Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 50,816 2021-05-11 2021-05-12 2910161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen,shkrese permbarimi nr 612 dt 23.02.21,shkrese nr 1582 dt 26.3.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,023 2021-05-05 2021-05-06 2710161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga prill 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese prill 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 191,219 2021-05-05 2021-05-06 2610161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga prill 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese prill 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,660 2021-05-05 2021-05-06 2410161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga prill 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese prill 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 828,687 2021-05-05 2021-05-06 2510161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga prill 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese prill 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 789,944 2021-04-02 2021-04-06 1910161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga mars 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese Shkurt 2021erq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit nga detyra,shkrese 352/2 dt 10.2.2021,listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,023 2021-04-02 2021-04-06 2110161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga mars 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese Shkurt 2021erq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit nga detyra,shkrese 352/2 dt 10.2.2021,listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,193 2021-04-02 2021-04-06 2310161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit nga detyra,shkrese 352/2 dt 10.2.2021,listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 853,081 2021-04-02 2021-04-06 1810161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga mars 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese Shkurt 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 176,083 2021-04-02 2021-04-06 2010161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga mars 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese Shkurt 2021erq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit nga detyra,shkrese 352/2 dt 10.2.2021,listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 261,463 2021-03-03 2021-03-04 1510161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga Shkurt 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese Shkurt 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 784,558 2021-03-03 2021-03-04 1410161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga Shkurt 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese Shkurt 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 783,452 2021-03-03 2021-03-04 1310161322021 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga Shkurt 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese Shkurt 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,552 2021-03-03 2021-03-04 1610161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga Shkurt 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese Shkurt 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 766,351 2021-02-03 2021-02-04 710161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga janar 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,438 2021-02-03 2021-02-04 1110161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga janar 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 794,409 2021-02-03 2021-02-04 810161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga janar 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 298,432 2021-02-03 2021-02-04 910161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga janar 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 71,733 2021-02-03 2021-02-04 1010161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga janar 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 802,726 2021-01-06 2021-01-07 210161322021 Paga baze 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga dhjetor 2020,nr punonjesve plan 32 fakt 31, listepagese