Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,000,000 2014-04-18 2014-04-21 36 21011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik karburanti pjesor vazhd .urdh prok nr 5/3 dt 4.02.2014,njoft fit 5/5 dt 4.02.2014,kontr 4/7 dt 05.2.2014 fat 39 dt 06.2.2014 seri 11501989,fl hyr nr 1 dt 06.02.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,000,000 2014-04-18 2014-04-21 92 21011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,vazhdim ,kontr 169 dt 29.1.2014, diference fat 36 dt 29.1.2014,seri 11501986,fl hyr nr 3 dt 29.1.2014
  Shkolla profesionale "Profesionale" Kamez Tirane (3535) SHPRESA - AL Tirane 358,800 2014-04-11 2014-04-14 11011942014 Karburant dhe vaj 1011194 Shkolla prof Kamez karburant up 7.4.2014 fo 8.4.2014 f 9.4.2014 fh 9.4.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 397,282 2014-04-04 2014-04-07 151660012014 Sherbime te tjera Nd Pastrimit Kamez Mjete me qera up 01 dt 26.03.2014 pv 26.03.2014 fat 9453 dt 26.03.2014 sit 26.03.2014
  Bashkia Sukth (0707) SHPRESA - AL Durres 2,000,000 2014-04-07 2014-04-07 6721510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve LIK. SIT RIK. UNAZA Q. SUKTH I RI/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 5,400 2014-04-07 2014-04-07 172101814 2014 Shpenzime te tjera transporti 2101814 Shkolla L. Gurakuqi lik diference parkim autobuzi ,urdh prok nr 8 dt 12.02.2014,proc verb dt 13.2.2014, kontr dt 13.2.2014 fat 40 dt 13.2.2014 seri 11501990
  Komuna Qelez (3330) SHPRESA - AL Puke 478,785 2014-03-26 2014-03-28 2927160012014 Karburant dhe vaj komuna qelez puke kodi 2716001 blerje karburanti fat.44 dt.30.03.2014
  Komuna Rrape (3330) SHPRESA - AL Puke 473,947 2014-03-20 2014-03-24 2427230012014 Karburant dhe vaj komuna rrape puke kodi 2723001 karburant fatura 43 dt.13.03.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 10,900,000 2014-03-18 2014-03-18 6821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndertim rruga Paqesori kontr vazhd 261 dt 05.04.2013 njoft fit 143 dt 20.03.2013 sit perf 14.06.2013 akt kol 04.06.2013 fat 5991 dt 14.06.2013 seri 09235991
  Spitali Ushtarak (3535) SHPRESA - AL Tirane 467,022 2014-02-27 2014-02-28 6310131042014 Unspecified 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,KARBURANT,UP 42/9 D 31/5/13,NJF 13/6/13,KONTR 42/14 D 10/6/13,FAT 31 D 10/6/13 S 03953032,FH 1 D 10/6/13
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,500,000 2014-02-27 2014-02-28 18 21011562014 Unspecified Nderm Punet nr 3 lik karburanti pjesor vazhd .urdh prok nr 5/3 dt 4.02.2014,njoft fit 5/5 dt 4.02.2014,kontr 4/7 dt 05.2.2014 fat 39 dt 06.2.2014 seri 11501989,fl hyr nr 1 dt 06.02.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,183,303 2014-02-27 2014-02-28 1021660012014past Unspecified Nd Pastrimit Kamez Bl karburant kontr 95 dt 22.02.2013 fat 7678 dt 03.02.2014 fh 2 dt 03.02.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,500,000 2014-02-26 2014-02-27 15 21011562014 Unspecified Nderm Punet nr 3 lik karburanti pjesor .urdh prok nr 5/3 dt 1.07.2013,njoft fit 5/5 dt 19.07.2013, vazhd fat 35 dt 7.08.2013,seri 03953036,fl hyr nr 7 dt 7.08.2013
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,919,876 2014-02-26 2014-02-26 46 21011462014 Unspecified Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,urdh prok nr 116 dt 23.1.2014,proc verb dt 29.1.2014,njof fit 168 dt 29.1.2014,kontr 169 dt 29.1.2014,fat 36 dt 29.1.2014,seri 11501986,fl hyr nr 3 dt 29.1.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,119,795 2014-02-26 2014-02-26 30 21011552014 Unspecified Nderm.nr 2 punet lik bitum ,shtese kontr 162 dt 31.1.2014,fat 37 dt 31.1.2014 seri 11501987,fl hyr nr 2 dt 31.1.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 47,880 2014-02-25 2014-02-25 11 2101814 2014 Unspecified 2101814 Shkolla L. Gurakuqi lik riparim autobuzi ,urdh prok nr 10 dt 7.02.2014,proc verb dt 18.2.2014, kontr dt 24.2.2014 fat 41 dt 24.2.2014 seri 11501991
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,399,615 2014-02-24 2014-02-25 45 21011462014 Unspecified 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,urdh prok nr 15/1 dt 7.01.2014,kontr 15/3 dt 7.01.2014,fat 34 dt 7.1.2014 seri 11501984,fl hyr nr 1 dt 7.01.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 27,000 2014-02-25 2014-02-25 102101814 2014 Unspecified 2101814 Shkolla L. Gurakuqi lik parkim autobuzi ,urdh prok nr 8 dt 12.02.2014,proc verb dt 13.2.2014, kontr dt 13.2.2014 fat 40 dt 13.2.2014 seri 11501990
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 539,267 2014-02-19 2014-02-20 2921660012014 Unspecified Bashkia Kamez Karburant shtese kontr 2 dt 06.01.2014 fat 1657,7677 dt 06.01.2014,03.02.2014 fh 1,5 dt 06.01.2014,03.02.2014
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,113,679 2014-02-19 2014-02-20 2710050792014 Unspecified 1005079 BORDI KULLIMIT, BL KARBURANT shtese kontr nr 2 dt 8.01.2014 APP dt 13.01.2014 fat nr 35 dt 8.01.2014 fh nr5 2 dt 20.01.2014