Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 290,438 2021-01-06 2021-01-07 310161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga dhjetor 2020,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,023 2021-01-06 2021-01-07 510161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga dhjetor 2020,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 701,220 2021-01-06 2021-01-07 110161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga dhjetor 2020,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 78,942 2021-01-06 2021-01-07 410161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga dhjetor 2020,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 664,941 2020-12-02 2020-12-03 7010161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga nentor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 812,534 2020-12-02 2020-12-03 7110161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga nentor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 373,978 2020-12-02 2020-12-03 7210161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga nentor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 98,187 2020-12-02 2020-12-03 7310161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,023 2020-12-02 2020-12-03 7410161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 651,416 2020-11-03 2020-11-04 6410161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 358,679 2020-11-03 2020-11-04 6610161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 788,224 2020-11-03 2020-11-04 6510161322020 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,460 2020-11-03 2020-11-04 6710161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,967 2020-11-03 2020-11-04 6810161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga tetor 2020 nr pun pl 32 fakt 31 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 426,162 2020-10-01 2020-10-02 6010161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga shtator 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 64,777 2020-10-01 2020-10-02 6210161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga shtator 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 672,772 2020-10-01 2020-10-02 5910161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga shtator 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 670,664 2020-10-01 2020-10-02 5810161322020 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga shtator 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 154,700 2020-10-01 2020-10-02 6110161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga shtator 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,477 2020-09-09 2020-09-10 5610161322020 Paga baze 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Gusht 2020 nr pun pl 32 fakt 29 bordero