Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 149,713 2020-01-08 2020-01-09 410161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Dhjetor 2019 nr pun pl 32 fakt 27 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 551,527 2020-01-08 2020-01-09 210161322020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc. Blerjeve te Perq.2020 Paga Dhjetor 2019 nr pun pl 32 fakt 27 bordero
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 369,726 2019-12-04 2019-12-05 5710161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Nentor 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 422,463 2019-12-04 2019-12-05 5910161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Nentor 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-12-04 2019-12-05 6010161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Nentor 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 522,142 2019-12-04 2019-12-05 5810161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Nentor 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,310 2019-12-04 2019-12-05 6110161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Nentor 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-11-01 2019-11-04 5410161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Tetor 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 522,804 2019-11-01 2019-11-04 5210161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Tetor 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,310 2019-11-01 2019-11-04 5510161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Tetor 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 375,848 2019-11-01 2019-11-04 5110161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Tetor 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 471,964 2019-11-01 2019-11-04 5310161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Tetor 2019 nr pun pl 32 fakt 24 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-10-02 2019-10-03 4910161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shtator 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 489,902 2019-10-02 2019-10-03 4610161322019 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shtator 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 579,276 2019-10-02 2019-10-03 4710161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shtator 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 432,382 2019-10-02 2019-10-03 4810161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga Shtator 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 490,422 2019-09-03 2019-09-04 4110161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga gusht 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 392,868 2019-09-03 2019-09-04 4310161322019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga gusht 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 581,780 2019-09-03 2019-09-04 4210161322019 Shtese page per funksionin 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga gusht 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,480 2019-09-03 2019-09-04 4410161322019 Paga baze 1016132 Agjensia e Blerjeve te Perq.2019 Paga gusht 2019 nr pun pl 32 fakt 23 liste