Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-04-02 2019-04-03 1910161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Mars 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 471,416 2019-04-02 2019-04-03 1610161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Mars 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 564,374 2019-04-02 2019-04-03 1710161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Mars 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 444,715 2019-04-02 2019-04-03 1810161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Mars 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-03-01 2019-03-04 1410161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shkurt 2019 nr pun pl 32 fakt 22 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 441,490 2019-03-01 2019-03-04 1110161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shkurt 2019 nr pun pl 32 fakt 22 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 444,715 2019-03-01 2019-03-04 1310161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shkurt 2019 nr pun pl 32 fakt 22 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 485,112 2019-03-01 2019-03-04 1210161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shkurt 2019 nr pun pl 32 fakt 22 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-02-04 2019-02-05 910161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Janar 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 543,871 2019-02-04 2019-02-05 710161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Janar 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 436,963 2019-02-04 2019-02-05 810161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Janar 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 367,942 2019-02-04 2019-02-05 610161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Janar 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 382,753 2019-01-07 2019-01-08 310161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Dhjetor 2018 nr pun pl 32 fakt 20 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,443 2019-01-07 2019-01-08 110161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Dhjetor 2018 nr pun pl 32 fakt 20 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 544,840 2019-01-07 2019-01-08 210161322019 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Dhjetor 2018 nr pun pl 32 fakt 20 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,692 2019-01-07 2019-01-08 410161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Dhjetor 2018 nr pun pl 32 fakt 20 liste