Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHPRESA - AL All 220,184,372.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 5,000,000 2014-11-11 2014-11-11 13021011562014 Karburant dhe vaj Nderm Punet nr 3 lik karburant kont ne vazhd 4/7 dt 05.02.14 fat 39 dt 06.02.14 sr 11501989 fh 1 dt 06.08.14 akt marrje ne dorz 06.02.14
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,820,803 2014-11-11 2014-11-11 20721011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet bitum kont ne vazhd 1607 dt 25.09.14 pv 02.10.10 fat 50 dt 02.10.14 sr 14135950 fh 39 dt 02.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SHPRESA - AL Shkoder 5,341,236 2014-11-11 2014-11-11 25010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 13009001,15646513,15646538,17407002,17407354 dt 01.07.2014.31.07.2014.01.09.2014,01.10.2014,01.11.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,079,108 2014-11-07 2014-11-10 20821011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet BLERJE BITUN KONT NE VAZHD 1607 DT 25.09.14 PV NE DORZ 18.10.14 FAT 04 DT 18.10.14 SR 09237005 FH 60 DT 18.10.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 266,400 2014-11-06 2014-11-07 6921018142014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Shkolla L. Gurakuq qerameraje autobusi up 170 dt 10.09.14 njof fit 203 dt 30.09.14 kont 204 dt 01.10.14 fat 7 dt 30.10.14 sr 09237007
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,959,894 2014-11-03 2014-11-05 19521011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet BLERJE SOLAR UP 1349 DT 12.08.14 PV 2+3 DT 15.09.14 KONT 1607 DT 25.09.14 BULAPP 18.08.14 NJOF FIT 1590 DT 23.09.14 PV MA 01.10.14 FAT 1 SR 09237001 DT 01.10.14 FH 38 DT 01.10.14
  Komuna Koder Thumane (0716) SHPRESA - AL Kruje 629,738 2014-10-30 2014-10-31 27825230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 21 dt 20.10.2014 nga komuna thumane
  Komuna Koder Thumane (0716) SHPRESA - AL Kruje 415,500 2014-10-27 2014-10-28 27625230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik pjeserisht fat nr 21 dt 20.10.2014 nga komuna thumane
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,224,614 2014-10-24 2014-10-27 8721660012014 Karburant dhe vaj Ndermarja Pastrimit Kamez Bl. Karburanti, kont. ne vazhdim nr.60 dt.14.04.2014 ft.6302 dt.01.10.2014 seria 17406302 fh.nr.22 dt.01.10.2014
  Bashkia Sukth (0707) SHPRESA - AL Durres 2,000,000 2014-10-22 2014-10-23 22821510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIK. RRUGE UNAZA Q. SUKTH I RI/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 304,954 2014-10-21 2014-10-22 41421660012014 Karburant dhe vaj Bashkia kamez Blerje karburant kont. ne vazhdim nr.60 dt.14.14.2014 fat.6301 dt.01.10.2014 seria 17406301 fh.nr.79 dt.01.10.2014 pv. marrje dorez.dt.01.10.2014
  Komuna Zall Here (3535) SHPRESA - AL Tirane 293,490 2014-10-16 2014-10-17 14028050012014 Karburant dhe vaj Komuna Zall Herr Blerje karburant kontrate ne vazhdim urdher 112 dt.14.10.2014 kont.ne vazhdim 1117 dt.25.04.2014 fat7051 dt.29.09.2014 seria 17407051 fh.nr.13 dt.29.09.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 4,729,503 2014-10-14 2014-10-15 27521011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet KARBURANT KONT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 45 DT 27.06.14 SR 11501796 FH 13 DT 27.06.14
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHPRESA - AL Tirane 2,000,000 2014-10-14 2014-10-15 27421011462014 Karburant dhe vaj Drej Nd.Pr 1 Punet KARBURANT KONT NE VAZHD 821/4 DT 30.04.14 FAT 45 DT 27.06.14 SR 11501796 FH 13 DT 27.06.14
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,000,000 2014-10-14 2014-10-15 12021011562014 Karburant dhe vaj Nderm Punet nr 3 lik KARBURANT KONT NE VAZHD 4/7 DT 05.02.14 FAT 39 DT 06.02.14 SR 11501989 FH 1 DT 06.08.2014
  Gjykata e Apelit Durres (0707) SHPRESA - AL Durres 1,499,723 2014-10-14 2014-10-15 15310290032014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative TDO 0707/GJYK APELIT /KOD 1029003/RIKOSTR. GODINE
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 324,000 2014-10-09 2014-10-10 7321660012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Ujsjelles Kanalizime Kamez ,Blerje materialeper KUN up.19 dt.22.09.2014 fo,23.09.14 pv.24.09.2014 njof. fit.24.09.2014 kont.25.09.14 AMD dt.29.09.2014 FT.1692dt29.09.2014 ser.11501692
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 238,800 2014-10-09 2014-10-10 7221660012014 Sherbime te tjera Nd Ujsjelles Kanalizime Kamez ,Pastrim me bot up.20 dt.22.09.14 fo.23.09.14 pv.24.09.2014 njof. fit.24.09.2014 kont.26.09.14 AMD dt30.09.2014 ft,1693 dt.30.09.2014 seria 11501693
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 324,000 2014-10-09 2014-10-10 7121660012014 Sherbime te tjera Nd Ujsjelles Kanalizime Kamez ,Sherbime me bot ,up.21dt22.09.2014FO.23.09.2014 pv.24.09.2014Njof. fit.24.09.2014 kont.dt.25.09.2014 AMD dt.30.09.2014 ft.1694 dt.01.10.2014 seria 11501694
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 33,600 2014-10-08 2014-10-09 7921660012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ND Pastrimit Kamez Larje makinash kont ne vazhdim nr.30 dt.28.05.2014 fature 7001 dt.30.09.2014 seria 17407001