Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 578,535 2022-03-02 2022-03-08 1910161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga shkurt 2022, nr pun 32/9 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 646,587 2022-03-02 2022-03-03 1710161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga shkurt 2022, nr pun 32/10 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 76,607 2022-03-02 2022-03-03 2110161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga shkurt 2022, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 368,224 2022-03-02 2022-03-03 1810161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga shkurt 2022, nr pun 32/5 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 37,311 2022-03-02 2022-03-03 2010161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga shkurt 2022, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2022-03-02 2022-03-03 2310161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,pagese per venie sekuestro mbi pagen deb,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,858 2022-02-07 2022-02-08 1510161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,pagese leje e pakryer pas lirimit nga detyra, Shk 2087/3 dt 13.1.22, Listepagese dt 7.2.22
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 233,611 2022-02-01 2022-02-02 910161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga janar 2022, nr pun 32/3 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 513,889 2022-02-01 2022-02-02 1010161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga janar 2022, nr pun 32/8 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2022-02-01 2022-02-02 1410161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,pagese per venie sekuestro mbi pagen deb,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,993 2022-02-01 2022-02-02 1110161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga janar 2022, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 76,607 2022-02-01 2022-02-02 1210161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga janar 2022, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 591,970 2022-02-01 2022-02-02 810161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga janar 2022, nr pun 32/9 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 636,224 2022-01-10 2022-01-11 110161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga dhjetor 2021, nr pun 32/10 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2022-01-10 2022-01-11 710161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,pagese per venie sekuestro mbi pagen deb,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 233,611 2022-01-10 2022-01-11 210161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga dhjetor 2021, nr pun 32/3 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 76,395 2022-01-10 2022-01-11 510161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga dhjetor 2021, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 482,344 2022-01-10 2022-01-11 310161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga dhjetor 2021, nr pun 32/8 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2022-01-10 2022-01-11 410161322022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2022,paga dhjetor 2021, nr pun 32/1 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,302 2021-12-20 2021-12-22 7910161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021, Pagese leje e pakryer pas lirimit nga detyra, Shk 1952/2 dt 24.11.21, Lpagesa dt 20.12.21