Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,006,238 2014-02-18 2014-02-18 921660012014pastr Unspecified Nd/Pastrimit Kamez kontr vazhd 95 dt 22.02.2013 fat 1658 dt 06.01.2014 fh 1 dt 06.01.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,899,145 2014-01-31 2014-02-03 4 21011562014 Unspecified Nderm Punet nr 3 lik karburanti pjesor .urdh prok nr 5/3 dt 1.07.2013,njoft fit 5/5 dt 19.07.2013,fat 35 dt 7.08.2013,seri 03953036,fl hyr nr 7 dt 7.08.2013
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,000,000 2014-01-31 2014-01-31 13 21011552014 Unspecified Nderm.nr 2 punet lik bitum ,vazhd kontr 2106 dt 25.11.2013,fat 25 dt 25.11.2013 seri 11501975,fl hyr nr 14 dt 25.11.2013
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,499,979 2014-01-30 2014-01-31 15 21011462014 Unspecified 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,vazhd kontr dt 2313 dt 18.11.2013,fat 48 dt 18.11.2013 seri 03953049 ,fl hyr nr 44 dt 18.11.2013
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 44,000 2014-01-17 2014-01-20 521660012014uj Unspecified Nderm Ujesjell Kamez Sherb me fadrome dif e u-shp 109 dt 20.12.2013 up 32 dt 10.12.2013 fat 750 dt 20.12.2013 sit 20.12.2013