Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,009,881 2014-11-26 2014-11-26 78710930012014 Sherbimet bankare 602 MEI konsulence,49.800 euro me 140.6 lek,kontrate nr 786/1 dt 25.11.2013,fat nr 54139 dt 14.10.2014,BBH Consulting AG
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 49,200 2014-11-26 2014-11-26 77210930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI pjese kembimi,up nr 35 dt 31.10.2014,ftese per oferte dt 04.10.2014,njofti dt 01.11.2014,fat nr 352 dt 05.11.2014,seri 17012692,fh nr 8 dt 05.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 37,000 2014-11-26 2014-11-26 77410930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,up nr 36 d t06.11.2014,ftese per oferte dt 10.11.2014,njoftim fit dt 12.11.2014,fat nr 7127 dt 12.11.2014,seri 18235677
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,212 2014-11-26 2014-11-26 77310930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 11.11.2014,seri 617934637
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTE Tirane 240,000 2014-11-24 2014-11-25 72810930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 336 dt 05.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 387,171 2014-11-25 2014-11-25 74510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 17.09.2014,fat nr 3867 dt 17.09.2014,seri 17269867
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-11-24 2014-11-25 76410930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76910930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-11-24 2014-11-25 76510930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 75710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 77010930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76810930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,718,216 2014-11-24 2014-11-25 72910930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazhdim,fat nr 1 dt 21.10.2014,seri 17224151,fh nr 7 dt 21.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76610930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 579,480 2014-11-25 2014-11-25 76310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 493,494,496,500,504 dt 31.10.2014,seri 17253602,17253546,17254548,17253606,1725354
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,117 2014-11-20 2014-11-20 75410930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI page liste pritje,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 107,605 2014-11-20 2014-11-20 76110930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI sigurime tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,241 2014-11-20 2014-11-20 76210930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI tatim tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 168,000 2014-11-18 2014-11-19 75110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 09.10.2014,pv dt 09.10.2014,autorizim dt 08.10.2014,fat nr 67 dt 09.10.2014,seri 5394067
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAK - OLIMPIK Tirane 108,812 2014-11-18 2014-11-19 75410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 26.09.2014,pv dt 25.09.2014,autorizim dt 24.09.2014,fat nr 29 dt 26.09.2014,seri 07274616
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 136,600 2014-11-18 2014-11-19 74910930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/19 dt 22.09.2014,fat nr 401 dt 19.10.2014,seri 18025825
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 10,000 2014-11-18 2014-11-19 75810930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 34 dt 13.10.2014,pv dt 15.10.2014,fat nr 1 dt 06.10.2014,seri 1113051,fh nr 10 dt 16.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) "P I R R O" Tirane 125,000 2014-11-18 2014-11-19 75510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 33 dt 10.10.2014,pv dt 14.10.2014,fat nr 33 dt 17.10.2014,seri 16035283,fh nr 14 dt 17.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 46,400 2014-11-18 2014-11-19 74810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/18 dt 01.09.2014,fat nr 298 dt 18.10.2014,seri 18025822
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 47,478 2014-11-11 2014-11-12 75010930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 4191 dt 26.10.2014,seri 12596470
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,820 2014-11-11 2014-11-12 75210930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate 159746 fat dt 23.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 159,238 2014-11-11 2014-11-12 74610930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat seri 718533508 dt 30.09.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-11-11 2014-11-12 74710930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 89 dt 31.10.2014,seri 18345403
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 292,630 2014-11-10 2014-11-11 75310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI shpenzime page tetor 2014 per Nnesia e Manaxhimit te Projektit per Rimekembjen e Energjise,bordero bashkengjitur,shkrese nr 13134/1 dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 128,557 2014-11-06 2014-11-07 74010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/4 dt 15.05.2014, pv konstatimi dt 16.05.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3674 dt 03.07.2014,seri 16035575
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 158,523 2014-11-06 2014-11-07 73910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/5 dt 23.05.2014, pv konstatimi dt 23.05.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3675 dt 03.07.2014,seri 16035576
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 255,821 2014-11-06 2014-11-07 73610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 1737 dt 12.03.2014, pv konstatimi dt 12.03.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3670 dt 03.07.2014,seri 16035570
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 265,020 2014-11-06 2014-11-07 73710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3515/1 dt 06.06.2014, pv konstatimi dt 06.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3676 dt 03.07.2014,seri 16035577
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 200,058 2014-11-06 2014-11-07 74410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 2100/1 dt 31.03.2014, pv konstatimi dt 01.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3671 dt 03.07.2014,seri 16035572
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 128,773 2014-11-06 2014-11-07 73110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3303/1 dt 17.06.2014, pv konstatimi dt 17.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3677 dt 03.07.2014,seri 16035578
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 127,480 2014-11-06 2014-11-07 73810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/6 dt 20.06.2014, pv konstatimi dt 20.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3678 dt 03.07.2014,seri 16035579
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 94,137 2014-11-06 2014-11-07 74110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/3 dt 21.04.2014, pv konstatimi dt 21.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3673 dt 03.07.2014,seri 16035574
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 157,948 2014-11-06 2014-11-07 73410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/2 dt 08.04.2014, pv konstatimi dt 08.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3672 dt 03.07.2014,seri 16035573
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 109,967 2014-11-06 2014-11-07 73010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3064/1 dt 30.05.2014, pv konstatimi dt 30.05.2014,pv emergjence dt 02.06.2014,fat nr 3540 dt 31.05.2014,seri 15279341
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave