Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 142,320 2014-12-30 2014-12-31 53810940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MZHUT pjese kembimi up 5796/1 17.12.2014 njoft fit 22.12.2014 fat 624 s 19244783 fh 38 23.12.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 122,280 2014-12-30 2014-12-31 76510040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MZHETS riparim makinash,kontrate nr 3319/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 601,599,600 dt 22.12.2014,seri 19244760,19244758,19244759
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 24,000 2014-12-30 2014-12-31 178810060542014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ARSH - 602 Shkresa Nr 9539 Dt 26.12.14 Proces Verbal 24.12.14 Fat Nr. 622 dt 23.12.14 ser 19244781
  Laboratori i barnave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 581,700 2014-12-29 2014-12-30 22010130562014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE mirmb mjete transport vazhdim kontr.3454/15 dt. 31.07.2014 fat.620(19244779) dt. 23.12.2014 sit. 23.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 1,017,960 2014-12-28 2014-12-30 89010260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Mjedisit p kembimi up 20.11.14 njf 20.11.14 k 11940 dt 17.12.2014 fat 23.12.2014 fh 23.12.2014
  Laboratori i barnave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 278,712 2014-12-29 2014-12-30 21910130562014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE mirmb mjete transport vazhdim kontr.3454/15 dt. 31.07.2014 fat.619(19244778) dt. 23.12.2014
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 8,760 2014-12-16 2014-12-29 46210130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.642(118223499) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 401,868 2014-12-27 2014-12-29 48910130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR riparime mjetesh,up nr 101/2 dt 13.11.2014,ftese per oferte dt 13.11.2014,fat nr 605,604,608,606,575,564,554,580,607 dt 12.12.2014,seri 19244764,19244763,19244767,19244765,19244734,19244723,19244713,19244739,19244766
  Autoriteti i konkurrences (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 94,800 2014-12-24 2014-12-26 24510770012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit AUTORITETI I KONKURENCES sherbim automjeti up 33 dt 10.12.2014 nj, fit 16.12.2014 fat 602 dt 22.12.2014 seri 19244761
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 9,000 2014-12-24 2014-12-26 21310290012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ZABGJ Riparim makine up 25 dt 25.11.2014 pv 19.12.2014 fat 550 dt 25.11.2014
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 36,000 2014-12-24 2014-12-26 43620480012014 Karburant dhe vaj PJ.KEMBIMI E VAJ KESHILLI QARKUT
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 16,080 2014-12-24 2014-12-26 43720480012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJ.KEMBIMI E VAJ KESHILLI QARKUT
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 51,980 2014-12-23 2014-12-26 40010240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1024001 602-Kon.Lart.Shteti . lik ft servis mak kv dt 16.5.2014, seri 19244757 dt 19.12.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 208,800 2014-12-23 2014-12-24 71610180012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHISH Miremb.mjete transporti up 425/1 dt 12.12.2014 pv 16.12.2014 fat 19244751 dt 18.12.2014 pvmd 18.12.2014
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 8,040 2014-12-22 2014-12-23 42820480012014 Karburant dhe vaj VAJ MAK. KESHILLI QARKUT
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 10,800 2014-12-22 2014-12-23 34710290422014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik pjese kembimi kontr vazhd 18.04.2014 fat 586/587 pvmd 16.12.2014
  Shtepia e foshnjes Durres (0707) SERVIS- AUTO 2000 Durres 190,800 2014-12-22 2014-12-23 25621070192014 Shpenzime te tjera transporti TDO 0707 SHTEPIA E FOSHNJES/2107019 FAT 603 RIP MAKINE
  Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 130,800 2014-12-19 2014-12-22 29410250982014 Karburant dhe vaj 1025098 AD Q,ISHP Riparim makine, urdher 3334 dt.11.12.2014 ft. of.3334/1 dt.11.12.2014 pv. dt.15.12.2014 njof. fit.17.12.2014 fat.18.12.2014 nr. fat.591 seria 19244750
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 43,800 2014-12-16 2014-12-18 47410130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.806(11823404) dt. 22.11.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 10,200 2014-12-16 2014-12-18 47110130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.697(11728090) dt. 18.11.2013