Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 78,480 2014-10-02 2014-10-03 27610290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 427,428,429,430 fh 98,99,100,101 dt 19.09.2014 dt 19.09.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 17,160 2014-09-25 2014-09-26 21610290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 Gjyk.Apel.Krim.Rend Riparim makine up.33 dt.12.09.2014 njof. fit.16.09.2014fat.436 dt.23.09.2014 seria 16647894 fh.nr.17 dt.23.09.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 46,080 2014-09-25 2014-09-25 21510290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 Gjyk.Apel.Krim.Rend Riparim makine up.34 dt.12.09.2014 njof. fit.16.09.2014fat.432 dt.22.09.2014 seria 16647890 fh.nr.16 dt.22.09.2014
  Avokati i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 72,000 2014-09-22 2014-09-23 25010140582014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit avokati i shtetit, mirembajtje automjeti,pv emergjence dt 15.09.2014,fat nr 424 dt 15.09.14 sr 16647882
  Garda e Republike Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 106,560 2014-09-17 2014-09-18 54810160042014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016004 Garda e Republikes pagese up 2151/18 dt 8.9.14, ft 425 dt 15.9.14 sr 16647883,pv 1 dt 4.9.14, ftesa, njoftim fit
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 124,200 2014-09-15 2014-09-16 26910060472014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DPUK Riparim automjeti up.09 dt.15.07.2014 nr. prot.1730 ft. of.1731 dt.15.07.2014, rap. perf.31.07.2014 nr.1859 fat.400 dt.02.09.2014 seria 16647858
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 289,620 2014-09-11 2014-09-15 20310160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009,R.E.N.E.A pagese shpenz miremb kontr 6/8 dt 12.6.14, ft 380/1/4 dt 12.08.14, sr 16647842/838/839
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 213,600 2014-09-11 2014-09-15 18810160722014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016072, Prefektura e Qarkut Tirane pagese up 24 dt 09.7.14, ftesa 14.7.14, situacion ft 361 dt 23.07.14, pvmd 361 dt 23.07.14, seri 16647819, kerkese 3088 dt 03.7.14
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 184,624 2014-08-07 2014-08-08 16310160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009,R.E.N.E.A pagese kontr 6/8 dt 12.06.14, ft 335/336/337/338 dhe dif ft 277 seri 14006693/94/95/96/14008560
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 77,576 2014-08-07 2014-08-08 16010160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009,R.E.N.E.A pagese kontr shtese 11.02.2014, ft 277 dt 11.06.14, seri 14006634
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 245,400 2014-08-05 2014-08-06 22210290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Shp pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 349-354 dt 23.07.2014 fh 84-89 dt 23.07.2014
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 60,360 2014-08-05 2014-08-06 22310290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Shp pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 367 dt 25.07.2014 fh 90 dt 25.07.2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 350,000 2014-08-04 2014-08-04 21410290422014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik pjese kembimi kontr vazhd 18.04.2014 fat 366 dt 25.07.2014 pvmd 25.07.2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 177,280 2014-07-30 2014-07-31 21010290422014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET E RENDA Lik pjese kemb kontr vazhd 18.04.2014 fat 366 dt 25.07.2014 pvmd 25.07.2014
  Universiteti Politeknik (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 154,800 2014-07-29 2014-07-29 109610110402014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK UP 4.6.2014 FO 6.6.2014 F 4.7.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 446,760 2014-07-24 2014-07-25 41010040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, MZHETS shpenzime rip auto,up 248 d 21/4/14,njf 3319/2 d 19/5/14,kon 3319/3 d 30/5/14,fat 345 d 17/7/14 s 16647803
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 162,000 2014-07-21 2014-07-23 63810060542014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ARSH - 602 Shkresa Nr. 4717 Dt 11.07.14 Proces - verbal i emergjences dt 20.05.14 Fat Nr. 257 dt 20.05.14 ser 14006614
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 112,080 2014-07-21 2014-07-22 18410730012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KQZ sherbim mirembajtje automjeti , up. 28 dt.10.06.14 ft. of.10.06.2014 njof. fit.25.06.2014 fat.290 seria 14006647 dt.18.06.2014 up.nr.30 dt.01.07.2014 ft. of.01.07.2014 njof. fit.15.07.20140fat.334 seria 14006692 dt.08.07.2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 120,840 2014-07-21 2014-07-22 19310290422014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET E RENDA Lik Shp pjese kembimi kontr 18.04.2014 vazhd fat 327 dt 07.07.2014 pvmd 07.07.2014
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 30,000 2014-07-21 2014-07-22 18710730012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KQZ sherbim mirembajtje pv. dt.29.06.2014 pv.4 dt.02.07.2014 fat.326 seria 14006684 dt.01.07.2014