Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2021-12-20 2021-12-21 7810161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen deb,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 292,385 2021-12-01 2021-12-02 7310161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga nentor 2021, nr pun 32/22 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-12-01 2021-12-02 7510161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga nentor 2021, nr pun 32/22 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 373,150 2021-12-01 2021-12-02 7410161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga nentor 2021, nr pun 32/22 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 662,412 2021-12-01 2021-12-02 7210161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga nentor 2021, nr pun 32/22 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 76,395 2021-12-01 2021-12-02 7610161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga nentor 2021, nr pun 32/22 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2021-11-09 2021-11-10 7010161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen tetor 2021,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 601,889 2021-11-02 2021-11-03 6410161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga tetor 2021, nr pun 32/20 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-11-01 2021-11-02 6710161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga tetor 2021, nr pun 32/20 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 282,654 2021-11-01 2021-11-02 6510161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga tetor 2021, nr pun 32/20 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 56,625 2021-11-01 2021-11-02 6810161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga tetor 2021, nr pun 32/20 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 341,113 2021-11-01 2021-11-02 6610161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga tetor 2021, nr pun 32/20 listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 631,663 2021-10-04 2021-10-05 5810161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga shtator 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 21, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,300 2021-10-04 2021-10-05 6010161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga shtator 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 21, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-10-04 2021-10-05 6110161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga shtator 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 21, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 291,367 2021-10-04 2021-10-05 5910161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga shtator 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 21, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 51,029 2021-10-04 2021-10-05 6310161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen shtator 2021,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,132 2021-09-03 2021-09-07 5710161322021 Ndihme ekonomike 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit,ndihme financiare dalje pension,urdher 276 dt 7.7.21,urdher 1128 dt 24.6.21,listepagese dt 1.9.21
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 50,816 2021-09-03 2021-09-07 5610161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen gusht 2021,shkrese permbarimi nr 1414 dt 10.05.21,shkrese nr 2873 dt 12.05.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-09-02 2021-09-03 5410161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga gusht 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 23, listepagese