Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 105,632 2014-11-05 2014-11-06 74210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 31.08.2014,fat nr 3818 dt 31.08.2014,seri 17269823
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 44,838 2014-11-05 2014-11-06 73310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.05.2014,fat nr 3466 dt 22.05.2014,seri 15279267
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 148,175 2014-11-05 2014-11-06 73510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 03.07.2014,fat nr 3669 dt 03.07.2014,seri 16035570
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 132,903 2014-11-05 2014-11-06 74310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 28.08.2014,fat nr 1095 dt 28.08.2014,seri 16458737
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 100,800 2014-11-05 2014-11-06 73210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 27.06.2014,fat nr 3650 dt 27.06.2014,seri 16035551
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 146,062 2014-11-04 2014-11-04 72610930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,497,675 2014-11-04 2014-11-04 72410930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,817,996 2014-11-04 2014-11-04 72010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,964 2014-11-04 2014-11-04 72110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 898,909 2014-11-04 2014-11-04 72310930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 157,376 2014-11-04 2014-11-04 72510930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 923,305 2014-11-04 2014-11-04 72210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,736 2014-11-04 2014-11-04 72710930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 71,901 2014-10-27 2014-10-28 70610930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,fat shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,734 2014-10-28 2014-10-28 70310930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3823 dt 26.09.2014,seri 11520803
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,500 2014-10-27 2014-10-28 70810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 134,668 2014-10-28 2014-10-28 71510930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat seri 616746736 dt 12.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBITOIL Tirane 920,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 286 dt 01.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MINIERA E KROMIT KATJEL Tirane 80,000 2014-10-27 2014-10-28 71110930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 241 dt 07.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHULIO Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 7131210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 283 dt 01.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,271 2014-10-28 2014-10-28 70410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI posta,fat nr 400,401 dt 14.10.2014,seri 12594000,12596701
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHULIO Tirane 500,000 2014-10-27 2014-10-28 71471210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 284 dt 01.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MINIERA E KROMIT KATJEL Tirane 1,040,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 282 dt 01.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-10-27 2014-10-28 70910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EGI - K Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 256 dt 21.07.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,988 2014-10-28 2014-10-28 71610930012014 Paga baze 602 MEI telefon,fat 2014,seri 00000001211847395
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOCO BENDO Tirane 3,600 2014-10-27 2014-10-28 71010930012014 Sherbime te tjera 602 MEI perkethime,urdher nr 321 dt 20.10.2014,fat nr 25 dt 01.10.2014,seri 142923
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,836,754 2014-10-17 2014-10-20 70110930012014 Sherbimet bankare 231 MEI kosto lokale 413.632 euro me 139.8leke,urdhe nr 314 dt 10.10.2014,kontrate U.N.D.P viti 2009,V.K.M nr 714 dt 23.06.2014,situacion bashkangjitur per vitet 2011,2012,2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SELENICE BITUMI Tirane 674,000 2014-10-15 2014-10-17 69210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie ,urdher nr 285 dt 01.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 239,285 2014-10-17 2014-10-17 70010930012014 Organizatat nderkombetare te tjera 602 MEI kuote vjetor IRENA,urdher nr 301 dt 2.162 $ me kurs 109.5 lek25.09.2014,iban AE89-0440-0001-0199-2538-401
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) LAVDRIM KOCI Tirane 126,000 2014-10-15 2014-10-16 69610930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje up nr 24 dt 20.05.2014.ftese per oferte dt 22.05.2014,vl i ofer dt 26.05.2014,njofti dt 22.05.2014,fat nr 104 dt 26.05.2014,seri 5640160,fh nr 3 6 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SINTEZA CO Tirane 102,120 2014-10-15 2014-10-16 69910930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/4-a dt 04.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/4dt 04.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SINTEZA CO Tirane 459,661 2014-10-15 2014-10-16 69810930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/1-b dt 04.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/1 dt 04.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TRIPTIK Tirane 15,240 2014-10-15 2014-10-16 69710930012014 Sherbime te tjera 602 MEI shpenzime fletpalosje,up nr 29 dt 12.09.2014,ft per oferte dt 17.09.2014,vl per dt 17.09.2014,njofti fit dt 17.09.2014,fat nr 90 dt 18.09.2014,seri 11589790,fh nr 12 dt 18.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-10-15 2014-10-16 69310930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese K.K.T,shkrese nr 5119 dt 29.08.2014,liste prezence dt 22.08.2014,bodero Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SINTEZA CO Tirane 182,733 2014-10-15 2014-10-16 67010930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/3-b dt 01.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/3-a dt 01.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-10-15 2014-10-15 69410930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim per pagese K.K.T,shkrese nr 5119 dt 29.08.2014,liste prezence dt 22.08.2014,bodero Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOCO BENDO Tirane 62,200 2014-10-15 2014-10-15 69610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI shpenzime perkethimi,urdher nr 306 dt 01.10.2014,fat nr 24 dt 01.10.2014,seri 7142922,kontrate nr 1176 dt 20.02.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 226,050 2014-10-15 2014-10-15 67510930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page shtator liste pritje 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 128,512 2014-10-13 2014-10-13 676109300120141 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 21.03.2014,pv dt 18.03.2014,fat nr 3239 dt 18.03.2014,seri 12808339
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave