-04-02 13710930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur np 116/110
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 236,114 2014-04-02 2014-04-02 13510930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 930,521 2014-04-02 2014-04-02 13810930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 69,231 2014-03-28 2014-03-31 12410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI , bilete avioni up 2 dt 13.1.14 ftese oferte 14.1.14 nj.fituesi 15.1.14 ft 54 s 12446441 dt 21.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 447,293 2014-03-26 2014-03-27 12310930012014 Sherbimet bankare 605 MEI kontribut vjetor ske valute urdher 125 dt 20.3.14 kerkesa dt 20.12.13 energy community swift:rlnwatww nr llog 15102825 iban:at953200000015102825 (3103.93 eu*143.3 lek)
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 58,335 2014-03-20 2014-03-21 12010930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page liste pritje urdher 122 dt 26.11.13 bordero shkurt 2014 a.vokopola
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ENTI RREGULLATOR TELEKOMUNIKACIONIT Tirane 20,000 2014-03-20 2014-03-21 11810930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI pagese nr jeshil viti 2013 ft 83183471 dt 22.4.13 pagese per akep sipas vkm 23.7.2010 ndryshuar vkm nr 911 dt 19.12.12
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,980 2014-03-20 2014-03-21 10910930012014 Uje 602 MEI shpenzime uji kodi 3-a-159746-1 nr.fat 1402-159746-1-1 dt 26.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DEA SECURITY Tirane 343,334 2014-03-20 2014-03-21 11610930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje kontrate shtese 31.12.13 ft 12 dt 31.1.14 seri 09459297
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 5,000 2014-03-20 2014-03-21 10210930012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI publikim kontrate 34 dt 12.2.14 shkresa 2136/6 dt 10.2.14 ft 89 dt 13.2.14 s 13178852
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 39,879 2014-03-20 2014-03-21 11910930012014 Sherbime telefonike 602 MEI shpenzime cel ft 116809363 dt 1.2.14 kod perdoruesi 44071
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 446 2014-03-20 2014-03-21 11910930012014 Sherbime telefonike 602 MEI , shpenz cel shkurt 2014 ft 117793754 dt 2.3.14 kodi abonentit 1006397
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,550 2014-03-19 2014-03-20 11710930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese pedagogu komit ad-hoc shkresa 1678/18 dt 8.1.14 listpagesa dt 3.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,500 2014-03-19 2014-03-20 7110930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI shpenzime dieta lak urdher 83 dt 26.2.14 listpagese shkurt 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2014-03-19 2014-03-20 7310930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI shpenzime dieta lak urdher 83 dt 26.2.14 listpagese shkurt 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,000 2014-03-19 2014-03-20 7210930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI shpenzime dieta lak urdher 83 dt 26.2.14 listpagese shkurt 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTERTOBETONI Tirane 40,000 2014-03-13 2014-03-17 5510930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI , shpenz vendim gjyqi INTERBETON urdh 78 dt 12.2.14 janar-prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHAFER SADIKU Tirane 40,000 2014-03-13 2014-03-13 5510930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz vendim gjyqi n.gefa urdher 78 dt 12.2.14 muaji janar-prill
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 19,000 2014-03-13 2014-03-13 9310930012014 Unspecified 602 MEI , sherbim transporti ft 9 dt 18.2.14 s 004359 up 66 dt 10.2.14 ftese oferte 11.2.14 nj fituesi 12.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 197,900 2014-03-12 2014-03-13 9510930012014 Unspecified 602 MEI , bilete avioni up 1 dt 7.1.14 ftese oferte 8.1.14 nj.fituesi 9.1.14 ft 3016 s 12808116 dt 9.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MEDITERAN TRAVEL & TOURS (GENCI CANO) Tirane 69,231 2014-03-12 2014-03-13 9210930012014 Unspecified 602 MEI , bilete avioni up 2 dt 13.1.14 ftese oferte 14.1.14 nj.fituesi 14.1.14 ft 54 s 12446441 dt 21.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ANTONETA CARA (THANASI) Tirane 15,000 2014-03-13 2014-03-13 7410930012014 Unspecified 602 MEI , blerje dhurata ft dt 27.11.13 seri 006445 pv emergjence 26.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ANTONETA CARA (THANASI) Tirane 6,000 2014-03-13 2014-03-13 7510930012014 Unspecified 602 MEI , blerje dhurata ft 15 dt 19.11.13 seri 006442 pv emergjence 19.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 72,780 2014-03-13 2014-03-13 9410930012014 Unspecified 602 MEI , shpenz POSTE FATURE NR 1682 DT 26.2.2014 - s 08743458
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SILVANA KONGOLI Tirane 61,000 2014-03-12 2014-03-13 9110930012014 Unspecified 602 MEI , bilete avioni up 3 dt 13.1.14 ftese oferte 14.1.14 nj.fituesi 14.1.14 ft 19 s 6055219 dt 15.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 6310930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi m.hamiti, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,137 2014-03-06 2014-03-06 5010930012014 Unspecified 602 MEI kontroll teknik automjeti kerkesa 781 dt 4.2.14 ft 111994030, 111994040, 111994033 dt 7.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQERIA PERMBARUESE PRIVATE "ETEBEST" Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 5610930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi h.zhuka, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 55,200 2014-03-06 2014-03-06 5810930012014 Unspecified 602 MEI sig.automjeti up 9 dt 13.2.14 nj.fituesi 14.2.14 ft 310792 seri 1130621, 310791 s 1130620, 310793 s 1130622 dt 15.2.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,749 2014-03-06 2014-03-06 110930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 40,000 2014-03-05 2014-03-06 6110930012014 Unspecified MEI , shpenz pag vendim gjyqi vellezerit tola, URDH .78 dt 12.2.14 shoq podgorica muaji janar -prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,711 2014-03-06 2014-03-06 8910930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur urdher 122 dt 26.11.13 liste pritje
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave