Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Koder Thumane (0716) SHPRESA - AL Kruje 418,800 2014-12-30 2014-12-31 33725230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj sa lik fat nr 8 dt 6.11.2014 nga komuna thumane
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SHPRESA - AL Durres 288,000 2014-12-30 2014-12-31 82310170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,557,275 2014-12-30 2014-12-31 89210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MIN MJEDIISITsit shp kv 19.6.14 fat 5.1.14 sit 31.10.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 310,800 2014-12-29 2014-12-30 9721018142014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Shkolla L. Gurakuq qera up 170 dt 10.09.14 njoft fit 203 dt 30.09.14 kont 204 dt 01.10.14 fat 18 dt 24.12.2014 sr 092370818
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 476,676 2014-12-29 2014-12-30 12021660012014 Sherbime te tjera Nd Pastrim Gjelberim Kamez pastrim kolektor up. 80/1 dt.20.12.2014 pv.20.12.2014 ft.1073 dt.20.12.2014 pv. emergjence 4
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 300,000 2014-12-28 2014-12-29 11821660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd Pastrim Gjelberim Kamez Pjese kembimi dhe riparim up.75 dt.12.12.2014 fo.13.12.14 njof. fit.15.12.14 urdh. marrje dorez.80dt.19.12.2014 ft.1071 dt.19.12.2014 seria 11501071 fh.38 dt.19.12.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) SHPRESA - AL Tirane 65,880 2014-12-26 2014-12-29 53410110412014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1011041 Univer.Bujqesor PJ KEMB UP 144 DT 5.12.2014 FAT 7100 DT 13.12.2014 SERI 17407100
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) SHPRESA - AL Tirane 6,300 2014-12-27 2014-12-29 28810630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 KLD pajisje,up nr 60 dt 23.12.2014,pv dt 23.12.2014,fat nr 2089 dt 24.12.2014,seri 18302089,fh nr 7 dt 24.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 322,800 2014-12-28 2014-12-29 11621660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd Pastrim Gjelberim Kamez Pjese kembimi dhe riparim up.73 dt.12.12.2014 fo.13.12.14 njof. fit.15.12.14 urdh. marrje dorez.78 dt.19.12.2014 ft.1070 dt.19.12.2014 seria 11501070 fh.36 dt.19.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 150,000 2014-12-28 2014-12-29 11721660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd Pastrim Gjelberim Kamez Pjese kembimi dhe riparim up.74 dt.12.12.2014 fo.13.12.14 njof. fit.15.12.14 urdh. marrje dorez.79dt.19.12.2014 ft.1072 dt.19.12.2014 seria 11501072 fh.37 dt.19.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SHPRESA - AL Shkoder 2,032,054 2014-12-29 2014-12-29 38310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 11501651 dt 01.12.2013,11500317 dt 31.12.2013
  Mini Bashkia 10 (3535) SHPRESA - AL Tirane 124,800 2014-12-24 2014-12-26 18921011352014 Kancelari Min Bashkia 10 lik leter,proc verb emergj nr 7 dt 23.12.2014,fat 58 dt 23.12.2014,seri 18302008,fl hyr nr 135 dt 23.12.2014
  Komuna Zall Rec (0606) SHPRESA - AL Diber 860,146 2014-12-23 2014-12-24 6823550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA REC LIK RIKONSTR RRUGE
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,018,668 2014-12-22 2014-12-23 24321011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet BLERJE STABILIZNAT KONT NE VAZHD 2231 DT 17.12.14 PV 18.12.14 FAT 17 dt 19.12.14 sr 09237017 fh 80 dt 19.12.14
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,020,840 2014-12-22 2014-12-23 24021011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet Blerje stabilizant up 2086 dt 27.11.14 kont 2088 prot 27.11.14 pv 2+3 dt 10.12.14 njof fit 2230 dt 17.12.14 kont 2231 dt 17.12.14 pv 17.12.14 fat 15 sr 09237015 dt 17.12.14 fh 78 dt 17.12.14
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,018,668 2014-12-22 2014-12-23 24221011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet tBLERJE STABILIZNAT KONT NE VAZHD 2231 DT 17.12.14 PV 18.12.14 FAT 16 SR 09237016 DT 18.12.14 FH 79 T 18.12.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SHPRESA - AL Shkoder 824,916 2014-12-19 2014-12-22 33910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 17407098 DT 30.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,174,403 2014-12-17 2014-12-19 10821660012014 Karburant dhe vaj Nd. Pastrim Gjelberim Kamez Blerje karburanti kont ne vazhdim60 dt.14.04.2014 fat.6426 dt.01.12.2014 seria 17406426 fh. nr.01.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 48,720 2014-12-17 2014-12-19 10721660012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd Pastrim Gjelberim Kamez larje makinash kont. ne vazhdim nr.30 dt.28.05.2014 ft.1063 dt.01.12.2014 seria 11501063 ft.16.12.2014 seria 17406431
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 5,500,000 2014-12-16 2014-12-18 34021011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,kont ne vazhd 821/4 dt 30.04.14 fat 45 dt 27.06.14 sr 11501796 fh 13 dt 27.06.14