Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 168,431 2014-01-09 2014-01-10 710930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 73,287 2014-01-09 2014-01-10 810930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 436,755 2014-01-09 2014-01-10 910930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 83,591 2014-01-09 2014-01-10 210930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,416 2013-11-30 2014-01-10 7710930012013 Unspecified 602 MZHETS telefon ft dt 20.11.13 nr.klienti 110000008983
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2013-11-28 2014-01-10 7810930012013 Unspecified 1093001 602 MZHETS shpenzime poste gjirokaster ft 223 dt 28.11.13 seri 08744123
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 876 2013-06-28 2014-01-10 7910930012013 Unspecified 1093001 602 MZHETS shpenzime poste berat ft 453 dt 28.6.13 seri 08745008
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 80,282 2013-12-01 2014-01-10 8010930012013 Unspecified 602 MZHETS telefon ft dt 1.12.13 ft 116777405 kodi 44071
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 9,335 2013-12-31 2014-01-09 4810930012013 Unspecified 602 MZHETS kancelari urdh 134 12.12.13 pv 5 12.12.13 ft 110989067 dt 20.12.13 fh 4 dt 23.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 703,049 2013-12-30 2014-01-09 5010930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,liljana leli urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 495,000 2013-12-30 2014-01-09 5110930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,pranvera karapici, urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BLEK-K Tirane 133,874 2013-12-30 2014-01-09 103710930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,rrahman boci urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOZETA CAKA Tirane 58,184 2013-12-30 2014-01-09 103910930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,mimoza bimo, urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 217,372 2013-12-30 2014-01-09 104510930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,m jaupi, urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 102,690 2013-12-30 2014-01-09 104510930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,a kasemi urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AGIM SULÇE Tirane 104,675 2013-12-30 2014-01-09 104610930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor, g shyti, urdher tit 124 dt 30.12.2013. tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 579,600 2013-12-30 2014-01-09 104710930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,a. shehu, urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) E.P.S.A Tirane 263,926 2013-12-30 2014-01-09 105010930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,e shani urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 100,692 2013-12-30 2014-01-09 105410930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,l delia, urdher 124 dt 30.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 174,987 2013-12-30 2014-01-09 5310930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,sadik malasi, urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PETANI BAILIFF'S OFFICE Tirane 145,224 2013-12-30 2014-01-09 105710930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor, alma duka,, urdher tit 124 dt 30.12.2013. tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 174,546 2013-12-30 2014-01-09 5510930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,luan shehu, urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ERMIR GODAJ Tirane 300,240 2013-12-30 2014-01-09 105810930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor, flamur rogu, urdher tit 124 dt 30.12.2013. tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,500 2013-12-31 2014-01-09 6010930012013 Unspecified 602 MZHETS dieta urdher min date 30.12.2013, liste pagese date 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) IGLI GUGASHI Tirane 171,250 2013-12-30 2014-01-09 6610930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor, vjollca hasani, urdher tit 174 dt 26.12.2013. liste pagese
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) HYSI-2 F Tirane 259,680 2013-12-31 2014-01-09 7010930012013 Unspecified 602 MZHETS lyerje godine urdh 175 26.12.13 nj.fituesi 27.12.13 ft 177 dt 30.12.13 s 08999286 akt marje ne dorezim 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 24,000 2013-12-23 2014-01-09 7110930012013 Unspecified 602 MZHETS publikime kontrata 33 dt 9.12.13 ft 14 dt 23.12.13 seri 12706017
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) QAFZEZI SH.P.K Tirane 121,000 2013-12-31 2014-01-09 114810930012013 Unspecified 602 MZHETS blerje goma makine up 154 23.12.13 pv 26.12.13 ft 843 26.12.13s 09787473 fh 5 dt 27.12.13 nj.fituesi 26.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOHA JONE Tirane 49,000 2013-12-30 2014-01-09 7310930012013 Unspecified 602 MZHETS publikime shkresa dap 1963/2 dt 24.12.13 ft 245 30.12.13 s 88619652
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 810,217 2013-12-31 2014-01-09 7410930012013 Unspecified 602 MZHETS tatim nga vendimet gjyqesore 10% tatim ne burim sipas borderove
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SOT NEWS Tirane 48,000 2013-12-30 2014-01-09 7510930012013 Unspecified 602 MZHETS publikime kontrata dt 27.12.13 ft 633 dt 30.12.13 seri 07841674
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 91,000 2013-12-30 2014-01-07 29610930012013 Unspecified 602 MZHETS njoftim vend i lire pune shkresa dap 1598/4 dt 9.12.13, ft 391 dt 26.12.13 s 11212044 ,shkresa dap 1855/2 dt 26.12.13 s 11212038
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ERVIN LUZI Tirane 66,000 2013-12-31 2014-01-06 7010930012013 Unspecified 602 MZHETS vegla pune up 171 26.12.13 nj.fituesi 27.12.13 ft 742 30.12.13 s6900624 fh 8 dt 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 227,267 2013-12-31 2014-01-06 105210930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor e. kamberi urdh 124 dt 30.12.13 bordero 30.12.13 ndalur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MANDI - 2K Tirane 414,979 2013-12-31 2014-01-06 114710930012013 Unspecified 602 MZHETS SHPENZIME RUATJE GODINE, UP 97/1 DT 22.11.2013, PV I mosrealiz sistemit nga app, 22.11.2013, FT 130 DT 30.12.2013, seri 12148721
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,500 2013-12-31 2014-01-06 6010930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime dieta urdher dt 31.12.2013, liste pagese
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,021,157 2013-12-31 2014-01-06 6210930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor sh.xhengo urdher 124 dt 26.12.13 bordero 30.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,411,200 2013-12-31 2014-01-06 6310930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor n.cenga urdh 124 dt 30.12.13 bordero 30.12.13 ndalur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2013-12-31 2014-01-06 7110930012013 Unspecified 606 MZHETS ndihme menjehereshme, , urdher tit 155 dt 23.12.13, liste pagese 31.12.2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTER-ALB OIL Tirane 267,000 2013-12-31 2014-01-06 7210930012013 Unspecified 602 MZHETS blerje karburanti up 176 23.12.13 ft 173 dt 31.12.13 s 12752173 njoftim fituesi 31.12.13 fh 9 dt 31.12.13
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave