Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 154,700 2020-09-02 2020-09-03 5510161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Gusht 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 698,743 2020-09-02 2020-09-03 5210161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Gusht 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 613,629 2020-09-01 2020-09-03 5310161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Gusht 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 418,800 2020-09-02 2020-09-03 5410161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Gusht 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,615 2020-07-03 2020-07-06 4510161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Kontribut per antiCOVID 19 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 531,090 2020-07-02 2020-07-03 3910161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Qershor 2020 nr pun pl 32 fakt 30 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,477 2020-07-02 2020-07-03 4310161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Qershor 2020 nr pun pl 32 fakt 30 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 529,250 2020-07-02 2020-07-03 4110161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Qershor 2020 nr pun pl 32 fakt 30 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 154,700 2020-07-02 2020-07-03 4210161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Qershor 2020 nr pun pl 32 fakt 30 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 578,926 2020-07-02 2020-07-03 4010161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Qershor 2020 nr pun pl 32 fakt 30 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 449,333 2020-06-02 2020-06-03 3410161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Maj 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,310 2020-06-02 2020-06-03 3610161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Maj 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 537,485 2020-06-02 2020-06-03 3310161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Maj 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 154,700 2020-06-02 2020-06-03 3510161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Maj 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 437,053 2020-06-02 2020-06-03 3210161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Maj 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,615 2020-06-02 2020-06-03 3810161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Kontribut per antiCOVID 19 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 449,333 2020-05-05 2020-05-06 2710161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Prill 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,310 2020-05-05 2020-05-06 2910161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Prill 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 437,053 2020-05-05 2020-05-06 2510161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Prill 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 154,700 2020-05-05 2020-05-06 2810161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Prill 2020 nr pun pl 32 fakt 25 bordero