Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,000,000 2014-08-19 2014-08-20 21421011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,kont ne vazhd 821/4 dt 30.04.14 fat 49 DT 30.04.14 SR 11501999 FH 4 DT 30.04.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 359,999 2014-08-15 2014-08-18 6121660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd. Pastrim Gjelberim Kamez blerje goma makina up.nr.42 dt.02.08.2014 FO 08.08.2014 ft.9496 dt.11.08.2014 seria 13009496 fh.nr.17 dt.11.08.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 30,240 2014-08-12 2014-08-13 5621660012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd. Pastrim Gjelb. Kamez larje makina kont.30 dt.28.05.2014 ne vazhdim ft.9495 dt.01.08.2014 seria 13009495
  Komuna Fierze (3330) SHPRESA - AL Puke 3,249,455 2014-08-05 2014-08-07 10327190012014/1 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna fierz puke kodi 2719001 rehabillitimi murit mbajtes me gobina komuna fierz fat 26.07.2014 sit punimeesh
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,000,000 2014-08-05 2014-08-06 20921011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik KARBURANT KONT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 49 DT 30.04.14 SR 11501999 FH 4 DT 30.04.14
  Bashkia Sukth (0707) SHPRESA - AL Durres 1,000,000 2014-07-23 2014-07-24 15621510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIK UNAZA Q.SUKTH I RI/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 218,760 2014-07-17 2014-07-17 27721660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Kamez pjese kembimi procesverbal nr.4 dt.15.07.2014 fat.6507 dt.15.07.2014 seria 15646507 prov. verb. dorezim 15.07.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,000,000 2014-07-16 2014-07-17 18221011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,kont ne vazhd 821/4 dt 30.04.14 fat 490 dt 3.04.14 sr 11501999 fh 4 dt 30.04.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 30,240 2014-07-11 2014-07-14 4521660012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd. Pastrimit Kamez Larje makine kont.30 dt.28.05.2014 up.22 dt.18.05.14 fo.19.05.14 njof.anoll dt.21.05.2014 fo.26.05.14 njof. fit.dt.27.05.2014 fat.9479 dt.30.06.2014 seria 13009479
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,244,771 2014-07-11 2014-07-14 4721660012014 nd. pastrimi Karburant dhe vaj Nd. pastrim Gjelb.Kamez Blerje Karburant korrik 2014 kont.60 dt.14.04.2014 ft.9484 dt.01.07.2014 seria 13009484 fh.nr.10 dt.01.07.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 310,406 2014-07-11 2014-07-14 27321660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Blerje karburant kont. ne vazhdim 60 dt.14.04.2014 fat.9483 dt.01.07.2014 seria 13009483 fh.nr.60 dt.01.07.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 449,280 2014-07-10 2014-07-10 11921011552014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155 Nderm.nr 2 pune VEGLA PUNE UP 13 DT 23.04.2014 PV 02.05.14 NJOFT FIT 30.05.14 FAT 437 DT 14135937 D T 30.05.2014 FH 5 DT 30.05.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 399,600 2014-07-04 2014-07-07 25421660012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Kamez Riparim zhavorri ,up.148 dt.16.06.14, proc. verb.20.06.2014 pv. 24.06.14 njof. fit.dt.24.06.2014 situac. 30.06.2014 fat.9480 dt.30.06.2014 seria 13009480
  Komuna Fierze (3330) SHPRESA - AL Puke 1,215,546 2014-07-03 2014-07-07 8927190012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna fierz puke kodi 2719001 rehabillitimi murit mbajtes me gobina komuna fierz fat 27.06.2014 sit punimeesh
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SHPRESA - AL Shkoder 2,348,737 2014-06-24 2014-06-25 13610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 13009451 DT 01.02.2014,11501660 DT 01.03.2014
  Zyra Arsimore Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 473,894 2014-06-24 2014-06-24 13210111592014 Sherbime te tjera ZYRA ARSIMORE KAMEZ shp transporti up 7.5.2014 fo 16.5.2014 f 19.5.2014 s 14135226
  Universiteti Bujqesor (3535) SHPRESA - AL Tirane 47,448 2014-06-19 2014-06-20 20410110412014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univer.Bujqesor BL KARBURATNT KONTRATE = PL. FINANCIAR 118 DT 2.06.2014 UP69 DT 26.05.2014 PV 2.062014 FAT 1671 DT 2.06.2014 SERI 11501671 FH 42 DT 3.06.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 467,424 2014-06-18 2014-06-19 9321011552014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155 Nderm.nr 2 punet materiale per mirembajtje prajmer up 27 dt 02.12.13 ftese oferte 2163 dt 02.12.13 pv 03.12.2013 njof fti 2343 dt 18.12.13 fat 32 sr 11501982 dt 19.12.13 fh 17 dt 19.12.13
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 469,080 2014-06-18 2014-06-19 10221011552014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155 Nderm.nr 2 punet materiale per mirembajtje rere guri up 26 dt 02.12.13 ftese oferte 2161 dt 02.12.13 pv 03.12.13 njoft fti 2347 dt 19.12.13 fat 33 sr 11501983 dt 20.12.13 fh 19 dt 20.12.14
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 418,800 2014-06-18 2014-06-19 9521011552014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155 Nderm.nr 2 punet materiale per mirembajtje inerte up 6 dt 03.03.14 ftese per oferte 05.03.2014 njoft fit 11.03.2014 fat 42 sr 11501992 dt 10.03.14 fh 4 dt 10.03.14