Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 850,000 2014-12-16 2014-12-18 35221011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet karburant kont ne vazhd 821/4 dt 30.04.14 fat 45 dt 27.06.14 sr 11501796 fh 13 dt 27.06.14
  Komuna Fierze (3330) SHPRESA - AL Puke 4,864,649 2014-12-16 2014-12-17 18227190012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna fierz puke kodi 2719001 ndertim shkolla 9 vjecare mzi fat 6429 dt.15.12.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,000,000 2014-12-15 2014-12-16 14921011562014 Karburant dhe vaj Nderm Punet nr 3 lik karburant kont ne vazhd 4/7 dt 05.02.14 fat 39 dt 06.02.14 sr 11501989 fh 1 dt 06.08.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 274,184 2014-12-15 2014-12-16 54621660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Blerje karburant kont ne vazhdim nr.252 dt.14.11.2014 fat.6425 dt.01.12.2014 seria 17406425 fh. nr.99 dt.01.12.2014 proc. verb. md. dt.01.12.2014
  Zyra Arsimore Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 77,399 2014-12-10 2014-12-11 25210111592014 Kancelari ZYRA ARSIMORE KAMEZ blerje gazoil up 16 dt 7.11.14 ft.of. 11.11.14 ft 11 dt 13.11.14 seri 09237011 fh 28 dt 13.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 22,800 2014-12-10 2014-12-11 8521018142014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Shkolla L. Gurakuq BLERJE RRJETE TELI UP 52 DT 13.11.14 PV 27.11.14 FAT 12 DT 17.11.14 SR 09237012 DT 17.11.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) SHPRESA - AL Tirane 465,597 2014-12-03 2014-12-04 47310110412014 Karburant dhe vaj Univer.Bujqesor KARBURANT UP 134 DT 29.10.2014 NJ.5.11.2014 FAT 9 7.11.2014 SERI 09237009 FH 91 DT 7.11.2014
  Komuna Fierze (3330) SHPRESA - AL Puke 8,923,073 2014-12-01 2014-12-03 16427190012014 Garanci te vitit vazhdim per sigurimin e kontrates (2011 - Te Hyra) komuna fierz puke kodi 2719001 ndertim shkolla 9 vjecare mzi fat .28 dt.01.02.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 298,800 2014-11-27 2014-12-01 8021018142014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Shkolla L. Gurakuqi lik riparim sere,up nr 45 dt 17.10.2014,pv dt 28.10.2014 situacion dt 30.10.14,fat nr 06 dt 30.10.2014 sr 09237006
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,500,000 2014-11-26 2014-11-27 31821011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik KARBURANT KONT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 45 DT 27.06.14 SR 1150176 FH 13 DT 27.06.14
  Komuna Shengjin (2020) SHPRESA - AL Lezhe 183,600 2014-11-24 2014-11-26 18125720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOM SHENGJIN PAG FAT NR 2907 DT 07.11.2014
  Komuna Zall Here (3535) SHPRESA - AL Tirane 491,737 2014-11-24 2014-11-24 15728050012014 Karburant dhe vaj Komuna Zall Herr blerje karburant kont ne vazhdim urdher i brendshem 122 dt.24.11.2014 kont. nr 1117 dt.25.04.2014 fat.6419 dt.03.11.2014 seria 17406419 fh. nr.15 dt.03.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,182,075 2014-11-19 2014-11-19 9821660012014 Karburant dhe vaj Nd.Pastrimit Kamez Blerje karburant tetor 2014 kont.60 dt.14.04.2014 ne vazhdim ft.6418 dt.03.11.2014 seria 17406418 fh.nr.28 dt.03.11.2014
  Komuna Shengjin (2020) SHPRESA - AL Lezhe 426,000 2014-11-14 2014-11-17 16925720012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOM SHENGJIN PAG FAT NR 2906 DT 07.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 293,081 2014-11-14 2014-11-17 46721660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Blerje karburant kont ne vazhdim nr 60 dt.14.04.2014 fat.6417 dt.03.11.2014 seria 17406417 fh.nr.90 dt.03.11.2014shtese kont.nr.252 dt.14.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SHPRESA - AL Tirane 967,541 2014-11-13 2014-11-14 32221010542014 Karburant dhe vaj Q Eduk,Zhv.fem KARBURANT UP 715 DT 04.09.14 RAP 45 TD 25.09.14 NJOF FIT 57 DT 25.09.14 KOTN 107 DT 10.10.14 FAT 02 DT 13.10.14 SR 09237002 FH 27 DT 13.10.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHPRESA - AL Tirane 7,000 2014-11-14 2014-11-14 48310110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Min.Arsimit dhe Sporteve bl router WIFI pv emergj 6.11.2014 ft 2728 dt 6.11.2014 s 18302728 fh 50 dt 6.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 84,000 2014-11-12 2014-11-12 9521660012014Pastr Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Nd/Pastrimit Kamez Bl gelqere up 55 dt 13.10.2014 fo 14.10.2014 njoft anoll 15.10.2014 njoft fit 20.10.2014 umd 59 dt 20.10.2014 fat 6487 dt 20.10.2014 fh 25 dt 20.10.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 33,600 2014-11-12 2014-11-12 9221660012014Pastr Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd/Pastrimit Kamez Larje makine kontr vazhd 30 dt 28.05.2014 fat 7700 dt 30.10.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 6,000,000 2014-11-11 2014-11-12 30121011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik KARBURANT KONT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 45 DT 27.06.14 SR 1150176 FH 13 DT 27.06.14