Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 15,360 2014-12-16 2014-12-18 46710130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.642(11823500) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 49,200 2014-12-16 2014-12-18 46610130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.642(11258543) dt. 01.10.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 8,640 2014-12-16 2014-12-18 46510130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.642(11258539) dt. 01.10.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 8,880 2014-12-16 2014-12-18 47310130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.900(11823498) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 40,320 2014-12-16 2014-12-18 47010130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.697 (11258594) dt. 22.10.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 34,920 2014-12-16 2014-12-18 46410130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.576(10843220) dt. 12.09.2013
  Komuna Paskuqan (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 178,800 2014-12-17 2014-12-18 21028070012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Paskuqan lik rip makine urdh prok nr 10dt 11.11.2014,njoft fit dt 21.11.2014,fat 534 dt 25.11.2014 seri 16647993014
  Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 95,220 2014-12-15 2014-12-18 35010110392014 Pjese kembimi, goma dhe bateri UT Rektorati SHERBIM MAKINE KONTRATE 1180/3 DT 26.05.2014 PV 10.12.2014 FAT 573 DT 10.12.2014 SERI 19244732
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 36,072 2014-12-17 2014-12-18 35210160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 576 dt 11.12.14, seri 19244735
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 66,960 2014-12-16 2014-12-18 46810130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.642(11258538) dt. 01.10.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 15,360 2014-12-16 2014-12-18 47610130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.903(12806751) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 25,320 2014-12-16 2014-12-18 46310130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.903(12806751) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 30,480 2014-12-16 2014-12-18 47510130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.899(11823497) dt. 18.12.2013
  ASHR Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 30,960 2014-12-16 2014-12-18 47210130022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ASHR Riparim auto Up.43 dt. 30.07.2013 fto 43/1 dt. 30.07.2013 fat.572(10843216) dt. 12.09.2013
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 27,000 2014-12-17 2014-12-18 35310160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 577 dt 11.12.14, seri 19244736
  Laboratori i barnave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 440,832 2014-12-15 2014-12-15 20010130562014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE, mirmb mjeti transporti Up. 6 dt. 22.05.2014 form njft. 3454/3 dt. 22.05.2014 kontr. 3454/15 dt. 31.07.2014 fat.508 dt. 03.11.2014 seri 16647967 sit 03.11.2014
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 544,200 2014-12-12 2014-12-15 26710760012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ILDKP lik lik rip automjete, urdh prok nr 4880 dt 30.09.2014,njoft fit 27.10.2014,kontr 3.11.2014,fat 16648000 dt 25.11.20104 nr 541
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 91,200 2014-12-12 2014-12-15 25310051312014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DSHPA Tirane Pagese blerje pjese nderimi gjenerat+mirembj,fat nr 574 dt 11.12..2014,u.p.nr 79,79/1 dt 26.11.14, p.verb vleresimi dt 03.12..2014+situac.punimesh f.hyrje nr 59 dt 11.12.2014.
  Avokati i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 5,800 2014-12-11 2014-12-12 35010140582014 Shpenzime te tjera transporti avokati i shtetit,riparim automjeti,up nr 54 dt 24.11.2014 pv dt 24.11.2014 fat nr 531 dt 24.11.2014 sr 16647990
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 201,360 2014-12-09 2014-12-11 18910280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda rip,kon vazh 1842/6 d 17/10/14 ,fat 538 d 24/11/14 s 16647997