Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) All All 66,530,543.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 317,714 2021-09-02 2021-09-03 5310161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga gusht 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 23, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 451,541 2021-09-02 2021-09-03 5210161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga gusht 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 23, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 623,576 2021-09-02 2021-09-03 5110161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga gusht 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 23, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 611,786 2021-08-03 2021-08-04 4410161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga korrik 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 25, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 218,926 2021-08-03 2021-08-04 4610161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga korrik 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 25, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 539,081 2021-08-03 2021-08-04 4510161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga korrik 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 25, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,832 2021-08-03 2021-08-04 5010161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese leje e pakryer pas largimit nga detyra,vendim nr 1041/3 dt 09.06.2021,listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-08-03 2021-08-04 4710161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga korrik 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 25, listepagese
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 48,142 2021-08-03 2021-08-04 4910161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen korrik 2021,shkrese permbarimi nr 612 dt 23.02.21,shkrese nr 1582 dt 26.3.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 226,904 2021-07-06 2021-07-07 4010161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga qershor 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese qershor 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 713,790 2021-07-06 2021-07-07 3810161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga qershor 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 50,816 2021-07-06 2021-07-07 4310161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen,shkrese permbarimi nr 612 dt 23.02.21,shkrese nr 1582 dt 26.3.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,236 2021-07-06 2021-07-07 4110161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga qershor 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese qershor 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 924,282 2021-07-06 2021-07-07 3910161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga qershor 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 50,816 2021-06-02 2021-06-03 3710161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese per venie sekuestro mbi pagen,shkrese permbarimi nr 612 dt 23.02.21,shkrese nr 1582 dt 26.3.21,S Haxhia
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 718,213 2021-06-02 2021-06-03 3210161322021 Shtese page per funksionin 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga maj 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 236,312 2021-06-02 2021-06-03 3410161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga maj 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,023 2021-06-02 2021-06-03 3510161322021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga maj 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) BANKA CREDINS Tirane 934,452 2021-06-02 2021-06-03 3310161322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,paga maj 2021,nr punonjesve plan 32 fakt 29, listepagese maj 2021
  Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 198,084 2021-05-11 2021-05-12 3010161322021 Te tjera transferta tek individet 1016132 Agjenc Blerjeve te Perq 2021,pagese dy paga mujore pas largimit nga puna,Vendim nr 447/2 dt 03.03.2021,shkrese nr 1633/4 dt 30.4.21