Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 467,856 2014-06-18 2014-06-19 9421011552014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155 Nderm.nr 2 punet materiale per mirembajtje granil up 25 dt 02.12.13 ftese oferte 2159 dt 02.12.13 pv 03.12.13 njoft fit 2330 dt 17.12.13 fat 31 sr 11501981 dt 18.12.13 fh 16 dt 18.12.2013
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,069,820 2014-06-17 2014-06-18 15421011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet KARBURANT UP 239 DT 05.02.2044 PV 28.02.14 NJOFT FIT 821/2 DT 25.04.14 KONT 821/4 DT 30.04.2014 FAT 49 DT 30.04.2014 FH 4 DT 30.04.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,218,646 2014-06-13 2014-06-16 3721660012014 Karburant dhe vaj ND. pastrim Gjelberim Kamez, blerje karburant qershor 2014 kont ne vazhdim nr.60 dt.14.04.2014 ft.nr.1673 dt.02.06.2014 seria 11501673 fh.07 dt.02.06.2014 seria 11501673 fh.07 dt.02.06.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,000,000 2014-06-11 2014-06-12 5221011562014 Karburant dhe vaj Nderm Punet nr 3 karburant kont ne vazhd 4/7 dt 05.02.14 fat 39 dt 06.020.14 sr 11501989 fh 1 dt 06.08.2014 akt marrje ne dorz 06.02.14
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 303,797 2014-06-10 2014-06-11 22021660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Blerje Karburant kont. ne vazhdim nr.60 dt.14.04.2014 fat.1672 dt.02.06.2014 seria 11501612 fh.nr.46 dt.02.06.2014 prv. dt.02.06.2014 umd. 154 dt.14.04.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,000,000 2014-06-03 2014-06-04 126 21011462014 Karburant dhe vaj 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant,vazhd kontr 169 dt 29.01.2014,fat 36 dt 29.01.2014 seri 11501986,fl hyr nr 3 dt 29.01.2014
  Komuna Rashbull (0707) SHPRESA - AL Durres 892,323 2014-06-02 2014-06-03 17223650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PERF SHTR.RRG. LGJ.KISHE-SH.VLASH
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SHPRESA - AL Tirane 170,000 2014-05-26 2014-05-27 11210870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim shume e dapozituar sh26.4.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 295,200 2014-05-19 2014-05-20 3021660012014pastr Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd/Pastrimit Kamez Bl goma up 5 dt 15.05.2014 fo 16.05.2014 fat 9463 dt 19.05.2014 fh 6 dt 19.05.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,380,515 2014-05-19 2014-05-20 2921660012014pastr Karburant dhe vaj Nd/Pastrimit Kamez Karburant kontr 60 dt 14.04.2014 vazhd fat 9455 dt 15.04.2014 fh 4/1 dt 02.05.2014 fh 5 dt 02.05.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,822,764 2014-05-14 2014-05-19 15521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Hapje zhavorim rrugesh kontr vazhd 360 dt 03.06.2013 sit perf 11.07.2013 akt kol 11.07.2013 fat 5833 dt 11.07.2013 seri 09235834
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 418,279 2014-05-14 2014-05-19 15721660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Karburant kontr vazhd 60 dt 14.04.2014 fat 9459,9461 fh 27 dt 02.05.2014
  Komuna Rashbull (0707) SHPRESA - AL Durres 4,282,556 2014-05-13 2014-05-14 13223650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PJ.1 SHTRIM RRG.CAKULL LGJ.KISHE SH.VLASH
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,000,000 2014-05-13 2014-05-14 41 21011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik karburanti pjesor vazhd .urdh prok nr 5/3 dt 4.02.2014,njoft fit 5/5 dt 4.02.2014,kontr 4/7 dt 05.2.2014 fat 39 dt 06.2.2014 seri 11501989,fl hyr nr 1 dt 06.02.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 5,000,000 2014-05-13 2014-05-14 115 21011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet lik karburant ,vazhdim ,kontr 169 dt 29.1.2014, diference fat 36 dt 29.1.2014,seri 11501986,fl hyr nr 3 dt 29.1.2014
  Shkolla profesionale "Profesionale" Kamez Tirane (3535) SHPRESA - AL Tirane 101,880 2014-05-08 2014-05-09 41011942014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011194 Shkolla prof Kamez mat up 7.4.2014 fo 11.4.2014 f 16.4.2014 fh 16.4.2014
  Shkolla profesionale "Profesionale" Kamez Tirane (3535) SHPRESA - AL Tirane 372,000 2014-05-08 2014-05-08 21011942014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011194 Shkolla prof Kamez mat transporti up7.4.2014 fo 11.4.2014 f 14.4.2014 fh 14.4.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,318,064 2014-05-02 2014-05-05 2221660012014 Karburant dhe vaj Nd Pastrimit Kamez Karburant kontr 60 dt 14.04.2014 vazhd fat 9455 dt 15.04.2014 fh 4 dt 15.04.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 845,249 2014-04-25 2014-04-25 13621660012014 Karburant dhe vaj Bashkia Kamez Lik karburant up 109 dt 04.03.2014 pv 04.04.2014 rap perf 08.04.2014 njoft 45 dt 08.04.2014 kontr 60 dt 14.04.2014 umd 154 dt 14.04.2014 pvmd 15.04.2014 fat 9454 dt 15.04.2014 fh 22 dt 15.04.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,599,893 2014-04-24 2014-04-24 59 21011552014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Nderm.nr 2 punet lik bitum ,vazhdim kontr 2106 dt 25.11.2013,fat nr 25 dt 25.11.2013,seri 11501975,fl hyr nr 14 dt 25.11.2014