Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,577,880 2014-10-07 2014-10-08 37621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit perf rruga Paqesori um dorez233 dt.29.09.2014 akt marrje dorez29.09.2014 fat502 dt02.09.2014 seria 10517502 kont261 dt.05.04.2013 sit.perf14.06.2013 akt kol04.06.2013dhe 01.08.2014 fat.5991 dt.14.06.2013 seria 09235991
  Komuna Zall Rec (0606) SHPRESA - AL Diber 1,644,560 2014-10-06 2014-10-06 6.10.14 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA REC LIK FAT NR 20DT 12.08.14
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,000 2014-09-18 2014-09-22 20110630012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 KLD materiale,up nr 35 d t12.09.2014,pv dt 12.09.2014,fat nr 5867 dt 15.09.2014,seri 17405867,fh nr 5 dt 15.09.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,227,546 2014-09-17 2014-09-18 7421660012014 Karburant dhe vaj Nd.Pastrimit Blerje karburanti kont. ne vazhdim nr.60 dt.14.04.2014 ft.6537 dt.01.09.2014 seria 15646537 fh.nr.20 dt.01.09.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,495,839 2014-09-17 2014-09-18 9821011562014 Karburant dhe vaj Nderm Punet nr 3 karburant kont ne vazhd 4/7 dt 05.02.14 fat 39 dt 06.020.14 sr 11501989 fh 1 dt 06.08.2014 akt marrje ne dorz 06.02.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 305,453 2014-09-16 2014-09-17 35621660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Blerje karburant kont. ne vazhdim nr.60 dt.14.04.2014 fat.6536 dt.01.09.2014 seria 15646536 flete hyrje nr.71 dt.01.09.2014
  Gjykata e Apelit Durres (0707) SHPRESA - AL Durres 1,629,849 2014-09-16 2014-09-17 13810290032014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative TDO 0707/GJYK APELIT /KOD 1029003/RIK. GOD.
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,000,000 2014-09-17 2014-09-17 25221011462014 Karburant dhe vaj 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet lik KARBURANT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 49 DT 30.04.14 SR 1150199 FH 4 DT 30.04.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SHPRESA - AL Tirane 406,598 2014-09-12 2014-09-15 22221010542014 Karburant dhe vaj Q Eduk,Zhv.fem blerje karburant up 670 dt 28.08.2014 rap 703 dt 29.08.14 njoft fit 963 dt 29.08.14 kont 968 dt 01.09.14 fat 48 dt 01.09.14 sr 14135948 fh 21 dt 01.09.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 33,600 2014-09-10 2014-09-11 7121660012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd/Pastrimit Kamez Larje makine kontr vazhd 30 dt 28.05.2014 fat 1689 dt 30.08.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 5,000,000 2014-09-11 2014-09-11 24121011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet karburant kont ne vazhd 821/4 dt 30.04.14 fat 49 dt 30.04.14 sr 11501999 fh 4 dt 30.04.2014
  Komuna Zall Here (3535) SHPRESA - AL Tirane 514,668 2014-09-11 2014-09-11 11228050012014 Karburant dhe vaj Komuna Zall Herr Blerje karburanti njof. fit.22.04.14 kont.25.04.14 fat.7689 dt.28.05.2014 seria 13007539 fat.9458 dt.30.04.14seria13009458fh.4dt.28.04.2014fh.5dt.30.04.2014urdher.98dt.08.09.14up4 02.04.14 pv. 932,933,934,935 dt.03.04.14
  Gjykata e Apelit Durres (0707) SHPRESA - AL Durres 1,258,168 2014-09-04 2014-09-05 13010290032014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative TDO 0707/GJYK APELIT /KOD 1029003/RIKOSTR. GODINE
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,229,069 2014-09-02 2014-09-03 6421660012014 Karburant dhe vaj Nd/Pastrimit Kamez Lik karburant kontr vazhd 60 dt 14.04.2014 fat 1688 dt 01.08.2014 fh 16 dt 01.08.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPRESA - AL Tirane 9,436,523 2014-09-02 2014-09-02 35610260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231 MINISTRIA E MJEDISIT reha parku Lura up 9.4.2014 njf 9.6.2014 k 7129 19.6.2014 f 8.8.2014 sit 8.8.2014
  Komuna Rashbull (0707) SHPRESA - AL Durres 1,035,025 2014-08-27 2014-08-27 28023650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PERF.KO.SHTESE RRG.CAKULL FSH.SH-VLASH
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SHPRESA - AL Shkoder 2,453,539 2014-08-26 2014-08-26 18410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 11500342 dt 31.03.2014, ft 1501661 dt 01.05.2014, ft 11646501 dt 01.06.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 305,461 2014-08-26 2014-08-26 32521660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez blerje karburant kont. ne vazhdim nr,60 dt.14.04.2014 fat.1887 dt.01.08.2014 seria 11501687 fh.nr.64 dt.01.08.2014 pv.md dt.01.08.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SHPRESA - AL Tirane 253,490 2014-08-21 2014-08-21 18621010542014 Karburant dhe vaj Q Eduk,Zhv.fem KARBURANT UP 541 DT 27.06.14 RAP 544 DT 30.06.14 FORM 741/1 DT 30.06.2014 NJOFTF 741 DT 30.06.14 KONT 744 DT 01.07.2014 FAT 44 DT 01.07.14 SR 14135944 FH 17 DT 01.07.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SHPRESA - AL Tirane 252,324 2014-08-21 2014-08-21 18721010542014 Karburant dhe vaj 2101054 Q Eduk,Zhv.fem KARBURANT UP 603 DT 30.07.14 RAP 609 DT 31.07.14 NJOF FIT 856 DT 31.07.14 KONT 857 DT 31.07.14 FAT 47 DT 31.07.14 SR 14135947 FH 19 DT 31.07.14